Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Spustenie ligy v Arkham Horrore

Registrácia spustená :) Viac info tu : http://klubruiny.sk/news.html?id=4


Take základné veci:
1. Na hranie bude relatívne dosť času aj voľnosti
2. Hranie je zadarmo, stačí sa registrovať cez stránku
3. Pre víťaznú skupinu vyšetrovateľov malá cena :)
4. Liga je na obzvláštnenie hrania a je určená pre hocikoho, aj pre úplných začiatočníkov, nie je sa čoho báť :)

KR
22.9.2010 23:58:30

Hrajte :)
Zatiaľ odohrali len dve skupiny, nenechávajte si to na poslednú chvílu ;)

11.10.2010 13:37:27

sa3xxx
Dneska dohrajeme. Včera se to nestihlo. Ještě jeden dotaz. Když se nepodaří prastarý porazit, jde hru začít znovu?

11.10.2010 13:40:53

@sappho
Ahoj,
bohužiaľ hrať sa nedá znovu :( Ak by bol veľký záujem, tak môžeme pouvažovať, či to v ďalšej sezóne (ročníku) nezmeníme. Momentálne je to ale takto. Čiže pri prehre je zisk bodov iba za fotky a príbeh. Každopádne ak sa vám nepodarilo vyhrať, netreba zúfať, v ďalších kolách to nebude problém dotiahnuť :) Dokonca aj pri tomto kole očakávam ešte niekoľko prehier, toto scenário nie je úplne ľahké.

11.10.2010 19:06:06

@sappho
btw my sme dnes odohrali hru a ziskali sme pri vyhre iba 10 bodov :) To uz su fakt male cisla ^^ Nehovoriac o tom, ze nam umrelo (a tak uz nemozeme pouzit) niekolko klucovych postav :(

11.10.2010 22:57:17

sa3xxx
No jo, taky se nám nakonec nepodařilo to zvrátit. Jen se chci ujistit, když vyšetřovatelé umřou během závěrečného boje, také jsou mrtví?

12.10.2010 07:22:42

@sapho
Áno sú :(
Nám tam umrel asi najsilnejší bojovník Hank - farmár, najlepšia postava na behanie po bránach - Gloria Goldberg a skvelý univerzálny Joe Diamond.
Ako som ale písal, je možnosť oživiť mŕtvych vyšetrovateľov, ak bude nutné. Je to samozrejme náročný rituál a stojí skupinu pár bodíkov, niekedy to ale stojí za to. Ak chcete tento rituál podstúpiť, napíš mi PM a poviem ti, čo vás to bude stáť (nechcem to písať verejne, aby si ľudia nezačali úmyselne zabíjať postavy:)

12.10.2010 09:27:37

sa3xxx
Myslím že zbylí vyšetřovatelé to zvládnou. Zatím jsme nepopravily ty nejlepší :)

12.10.2010 09:32:03

Klub Dvůr Králové n/L se určitě připojí
Ahoj,
až dnes jsem si všiml, že se liga již rozjela a my se určitě zapojíme, protože je u nás AH a vše kolem mýtu Cthulhu oblíben. V jakém počtu zjistím až v pátek, kdy máme sezení a počítám, že bychom rovnou odehráli 1. scénář. Každopádně díky za tuto skvělou věc, kterou jste dali sohromady.

12.10.2010 11:07:44

ad Liga ???
Prosímvás neberte teď mou otázku nějak pejorativně, protože já to fakt nevím a ptám se jako naprostý laik. Notabene ten, který ještě Arkham nehrál a čeká na české vydání.

K čemu je ta liga, o které se tady pořád píše, dobrá? A co je vlastně smyslem? Nějako mi to furt uniká. Asi proto, že všelijaké soutěže nejsou má parketa. Nicméně bych byl rád, kdyby mi to někdo stručně objasnil.

12.10.2010 11:42:53

Kren
"Liga" je v Arkhamu v podstatě sled několika předpřipravených scénářů, které na sebe většinou příběhově navazují a stupňuje se jejich obtížnost. Je sice pravda, že hráči zaznamenávají svoje skóre z jednotlivých scénářů, ale to je pro mě docela nepodstatné. Já beru ligu prostě jako kampaň, na skóre moc nehledím (např. v oficiální FFG lize některé týmy uváděli naprosto nereálné výsledky, to bylo fakt k smíchu...)

12.10.2010 12:36:01

Postavy
Tak snad se zitra zadari a taky si zahraju. V kolika postavach je to asi idealne hratelny? Budu sam, tak at vim kolik me ceka behani kolem stolu :D

12.10.2010 13:12:25

to Eyron
OK jasné dík. To jo, jen já bych asi neposílal někde nějaké výsledky mého hraní a jenom bych hrál ty scénáře. Nemám potřebu s někým soutěžit.

12.10.2010 14:01:24

TeCZko
Podle mne je naprosto nejlepsi pocet 4 hraci. Je to uz dost velky tym, aby se mohly dobre rozdelit ukoly, ale pritom z bran porad leze jen jedna prisera, limit je 7 bran a 7 monster na planu (+4 v outskirts). Tomu nasvedcuji i souhrnne statistiky, ktere jsem nekde videl - ze stovek odehranych her maji nejvetsi uspesnost hry se 4 hraci :-)
Ale samozrejme - vse zavisi na libovuli mocneho Cthulhu - kdyz nechce, tak kostky proste nepadnou a nepadnou - kamarad posledne z 10 kostek nehodil ani jeden uspech. :-)

12.10.2010 14:04:30

Křen
No podle mě chuť zveřejnit výsledek není o potřebě s někým soutěžit. Aspoň tedy ne u mě. To bych si po prvním kole moc nepomohla.

12.10.2010 14:45:14

to Sapho
Možná jsem se špatně vyjádřil. Kromě nechuti soutěžit mám i nechuť něco někam zapisovat a evidovat, proto také není nic pro mne tady herní deník na Trolovi :). Nicméně to už sem nepatří a tohle vlákno je spíš určeno pro jinou sortu hráčů. Takže ti Sappho přeju úspěch v lize a neudělej Trolům ostudu :).

12.10.2010 15:04:49

:)
@význam ligy : Význam ligy je jednoduchý. Zabaviť sa. AH je skvelá hra a takéto niečo ju urobí ešte mierne zaujímavejšou. Keďže AH je hra s prvkami náhody a niekedy o výsledku hry môže rozhodnúť jeden hod alebo karta, nedajú sa výsledky interpretovať ako "ktorá skupina je najlepšia", ale skôr komu sa ako pri hre darilo. No a na spestrenie ligy sme venovali malú cenu, ktorá umocní prípadný pocit víťazstva :)
@kren : No, "evidovania" nie je tak veľa :) Na stránke ligy stačí označiť rozšírenia, postavy, skóre a to je snáď všetko :) A aký význam má sa zúčastniť AHL a nie iba hrávať scenáre bez nahlasovania výsledkov? Aby sme my ako organizátori vedeli, že je o AHL záujem. Čím väčší záujem bude, tým viac budeme mať chuti a energie venovať sa ďalším sezónam ligy, prípadne iným obdobným projektom. Zároveň sa tým liga stáva atraktívnejšou.
@TeCZko : Presne tak, best sú 4-5 hráči. Pri menšom počte sa ťažko všetko stíha (brány, monštrá...), pri väčšom sa ťažko zabíja Prastarý.
@Almodoro : Super, to je výborné :) Ak sa vám podarí, sformujte aj dve skupiny (podla pravidiel ligy ofc)
@Sappho : No, my sme si hovorili, že však to nie je ťažký scenár, Prastarý nie je až taký nebezpečný a bum ho - 4 obete :)

12.10.2010 15:33:39

2 dotazy
Ahoj, mám 2 takový drobný upřesňující dotazy k lize . 1. dotaz : teoreticky je se možné po vyhodnocení scénáře dostat do mínusových čísel. Měl by potom tým 0 bodů jako asi v případě porážky nebo ty mínusové? 2. dotaz : bude se muset v dalších scénářích pokračovat se stejným detektivem nebo budeš moci vybrat jiného živého? Oba dotazy jsou spíš teoretické pro zajímavost, protože 1. je asi dost nepravděpodobný a u 2. co se nás týče asi stejně budeme pokračovat se stejnými detektivy, pokud přežijí. Nevadí, že jsem stejný dotaz položil na Vaše stránky, že ? Dík za odpovědi

13.10.2010 22:07:23

@Aldomoro
Čauko,
1. Ako už písal Macko a sidon, minumum je nula bodov :) Je to aj z toho dôvodou, že hru môžeš v ľubovolnom bode vzdať, čo sa berie ako normálna prehra.
2. V každom kole si môžeš zvoliť ľubovolných (živých) vyšetrovateľov. Správne vybratý tím je polovica úspechu :) Pôvodne bola aj myšlienka, že dáko oceniť, ak niekto odohrá celú ligu za jedného vyšetrovaľa (a ten prežije aj posledné kolo), nakoniec sme to nedotiahli a nechali sme ten nápad v šuplíku :)
3. Nevadí, že si sa to pýtal aj u nás :)
Maj sa a GL&HF

14.10.2010 09:24:22

Druhý scenár
Na interenete sa objavil druhý scenár, nech sa páči :)
http://klubruiny.sk/news.html?id=10

18.10.2010 19:22:47

detaily
ak vas zaujima, ako sa hralo ostatnym skupinam (pripadne si pozriet fotky), tak si kliknite na meno skupiny a potom na detaily 1. scenaru :)
http://klubruiny.sk/arkham-liga.html

19.10.2010 08:53:40

oprava
Na odohratie máte čas do 1.11.2010, informácia uvedená na stránke (že deadline je 25.10.) je preklep.

19.10.2010 21:00:35

AHL 3
A Arkham horror lige ide do tuhého. Scenár tretí
http://klubruiny.sk/news.html?id=14#comments

1.11.2010 18:54:36

4th scenario
stvrty scenar je na svete, nech sa paci :)
http://klubruiny.sk/news.html?id=17

15.11.2010 19:43:07

Finálový scenár
http://klubruiny.sk/news.html?id=19

29.11.2010 19:48:11

sa3xxx
Ahoj, my uz to ted nestihneme, takze si zahrajeme jen tak pro srandu, ale bude nejaka dalsi liga? v dohledne dobe? :-)

20.12.2010 14:32:21

Vybíráme z Bazaru

Dominion - 3. vydání
Dominion - 3. vydání
Akt. cena: 580 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas