Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Třetí edice je tu

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2018/8/1/arkham-horror-third-edition/

https://www.fantasyflightgames.com/en/products/arkham-horror-third-edition/

Tak konečně jsme se dočkali :-)

Na první pohled nemám radost z modulárního plánu a scénářů. Čekal jsem spíš že se zjednoduší soubojový systém a plán se pročistí. Tohle vypadá na hodně velké změny. Ale uvidíme... třeba to budou změny k lepšímu.
2.8.2018 07:50:52 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Udělal jsem výcuc toho oznámení v češtině, pokud by to někoho zajímalo...

https://www.kubrtvsdeskovky.cz/l/preview-arkham-horror-third-edition/

snad to není nepovolená reklama. :)
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

2.8.2018 08:01:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Preview

Kubrte díky, já si ho s chutí přečetl a sdílím podobný názor. Na první pohled se jedná o výrazně jinou hru než je druhá edice. 4 scénáře se mi zdají málo stejně jako u Panství hrůzy. Ale uvidíme..

2.8.2018 08:06:47

Arkham
Trochu podrobnější info tady (hlavně rozpis akcí vyšetřovatelů).
https://www.fantasyflightgames.com/en/products/arkham-horror-third-edition/
Jinak to vypadá, že se už neřeší vůbec brány, ale na plánu se objevují přímo žetony zkázy, které je nutné redukovat. Na konci kola si bude každý vyšetřovatel tahat dva žetony mýtu.
No zatím moc nezaujalo, ale musím uznat, že herně je to dost odlišné, takže si člověk může klidně nechat druhou edici a mít k tomu i tohle.

2.8.2018 08:10:24

Arkham Horror: Third Edition - Gen Con Interview
https://www.youtube.com/watch?v=ViApyOJOpk4

2.8.2018 22:12:27

Scénáře
Scénářů jsem se bál, ale jak jsem se víc začetl do popisů, přijde mi to v pohodě. Vůbec bych nečekal nic v podobě MoM, ale jen vytuněné mystery karty z Eldritche. Jeden scénář je prostě jako současný Prastarý. Akorát bude mít pokaždé jiný setup plánu. A evidentně jeho příběhové karty budou nějak lépe navazovat, větvit se a tak, ale to asi ještě pořádně uvidíme.

Osobně mi to přijde dobré. Zdá se, že souboj bude dost převzatý z AH:LCG. Rozhodně se těším na další ukázky.
---
Autor hry Velryby ničí svět

3.8.2018 00:13:49

:)
Arkham Horror aneb velká kompilace mechanik z ostatních her. Každý prastarý bude mít vlastní sadu monster a vlastní sadu žetonů událostí. Je to vidět na kartě prastarého (variace na cthulhu death may die od cmon). Karty událostí ala eldritch horror. Nezavírají se brány, ale redukuje doom, že by elder sign. Tahání žetonů ala AH:LCG. Příšery, které nestojí na místě, ale hýbou se, že by AH, nevím. 4 prastaří v základu, protože každý bude mít specifický pool monster a žetonů, vyvstane větší potřeba kupovat expanze. Asi nejvýstižnější komentář k modulárnímu plánu I think they took the idea of non-Euclidean geometry and decided it would be a good design aesthetic.

Očekávám zjednodušenou verzi eldritch horroru s kratší herní dobou s banbilionem expanzí. Je to logický krok, nabízí se otázka jestli EH potřebuje nějaké další expanze a má ještě co nového nabídnout, každá další expanze při tolika existujících musí být dost problém z hlediska testování.

Jinak klasika, očesaný základ, po prvních 2-3 expanzích, tj. za rok od vydání se dozvíme jestli je to dobrá hra. Zatím nejsem přesvědčený o tom, že chci kupovat zjednodušenou verzi EH na pokračování, rozhodně ne hned. Ten herní plán vypadá strašně...

3.8.2018 05:52:44 | Upraveno autorem (porovnej)

obsah krabice
12 board tiles (5 districts, 7 roads)
12 investigators
4 scenarios sheets
469 cards
1 card shoe
6 dice
265 tokens
Rulebook
Reference book

3.8.2018 08:46:58

verze

Tak to nevím jestli jde ještě něco zjednodušit, když si vezmu že EH byla zjednodušená verze původního AH.
Co se týče obsahu mě přijde dostačující když to srovnám z ostatníma hrama

3.8.2018 08:52:57

...
Mě se to zatím z preview docela líbí.
Obzvláště ta modulární deska, která nabízí široké možnosti rozšiřování.
Scénáře bych považoval za variabilní setup a ne hry na jedno projití. Navíc hry mohou mít různý průběh dle karet kodexu.

___
redaktor Deskofobie

3.8.2018 12:00:53

Recenze
http://www.ign.com/articles/2018/08/03/arkham-horrors-3rd-edition-gives-the-game-a-dramatic-and-awesome-overhaul-gen-con-2018?abthid=5b63b527623c2f1a3600071a

3.8.2018 12:20:19

III edice
Přiznám se, že jsem se na třetí edici těšil a i kvůli tomu přestal kompletovat Eldritch. Očekával jsem, že z Eldritche vezmou to nejlepší a umístí to do Arkhamu i s jeho specifickou atmosférou. Doufal jsem, že trochu vylepší mystéria, aby to příběhově navazovalo a karty pátrání aby byly více specifičtější pro každého prastarého...

Teď jsem trochu rozpolcen.. Jsem trochu skeptický k tomu zjednodušení a modulární plán mě taky přímo neuchvátil.. Jsem zvědavý na to větvení příběhu, resp. mystery karet, ale obávám se, že to bude asi jediné splněné přání, co se týká mých očekávání.. Každopádně to budu sledovat, protože jsem fanouškem mythosu, tak rozhodně piště svoje dojmy :-)

3.8.2018 18:39:11

To b continu3d
Takisto som zvedavy na hratelnost, cthulhu mania teraz celkom frci, uvidime co na to BF s lokalizaciou ...

3.8.2018 21:18:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Gameplay
https://www.twitch.tv/videos/292596384
cca 3 hodiny, 10 minut (17 pro začátek vysvětlování hry)

Osobně z toho mám fakt dobrý pocit. Mythos fáze je rychlá, akce vypadají smysluplně, neustále máš co dělat a mapa se mi líbí jak vizuálně, tak mě těší, že není zbytečně rozlezlá. Hlavně to bude skvěle fungovat v rozšířeních (konečně). Co mě osobně na hře nejvíce baví tu je stále zastoupeno stejnou měrou - encountery. Takže za mě se osekává to, co jsem občas viděl jako opruz. Hodně se mi třeba líbí souboj, i když mě moc netěší, že jsou nepřátelé na kartách. Asi bych raději zase žetony, na té mapě by vypadaly lépe.

---
Autor hry Velryby ničí svět

5.8.2018 09:19:45 | Upraveno autorem (porovnej)

A kde to předobjednat víte?
Dost mne tato hra zaujala. Máme doma druhou edici s několika rozšířeními a je to naše nejoblíbenější hra.

Předobjednávkový bonus je také moc krásný.

Jen je problém, kde to vlastně předobjednat...z FFG by to s poštovným stálo více jak dvojnásobek vlastní ceny. Našel jsem i spoustu obchodů, které to však prodávají jen po Británii. Našel někdo někde obchod, co to dováží i do Čech?

Díky za jakoukoli pomoc,
Lothar

6.8.2018 16:07:21

cena
ak si velky fanda, postovne ta nemoze trapit. Alebo pockaj nejaky cas, anglickych verzii budu plne obchody :-)

6.8.2018 16:27:03

Wuuduu
Tak jemu jde asi o ten bonus, a to bude složitější dodatečně sehnat, nevím jestli některé obchody objednávají z FFG třeba kity pro turnajové hraní, tam by se to pak třeba dalo pořešit o něco cenově výhodněji přes ně.

6.8.2018 16:49:14

Předobjednávková edice
Hoj,

tak zatím jsem získal zprávy veskrze špatné, dokonce ani v Británii to prý obchody mít nejspíše nebudou.

Zatím jako jedinou možnost vidím koupit si to přímo přes FFG a nechat si to dovézt z USA, což je ale šílená pálka. S poštovným a s DPH to může vyjít skoro na 3 500 korun...

P.S.: Ano, jde mi čistě o ten preorder bonus.

8.8.2018 16:09:10 | Upraveno autorem (porovnej)

preorder bonus

Ahoj,

nikde nemuzu dohledat, co je ten predobjednavkovy bonus. Nenasharoval byste nekdo link? Mam doma skoro komplet 2. edici, krome Innsmouthu, tak ted premyslim co s tim :)

10.8.2018 12:16:23

Bonus
mají být pravidla v pevné vazbě. Podobně jako to bylo u TI4.
--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

10.8.2018 12:18:25

schirru
Svazáná pravidla + nějaký ten fluff o jednotlivých čtvrtích a nových vyšetřovatelích.

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2018/8/1/uncovered-lore/

Druhou edici si klidně nech, tohle je úplně jiná hra, která je od druhé edice podle všeho ještě vzdálenější než Eldritch Horror. Mimochodem zrovna Innsmouth je výborný, zvedne dostatečně obtížnost a má nejlepší atmosféru :)

10.8.2018 12:37:07 | Upraveno autorem (porovnej)

schirru

Ta třetí edice bude dle dosavadních recenzentů naprosto odlišná pravidly i vzhledově. Prostě jiná hra. Takže druhou edici netřeba házet do kamen :).

Ty bonusy budou příběhy o dvou nových vyšetřovatelích a také seznámení se s jednotlivými čtvrtěmi města (asi krátká historie a zajímavosti, které se v nich dějí :D). Jo a bude to vše jako kniha v pevné vazbě.

btw. Jak říkal Froggery, ten Innsmouth je perfektní. Jen tedy na naší skupinu byla ta obtížnost už moc a nevyhrávali jsme skoro nic, takže jsme si maličko upravily pravidla a hlavně vyházeli z balíčků předměty a kouzla, které nám přišli k ničemu nebo nezajímavé a které nikdo nepoužíval.

btw. 2. Krom Arkhamu třetí edice jsem přemýšlel nad tím, kterou další hru z Mythosu koupit. Nabízí se Eldrich, Elder sign, Mansions of Madness a Arkham karetní. Co z toho je nejlepší ohledně vtažení do atmosféry?

10.8.2018 12:51:58

Lothar135
Pro vtažení do atmosféry? https://melodice.org/playlist/arkham-horror-2005/ tma a svíčky :D

10.8.2018 13:43:56

Hudba
Já mám na Spotify ozkoušený https://open.spotify.com/user/1243553701/playlist/5aE7XgqtvSM1geC6VdXWLY

Lothar135: Já mám moc rád Eldritch. Elder Sign bych nekupoval, je to prima rychlá kostkovka, ale atmosféru to moc nemá. Na příběh bych zase doporučil karetní Arkham LCG, ale bacha na utracené peníze :).
---
Autor hry Velryby ničí svět

10.8.2018 13:56:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Bonus

Díky všem za odpovēdi. Koukám, že už lidi začínají v panice rozprodávat 2.edici, tak si chvili počkám a Innsmouth bude doma.. I když my sotva dáme Kingsport, o Dunwichi ani nemluvē :) jinak elder signs docela dobre funguje jako appka do ipadu a mansions of madness jsou super hra :) to lcg vyzkouseny nemam..nebavi me moc deck building :)

11.8.2018 09:40:14

Předobjednávkový bonus
Ahoj,

tak jsem našel obchod, kde v cechach lze koupit nový arkham i s tím bonusem. Mrkněte na domovher.cz, tam už je předobjednávka.

14.9.2018 07:46:13

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Po stopách zločinu + LA
Detektiv: Po stopách zločinu + LA
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas