Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření a jejich kombinace

Zdravím již delší dobu uvažuji o tom, že si pořídím rozšíření k téhle skvělé hře. Problém je v tom, že v každém rozšíření se mi líbí určitý prvek. Na Dunwichi se mi líbí ploty a zranění, na Innsmouthu příběhy vyšetřovatelů, hrací plán a mechanismus plnění deep one tracku, na Kingsportu se mi líbí epický souboj s pratarým. Podobně je to u malých rozšíření, na každém se mi líbí něco. Na druhou stranu se mi nechce kupovat Kingsport jenom pro pár karet epických soubojů s prastarým. Navíc mi také připadá, že nemá smysl pužívat všechna rozšíření najednou.

Proto se chci zeptat, především zkušenějších hráčů, jaké kombinace rozšíření máte vyzkoušené a které se vám líbí nejvíc?
Pravidla jsem si přečetl u všech, takže mě spíš zajímají zkušenosti a zážitky ze hry.
27.3.2010 11:52:55

to Kadaver
Ted jsi to moc krasne shrnul. Nemohl jsem si za boha vzpomenout, co to jsou condition cards, tak jsem googlil. Karty jsou moc pekne, ale jak pises, velmi malo se ve hre projevi. Jestli bych neco vytknul Dunwichi, tak to jsou spis Tasky a Mise. Mise jsou casto temer nesplnitelne a obecne mi pripadaji trochu divne. Tasky jsou zajimave, ale jelikoz hrajeme vzdy ve trech hracich, tak na to neni moc cas.
Jestli bych mohl neco zdrbnout, tak to je suverene Aquatic Movement, to mi pripada jako velmi slaba schopnost a i v Innsmouthu mi neprijde, ze by vynikala. Co se riftu tyce, tak to je dost ovlivnene typem mytus karet. Nam se stalo, ze vzdy chybelo prolomeni jedne lokace, aby se rift objevil, ale ne a ne se tak stat a tudiz se za celou hru tento efekt neprojevil.
Jinak s tebou naprosto souhlasim :-)

5.2.2011 00:46:35

to Vojtech Musil
Condition Cards jsme občas nějaké potkali, ale neměly nějaký extra vliv na hru, takže jsme si jich ani moc nevšímali. Ale hezky dokreslují atmosféru, to zase jo.
Mise jsou opravdu dost náročné na splnění, ale už nám párkrát zachránily krk (hlavně ta, co sníží Prastarého modifikátor o 3 nebo tak nějak). Ale je pravda, že tam jsou i absolutně nesplnitelné (např. to přidání na druhou stranu).
Co se týče tasků, tak my převážně hrajeme ve 4 nebo 5 a tam se to stíhat dá, takže to je asi i o tom.
Aquatic je opravdu slabota, to mohli vymyslet asi trochu líp, i když nevím jak. Zato Stalkeři jsou pěkně škaredí, kdybych to měl vyjádřit slušně. Obzvlášť Mumie je opravdu mňamka.
A Rift se nám za všechny hry Kingsportu objevil snad jednou. Ale je pravda, že jsme si na to dávali bacha a většinou tam někdo pobíhal a hasil.

5.2.2011 11:23:41

BGG
Na BGG je poradi : Innsmouth, Dunwich, Kingsport. Male : Lurker, Black Goat, King in Yellow a Curse...
Souhlas?

5.2.2011 21:35:39

to Randy
Lurkera jsem nikdy nehral, takze nemuzu posoudit, ale asi to sedi.
Je to ale trochu subjektivni, protoze zalezi, co ma kdo rad. Me osobne se The King in Yellow libi moc, takze je na stejne urovni, jako The Black Goat of the Woods. :-) Pharaoh je suverene nejslabsi a neprinasi nic noveho, jen moc pekne Ally charaktery.

5.2.2011 21:49:55

.....
Necital som celu diskusiu ale HLAVNY nedostatok Kingsportu je absencia nestabilnych lokacii - neotvaraju sa v nom brany. Preto Dunwich > Kingsport

6.2.2011 13:52:18

to sa3xxx
No, ono nemáš úplně pravdu. V Kingsportu sice nejsou nestabilní lokace a tím pádem se tam neotvírají brány, ale to není vždy negativum. Když hraješ s velkým množstvím rozšíření najednou, tak je na tom v podstatě Dunwich/Innsmouth stejně. Tam jsou sice nestabilní lokace, ale v Mythos decku je tak málo karet, které tam otvírají brány, že se tam skoro žádné neotevřou za celou hru. A Kingsport sice nemá nestabilní lokace, ale musíš tam řešit Rifty, takže tam musí někdo celkem často naběhnout a začít hasit.

6.2.2011 16:14:36

kingsport
KS bohuzial funguje tak, ze si na neho vyhradis jedneho vysetrovatela a ten tam beha po bezpecnych oblastiach. Nenapadnu ho monstra, nevcucne ho brana, nezatknu ho na zaklade Martial Law.
Ano, pri viacerych rozsireniach sa stane, ze sa v Innsmouthe napriklad tiez neotvori nic. Ale zvacsa sa otvori nieco aj v Innsmouthe aj v Dunwichi (hravame so 7 rozsireniami casto).

6.2.2011 16:51:11

to sa3xxx
My jsme hráli se všemi rozšířeními až do příchodu Innsmouthu a Dunwich zel prázdnotou. Jestli se tam náhodou objevila brána, tak to byla velká sláva. Samozřejmě tam díky tomu nikdo nechodil.
S tím Kingsportem máš pravdu, stačí aby tam běhal jeden člověk, zachraňoval rifty a při tom bral setkání. Ale třeba pro mě je Arkham nejzajímavější právě díky těch setkání, takže jsem byl v Kingsportu vždycky moc rád, i když jsem žádná monstra nevraždil, ani nezavíral brány. Proto jsem tu i někde ve vedlejší diskuzi psal, že to není pro každého. Znám několik lidí, kterým se Kingsport prostě nelíbil, protože měli pocit, že celou hru nic neudělali.

6.2.2011 18:00:13

zaklad + prve (male) rozsirenie
Ahojte! Otazka smerom na Vas, ktore rozsirenie z malych odporucate ako prve? Lurker, Black Goat alebo King in Yellow?
Bude sa hrat len zaklad + dane rozsirenie. Rad si necham poradit, pretoze medzi nimi velky rozdiel v hre nevidim.
Vdaka :-)

16.4.2011 22:28:15

Těžko říct
Ono je to celkem i jedno, záleží co více preferuješ. Lurker a King in Yellow jsou hodně založené na jejich heraldech a pokud budete chtít hrát bez nich, tak toho do hry moc extra nepřinášejí. Lurker nové brány (které jsou ale moc hezké) a King divadelní hru, která může rychle ukončit vaše trápení. Mi se z těch tří asi nejvíce líbí Black Goat, protože s heraldama moc nehrajem (i když v Black Goat je taky jeden, ale není pro něj vyhrazena polovina nebo větší část rozšíření) a v Black Goat se můžeš stát členem kultu a brát chutné korupční karty. No kdo by nechtěl být jednou kultistou? :-)

16.4.2011 23:25:50

Michal
Doporučuju Black Goat, pro mě o prsa před Lurkerem. King in Yellow taky není špatný, ale u mě by končil na bronzovém stupínku :-)

17.4.2011 03:42:21

Michalxo
Ja doporucuju Lurkera - sam jsem ho koupil jako prvni male rozsireni, a i kdyz ted mam i jina, stejne bych to poradi nemenil.
Lurker se da v pohode hrat i bez heralda, pak pouzijete jen karty vztahu mezi postavami, nove zetony bran (dvojite brany, pohyblive brany...) a par novych predmetu - napriklad "Sledgehammer" je super :-)
Ale hra s heraldem je pak jeste zajimavejsi a neni to nijak tezke integrovat do zakladni hry - jen se pokazde, kdyz se otevre brana, precte karta z Reckoning decku a vsechny brany jsou o 1 tezsi na zavreni. Ale ta hlavni vec je moznost uzavrit s Lurkerem temny pakt, ktery doleci zdravi nebo pricetnost do plna a umoznuje konvertovat zdravi nebo pricetnost do Power tokenu, ktere se pak daji pouzit jako Clue tokeny (treba na zapeceteni bran...). Dalsi typ paktu umoznuje si vzit spojence (Ally).
To je vse moc hezke - ale jednoho dne prijde cas, kdy je treba dablovi splatit dluhy ;-)

17.4.2011 11:00:15

dakujem za nazory,
takze som tam, kde som bol na zaciatku :-)
Goat alebo Lurker :-D

18.4.2011 21:17:35

Michalxo
Goat je pro masochisty, jdi do Lurkera! ;-)

18.4.2011 21:23:37

Michalxo
zvazuju to same co ty:-) ale vede u me asi Lurker, ale zase masochismus neni spatny :-D

18.4.2011 21:44:29

Randy
hovorim si presne to iste :-)

18.4.2011 21:45:33

Michalxo
no jsem zvedavy, co nakonec zvolis :-) koupis si to urcite driv, tak pak hod report a nebo to muzeme testnout nekdy na nejake chate s Tomem a Lenkou, kde bude vic prostoru na hry :-)

18.4.2011 21:53:15

Zajtra
sa pojdem spytat do planety her :-D
Mozno to aj rovno kupim, mozno nie, este sam neviem 8-)

V kazdom pripade, zahrat to mozeme vzdy, vsak ja som v Brne vzdy.
U mna to je 55:45 pre lurkera.

18.4.2011 21:58:11

cas
u me je to s casem dost problem, protoze ja mam ted pred statnici a pak kdo vi... ale muzeme se domluvit :-)

18.4.2011 22:02:56

to Michalxo
Mluvím jen za sebe a vím, že mě eyciir nebude mít rád, ale jestli Ti jde spíše o atmosféru, tak zvol Black Goat. Jestli Ti jde spíše o mechanismy, tak zvol Lurkera. Mám z těch rozšíření přesně takovýhle pocit. A s masochismem to nemá nic společného :-)

18.4.2011 22:04:49

Kadaver
Ale to vis, ze Te mam rad - i kdyz jsi maskovany kultista ;-)
A co se tyka atmosfery a malych rozsireni - zase muzes kamenovat Ty mne, ale prijde mi zajimavy i King in Yellow. To predstaveni kocovne spolecnosti, po kterem lide zacinaji silet, odkryvani dalsich dejstvi a tak... Zvlast kdyz to ted v Miskatonicu rozsiri :-)

18.4.2011 23:24:03

Lurker @ the Treshold!
Uz len to spravne prelozit a parada! :-)
Vdaka! :-)

19.4.2011 00:18:37

Reedition "The Curse of the Dark Pharaoh"
No já mám zatím jenom základ a chci to dokupovat postupně a každé rozšíření si pěkně vyzkoušet nejdřív se základem a pak to případně kombinovat, proto jsem strašně rád, že vychází CotDP v nové revidované verzi, kde je Pharaoh jako Herald a plánem by se nově měly pohybovat "The Ancient Whispers" jako rumor token, při jehož potkání bude možno si tahat z "Exhibit Encounter deck". Taxnad tahle nová reedice posune hodnocení tohoto malého rozšíření trochu výše. Pokud bude s kým hrát a bude to lidi bavit, budu pokračovat s Dunwichem a chronologicky si budu Arkham rozšiřovat:-)

13.7.2011 14:44:05

Vybíráme z Bazaru

Legendy Dávnozemě + expanze Orákulum
Legendy Dávnozemě + expanze Orákulum
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas