Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Spustenie ligy v Arkham Horrore

Registrácia spustená :) Viac info tu : http://klubruiny.sk/news.html?id=4


Take základné veci:
1. Na hranie bude relatívne dosť času aj voľnosti
2. Hranie je zadarmo, stačí sa registrovať cez stránku
3. Pre víťaznú skupinu vyšetrovateľov malá cena :)
4. Liga je na obzvláštnenie hrania a je určená pre hocikoho, aj pre úplných začiatočníkov, nie je sa čoho báť :)

KR
22.9.2010 23:58:30

re
To by si možná zasloužilo i zporávu na hlavní stránce, co myslíš? ;-)

23.9.2010 09:28:43

zaklad
nikde jsem nenasel info jestli se da hrat cela liga jen se zakladem nebo bude nutne zapojit i rozsireni...

23.9.2010 10:22:11

macko

zaklad
bude sa dat prejst aj so zakladom. Pri kazdom pouziti mechanizmu z rozsirenia bude pripisana moznost nahradit ho mechanizmom zo zakladu.

23.9.2010 14:23:25

macko
Super, jdu se registrovat :-)

23.9.2010 15:06:15

:)
ako pisal macko, da sa hrat len so zakladom (kedze vela ludi s AH len zacina). Rozsirenia si mozu pridat skupiny na vlastne riziko (a ziskaju bonusove body:))

@Eyron : Suhlasim :) velmi by nas to potesilo :)

24.9.2010 15:28:33

prva reportaz
prva reportaz z Arkhamu : http://klubruiny.sk/news.html?id=5

Registrujte sa do ligy kym sa da este (na tej istej stranke)

30.9.2010 11:09:44

dotaz
Vytvořila jsem si tým. Chci se zeptat, to opravdu všichni jeho členové musí mít na stránkách registraci?

30.9.2010 11:24:35

@sappho
Nie, nemusia. Staci, ak si registrova ty. Ak sa ale zaregistruju vsetci, potesi nas to :) A hlavne budu mat moct vsetci sa zapajat do diskusie, polozit daku otazku a podobne. Ale na samotne hranie staci ak je registrovany ten co zaklada skupinu :)

30.9.2010 23:36:19

sa3xxx
Ještě jeden dotaz. Může jeden hráč hrát za více vyšetřovatelů, tak jak je to u Arkhamu obvyklé? Samozřejmě při zachování všech pravidel.

4.10.2010 10:56:13

sappho
podle pravidel na strankach ligy to neni problem. I proto jsem se prihlasil, budu jednomuznej tym :D

4.10.2010 11:27:47

odpoved
@sappho : Jasne :) My hrame napriklad s bratom a kazdy za 2 vysetrovatelov :)
@TeCZko : Parada :) To by som aj ja skusil, keby niesom uz v jednej skupine :)

4.10.2010 14:39:49

sa3xxx
je to celkem narocny hrat za 4 postavy soucasne, hlavne se u toho clovek nabeha :D

4.10.2010 14:49:02

@ TeCZko
No, mozes hrat aj jednu ;) aj to som skusal :) kazdopadne GL :)

4.10.2010 18:49:20

Spustenie :)
Spustili sme AH ligu. Viac info
TU http://klubruiny.sk/news.html?id=7
a TU http://klubruiny.sk/arkham-liga.html

GL&HF

4.10.2010 19:33:00

počítání bodů
Jen by mě tak zajímalo, odkud se vzalo to počítání bodů? Já se s tím třeba nikde nesetkala. Našla to až u vás, a překvapilo mě, že je to jako PS.

4.10.2010 19:41:35

macko

re: sappho
v pravidlach zo zakladu AH na strane 12 pod nadpisom "scoring victories" (z nasej stranky to zahrna body 1-7) Je to aj v pravidlach prelozenych do cestiny na tejto stranke tiez na strane 12 "ohodnoceni vitezstvi".

4.10.2010 20:16:47

macko
Děkuji. Já to asi od začátku nějak přehlížela :)

4.10.2010 20:28:04

Zajimave :-)
Tak jsem koukal na tu ligu. Bohuzel se asi nezucastnime, ale jsou pro to jak osobni duvody, tak casove:

1. Trosku me mrzi nekonzistentnost turnaje. Procetl jsem si pravidla a zarazilo me,ze se hraje se zakladni deskou (rozsireni se ale nevylucuji). Hned jsem narazil na prvni problem. Budu hrat se zakladni deskou, ale budu pritom pouzivat postavy z rozsireni, ktere jsou vcelku brutalni.
Bylo by zajimave stanovit treba na kazdy scenar postavy, ktere se muzou daneho scenare zucastnit.

2. Bodovani
Bodovani me velmi zaujalo, ale trochu sem narazil v bode, ktery zminuje pribeh. Pocitam, ze se jedna o pribehy postav, ktere vysly v Insmouthu. Ne kazdy ho ma a tudiz automaticky nema +2 body.
Jeste bych asi bodoval zvlast hru a hru + komentar a foto. Preci jen bodovat za fotky a komentare a pocitat to do zebricku neni asi nejvhodnejsi.

3. Nechapu umistovani stopy na stabilni a nestabilni lokace. Kdyz se ma stopa objevit treba v Historical Society, tak se objevi i v South Church a Ma's Boarding House?
Druhy pripad. Pokud se ma stopa objevit na Graveyardu, tak se objevi i v General Store a Black Cave?

Kazdopadne je to super napad a velmi se mi to libi :-)

5.10.2010 13:45:24

Vojtech Musil
ad 1 - pokud pouzivas postavy z rozsireni tak musis pouzivat i vsechno ostatni, tim se to myslim trochu srovnava
ad 2 - pribehem se mysli popis prubehu hry, ne pribehy postav jako takovych
ad 3 - stopy se na "zeleny" lokace davaji jen na zacatku hry, pak se umistuji jen podle Mythos karet jako pri normalni hre

Teda aspon tak to chapu ja, snad neplacam nesmysly...

5.10.2010 13:56:55

Vojděch
Já to chápu tak, že kdo popíše příběh své hry, min. 500 znaků nebo slov (teď nevím přesně) tak za to dostane body. Z Insmouthem to nemá asi nic společného.

5.10.2010 13:57:02

TeCZko
Řekl jsi to přesně. Mě ta liga přijde docela v pohodě a vyrovnaná.

5.10.2010 13:57:47

Vojtech Musil

re
Take kdyz chci pouzit postavy z Dunwiche, tak musim pouzit tez desku Dunwich? Potom na tom neco je.
Ahaaa, tak to uz vysvetluje vse. Ja ten pribeh chapal jako pribeh z postav, nikoli report ze hry. :-)
A ty stopy mi uz asi taky dotekly. Kdyz se chysta plan, tak se umistuje stopa jen na nestabilni lokace. V tomto pripade se da stopa vsude.... :-) Oki, to se vysvetluje. Dik za osvetleni, zni to vazne skvele, asi si to zahrajeme jen tak, kdyz bude nahodne cas :-)

5.10.2010 14:15:11

Vojtech
Presne tak, kdyz pouzijes treba jen jednu postavu z rozsireni tak uz musis pridat i vsechno ostatni. A co sem tak koukal tak si to asi clovek rozmysli :D.
Dobra zrada je tazeni tri Mythos karet na zacatku hry u prvniho scenare, to bude slusnej masakr :D

5.10.2010 15:52:54

objasnenia :)
Zdravím :)
1. Áno, rozšírenia sa pridávajú na vlastne riziko :) Niekomu to môže vyhovovať :)
2. Áno, ide o príbeh/zážitky z hrania. Tých pár bodov môžu získať všetci a je to taká naša snaha o zapojenie všetkých do tvorenia atmosféry okolo ligy.
3. Áno, ide len o Clue tokeny uložené na začiatku hry. Ľudia si totiž až teraz uvedomili význam niektorých vecí v ich okolí, preto je zaujímavých vecí plné mesto :)
@TeCZko : Áno, s rozšíreniami to bolo myslené presne tak, aby ľudia nerobili niečo také, že z jedného rozšírenia vezmú iba postavy a Personal stories napríklad. Takto je to asi najférovejšie (s ohľadom na to, že nie každá skupina má všetky rozšírenia)
@Sapho : Počítanie bodov je zhrnuté v pravidlách ligy. V tom "PS" som akurát preložil počítanie bodov z pravidiel hry, aby nevznikali nedorozumenia :)
@Vojtech Musil : Budeme radi ak sa zapojíte aj dodatočne, stále je možnosť :) Ak začnete hrávať od začiatku, tak toho aspoň nebude nikdy veľa naraz. Ale po prípadnej dohode s nami sa to dajú kolá odohrať aj neskôr :)

5.10.2010 17:10:48

VELMI DOLEZITA INFORMACIA
Na stranke to nebolo dostatocne objasnene, takze to pisem sem (rovnako sme kapitanom pisali emaily) :

Pocas ligy si do kazdej hry vyberate vysetrovatelov, nemusite ich losovat.

Je to najme kvoli tomu, aby ste mohli taktizovat pri vybere postav a aby ludia mohli hrat sa svoje oblubene postavy :)

Ak ste odohrali prve kole s nahodnymi postavami, napiste mi, dohodneme sa co a ako :)

6.10.2010 17:22:52

Vybíráme z Bazaru

Moštárna česky prodej
Moštárna česky prodej
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas