Arkham Horror: Karetní hra (revidovaná edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: Karetní hra (revidovaná edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: MJ Newman
Nate French
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Další CZ rozšíření

Je šance na další rozšíření v češtině?

 

3.1.2023 21:46:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@Pelly 

@Michal-BF  Stiha se prosim CZ rozsireni Dunwich letosni rok ?

19.5.2023 09:58:31

Můj soukromý názor je, že ne. IE je přeloženo, aktuálně na sazbě. CE překládám, odhaduji, že do výroby to půjde až v druhé polovině roku, pak cca 3 měsíce do doručení. No, je to těsně tak tak na Vánoce. Ale jak říkám, je to jen můj odhad, termíny má v malíku Michal.

edit: Viděl bych to až tak na březen 2024…

 

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

19.5.2023 10:31:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Takže jsem to s termínem dodání trefil docela přesně - viz. můj příspěvek níže. 

Prosím o vyjádření, zda už máte v plánu překlad dalších rozšíření? Neboť pokud to půjde tímto tempem, tak se každého dalšího rozšíření dočkáme jednou za dva nebo tři roky. Pokud to tedy Blackfire nezasekne hned po Dunwichi.

Nemyslíte si, že by mělo smyls se pustit už do překladu Carcosy + Forgotten Age?

Předem děkuji za odpověď.

Edit: Nepovažujete aspoň u tohoto typu hry za rozumné, že by jste otevřeně sdělili deskoherní kumunitě, zda hodláte do budoucna postupně vydávat další rozšíření a pokud ano, tak v jaké frekvenci (1x nebo 2x za rok)???

19.5.2023 12:01:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Jedna rada. Nikdy nekupovať LCG hry od Blackfire a isť rovno do ENG verzie (ušetríš si peniaze a nervy) + tu je komunita Zatrolenistov, ktorí preložia (ak je nutné a hľavne to preložia dobre, čiže radšej dať peniaze komunite).

Všobecne veľmi opatrne nakupovať veci od BF, nakoľko sa v 99% prípadoch nedočkách rozšírení a to ukazuje aj na Arkham Horror LCG. 

Core hra bez rošíreni je výsmech. Ich logika - tu máte demo a čau. Pritom táto hra je geniálna, že to chce nie len rozšírenia, ale aj vyšetrovateľov tj. všetko. 

19.5.2023 15:04:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Hele. Obyčejná lidská slušnost je nevydávat překladové hry typu LCG obecně. Budu velmi nekorektní, tak ať to s vámi nešvihne. Ale to samé co bylo řečeno platí i pro rexy. Jejich Aeon's End je ten samý případ. Na základ se čekalo věčnost a rozšíření v nedohlednu. Ti to ještě vyšperkovali překladem loga hry na zadní straně karet, takže jejich verze nejde kombinovat s anglickou a to ani omylem, protože ty karty hned poznáte. A ty důvody mohou být tisíckrát pochopitelné, ale reálný výsledek je stejný. Lokalizovaná hra s extrémním zpožděním typicky naprosto nekompletní. Prostě jsme moc malý trh na velké hry. Sad but true :-( Pokud chcete tohle hrát, naučte se anglicky.

19.5.2023 16:01:07

@louza Slušnost je spíše nepsat takové blbosti. Máme tady česky #Marvel Champions: Karetní hra , k tomu je česky jedno rozšíření a normálnímu člověku to prostě stačí. Komu to nestačí, buď může jít do ENG od začátku, a nebo si koupit česky co je a pak dokoupí anglicky, co není (já to míchám a kupodivu jsem to přežil). Samozřejmě by bylo hezké, kdybychom věděli, co vyjde a co ne. Ale on to asi neví ani vydavatel.

19.5.2023 16:56:23

Chtěl bych poděkovat za udělené “rady” ohledně naučení se angličtiny panu @louza a za nekupovat hry LCG od Blackfire panu @QuinterX .

Děkuji a jsem otevřen radám místní komunity :-)

Dále bych chtěl poděkovat Blackfire a Rexhrám za snahu vydávat tady různé hry a že se nebojí jít do her, která mají pokračování.

19.5.2023 17:01:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Malá technická: kombinovat vydání s různými zadními stranami samozřejmě jde, když člověk chce, stačí si pořídit obaly co mají zadní stranu barevnou neprůhlednou. ;-)

19.5.2023 17:47:08

@tokura jj vytvoria hype, nikdy to nedokončia a následne si to zase odmaká komunita :) tomu hovorím biznis…Ale..proti Rex nemám vôbec nič, oni si zaslúžia rešpekt.

19.5.2023 21:59:54

Zajimalo by mne, pokud naskocim na CZ revideovany core, zda se da pouzit komunitni preklad nekterych cyklu pro hrani dohromady ?

Priklad. napriklad oficialni CZ Core + neoficialni překlad The Path to Carcosa (2022).

Počítám samozřejmě s tím, že The Path to Carcosa pořídím ENG orginál a překlad karet by šel do obalů, ale nevím, zda jsou přeloženy všchny karty, které se vyskytují v novém ENG revidovadém vydání.

 

21.5.2023 17:35:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Hlavne si treba dat pozor či sú kľúčové slová preložené rovnako 

ako napr Hunter, retaliate, aloft, Hex, curse, weakness

ked budeš mat zmiešané karty z CZ setu a komunitny preklad 

21.5.2023 18:23:43

Nektera klicova slova uplne nesedi, ale neni to tak hrozne. Nektere karty jsou v jinem poctu proti predchozimu formatu hry. V Blobu v novem printu zmenili taky nejake karty podle vseho, ale nic strasneho a kazdopadne za mistni preklady diky. 

21.5.2023 23:42:41

@BladeBrown jiskřička naděje, že by to bylo ještě letos tu je, ale to by se muselo sejít spoustu okolností. Spíš to bude ten první kvartál 2024.

Jinak co se týče toho, jestli by nemělo začít smysl překládat i něco dalšího. Se Hrou o trůny jsme to udělali. Můžeme se bavit o tom, že nelze srovnávat kompetitivní a kooperativní hru, ale přesto - proti 6000 prodaných základů se prodalo v průměru 300-500 kusů rozšíření (náklady prvních expanzí, které se lokalizovaly ještě před doručením core setu, byl 1500 kusů). Předposlední 3 cykly už si kupovala jen aktivní komunita hry (cca 120 prodaných kusů hned po releasu a pak jednotky kusů v následujících měsících). Už to bylo neudržitelné, takže k předposlednímu cyklu už vyšla jen deluxka bez chapter packů (jestli si to dobře pamatuju) a poslední cyklus už se neudělal vůbec. Nicméně X let jsme vydávali všechno, takže nějaký strach z toho, že nemělo s tou hrou začínat, tady není relevantní argument. 
Takže prostě až uvidíme, že se prodává Dunwich, tak budeme pokračovat.
 

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

22.5.2023 08:57:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@Michal-BF Je to tak, mám od Vás vše v cz, tenkrát mě to fakt namíchlo, že prostě u konce se to utlo, ale chápu finanční stránku, na druhou stranu, škoda, že jste neudrželi alespoň ty deluxe…

 

Co se týče arkhamu ten si myslím, že tady je a ještě bude dlouho, navíc pořád plno lidí shání, takže by bylo fajn, tady jsou překlady hotové ke stáhnutí a na velmi velmi slušné úrovni navíc to dělali a opravovali v čase, takže si myslím, že by stálo z at o se domluvit s autorem a teoreticky přklad by byl hotový a dotyčný by i něco vydělal třeba :D nbo dostal něco zdarma jako dárek. 

 

Pavel

22.5.2023 09:58:48

@Michal-BF Kdypak jste Hru o trůny vydali? Nejsou to už trochu stará data? Relevantnější by bylo - dle mého soudu - nedávné Společenstvo prstenu, které jste vydali v rozumném časovém odstupu od revidovaného základu Pána prstenu. 

Ten Dunwich se Vám za rok může NEprodávat docela dobře jen proto, že lidi “vychladnou”, samotný základ je za ten rok omrzí, začnou hrát něco jiného a nebude se jim chtít k tomu vracet. Jasně, je to taky jen spekulace, ale ne nadarmo se říká, že železo se má kout dokud je žhavé.

Teď už asi pozdě bycha honit ohledně Dunwiche, ale jestli pak chcete o dalším obsahu uvažovat tímhle stylem (počkáme na prodeje a pak jim za rok a půl moooožná zase něco ucmrdneme když jinak nedají), tak víc odrazující strategii už snad vymyslet ani nejde. 

Že jste s tou hrou neměli vůbec začínat je jen reakce na to, jakou nedůvěru a nechuť vůči té hře vy sami (sám) prezentujete. Člověk se zkrátka diví, proč to vůbec děláte, když tomu sami (sám) takhle hrozně nevěříte.

22.5.2023 11:40:11

@Michal-BF Moc diky za info.

Cesky core set mi dnes dorazil. Nastuduju vyzkousim a uvidim, jestli nas to chytne. Pokud ano budu doufat, ze se stihne Dunwich letos. 

Nicmene chtelo by to vydavat cele cykly aspon po pul roce, rok je opravdu dlouho.

22.5.2023 12:55:24

@Michal-BF to mas pravdu, ale tu je este jeden dolezity detail ze arkham vychadza v revidovanej edicii kde su tie male packy pekne pohromade v jednej krabici. Bez rozsireni je Arkham asi najhorsi spomedzi ostatnych LCG hier. Skoda ze ste sa toho tak zlakli a odmietli prekladat rozsirenia cim skor. Navyse ten preklad je slabota.

23.5.2023 08:38:13

Nevím, kde ostatní diskutující pracují, ale přijde mi, že to může Michal zabalit a místo toho BF může najmout někoho z Vás ;-).

Takových nápadů, jak co prodávat. Předpokládám, že na straně BF je spoustu proměnných, které se musejí vzít v potaz, a že to není tak jednoduché, jak to všichni vidíme.

A to za sebe musím říct, že tuto karetku koupím, až bude Dunwich, stejně tak jsem to udělal s Marvel Champions a stejně jsem se ještě k rozšíření nedostal. Nicméně asi bych se necítil být povolán radit BF, jak mají co prodávat.

23.5.2023 11:34:05

@sedlak87 my jsme závislí na tom, co FFG vyrábí, nemůžeme si jen tak říct, že teď začneme něco překládat a určit si kdy nám to vyrobí. Mají vlastní továrny, které mají několik měsíců dopředu plány, co se bude vyrábět a distributoři se jen připojují k plánovaným produkcím. A pokud jich není dost, tak se produkce zařízne. A anglické verze se většinou tisknou zvlášť od lokalizovaných. Pokud tedy španělský, francouzský, německý či korejský distributor netouží po nějakém dotisku ve stejném časovém okně, kvůli 1000 našich kusů to nikdo dělat nebude.

Ad překlad… to už je trochu přehnané, protože Pelly odvedl naprosto skvělou práci. Chápu, že vy byste se s tím asi mazlil 2 roky, ale my jsem to museli zvládnout za 2 měsíce, z toho čistý překlad musí být hotový třeba za 5 týdnů.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.5.2023 08:28:33

Michal-BF:

To že vám v rámci toho vašeho molochu nedají na překlad víc jak 5 týdnů, je ale váš problém. Nechápu, jak to, že máte špatně nastavené vnitřní procesy ve firmě, můžete brát jako omluvu pro rychlokvašný překlad. Jako jsme lidi a chyby děláme, ale když je na něco málo času, tak těch chyb diametrálně naroste. Je mi to líto, ale špatnými překlady trpí vaše hry ze všech českých vydavatelů nejvíc. Jen vy to můžete změnit a obhajováním před naštvanými zákazníky to nebude.

24.5.2023 11:00:01

Ew

Ad preklad … Wendyin Amulet ….leží na vrchu odkladacej hromadky … má byť topmost čiže najvyššiu udalosť.

A ešte sú tam dáke karty z nejasným prekladom.

Chcelo by to dáke errata aspoň. 

 

24.5.2023 16:18:00

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu zbytečné použití vulgárních či podobně nevhodných slov.

20.6.2023 12:45:36

Blackfire potažmo FFG má zajímavé portfolio,ale otřesný přístup k zákazníkům a překladům. 

Nepamatuji bezproblémový překlad,pokud ho nedělal PELLY.O……í zákazníků revidovaným vydáním, dlouhým vydáváním,popř utnutím série už radši neřeším.

Panství hrůzy je hrůza….chtít v dnešní době takové peníze za takový produkt, který je v některých věcech ve fázích PROTOTYP

U Blackfire prostě počítejte s nejhorší variantou

Dpoufám, ze vynecháním vulgarismu slova oklamat bude příspěvek již ok ADMINE

21.6.2023 13:20:01

Dostal jsem revised core jako dárek, a to v CZ verzi, ač jsem si přál EN, právě kvůli dostupnosti všech rozšíření. Nicméně včera jsem rozehrál, a překlad mi přišel fajn. Pár věcí bych asi osobně přeložil jinak, ale to je čistě subjektivní, a celkem vzato si myslím, že to je velmi slušně odvedená práce. Za to bych chtěl @Pelly poděkovat. 
Půlroční čekání na Dunwich teď bude peklo, samozřejmě, a je vážně škoda, že se ty překlady nechystají rovnou třeba po dvou nebo po třech. Chápu, že se do toho nemůžete pustit bezhlavě a zkrachovat, ale samotný základ je vážně málo, to si myslím, že by si spousta lidí koupila rovnou s nějakým rozšířením - já například bych po první hře, kdy jsem viděl, že to splňuje očekávání, měl ten Dunwich druhý den objednaný. Čekat na odezvu a prodeje samozřejmě dává smysl, ale ty prodlevy by byly mnohem méně nepříjemné, kdyby ta rozšíření vycházela třeba po dvou. Takhle člověk fakt něco koupí, rozjede se, a narazí do zdi. A nakonec, jak se tady dá dočíst, to asi nemalou část trhu nutí jít od začátku do anglické verze, čímž se vám zase ten prostor zmenšuje. Škoda…

9.8.2023 14:47:23

Ano, přesně to co píšeš jsem udělal. Koupil jsem eng revisited core, hra mě strašně chytla a už jsem měl objednané rozšíření. 

9.8.2023 22:14:53

Vybíráme z Bazaru

THIS WAR OF MINE - V OBLEŽENÍ
THIS WAR OF MINE - V OBLEŽENÍ
Akt. cena: 2800 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas