Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Archaon

rozšíření

Ahoj,jakožto úplný začátečník a nováček hry Arkham Horror (mám ji teprve objednanou), bych měl jeden dotaz. Vlastní někdo některé z dostupných rozšíření? Jaký mají tato rozšíření dopad na hratelnost, vyplatí se je za ty peníze koupit, popř. které je dle vašeho názoru nejlepší? Předem díky za info.
9.2.2009 18:50:30

rozšíření
Tak další zprávy z FB - BF píše "Nebojte , určitě bude, jen ne tento rok. Přesto můžeme slíbit, že na léto pro vás máme jedno obrovské překvapení, které se Arkhamu velice blíží . Arkham by se nového rozšíření měl potom dočkat začátkem roku 2014"

20.2.2013 14:42:47

obrovské překvapení
Nabízí se snad jen Mansions of Madness. O Elder Sign se už ví a ani to není nic velkého a Call of Cthulhu nepředpokládám.

20.2.2013 15:04:57

rada
Nechce jim poradit nějaký místní znalec? ;-)

http://www.facebook.com/blackfire.cz/posts/248009995335072

20.2.2013 18:14:54

Překvapení
Překvapením je právě to Elder Sign...

28.2.2013 19:31:17

wááááu
:)

Ale překvapení to beze sporu je. Člověk od "obrovského překvapení" čeká něco velkého a ono to je nakonec něco docela malého (Elder Sign), o kterém se už šuškalo (a to nemám FB) :)

Ale to je celý Blackfire, před tím byli aspoň tajemní, teď jsou k smíchu. Prý obrovské překvapení....:)

28.2.2013 21:39:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Elder sign
No fakt parada, este ze ho mame v anglictine a nemusime cakat na taketo prekvapenia. Vazne, prelozit tych par viet, tlieskam BF. Co takto nejake velke Arkham rozsirenie? Jaaj, vlastne az na rok a hlupacikovia mozu nadalej zufalo cakat a to sa ani nevie, ake rozsirenie vydaju. Aspon mam dalsi dovod zbavit sa ceskych verzii a zacat kupovat anglicke.
Sorry, ste na smiech cely BF.

28.2.2013 22:05:50

dajo26
citace "Aspon mam dalsi dovod zbavit sa ceskych verzii a zacat kupovat anglicke".
Přeji hodně štěstí v hledání spoluhráčů umějících dobře anglicky :-).

1.3.2013 06:21:40

Dajo26
Sorry, ale k smíchu jsou takovéhle hysterické reakce. Kdo chce mít k dispozici obratem všechna rozšíření, ať si koupí AJ verzi a necpe nám, jak jsme mi ostatní, co máme CZ verzi, hloupí.

Kdo si myslel, že budou každý půlrok vycházet přeložená rozšíření je, dle mého názoru, naivka. Já bych byl taky rád za to, kdyby další rozšíření vycházela v kratším časovém úseku, ale nedělá mi problém si na ně počkat. Mezi tím si klidně budu hrát jiné hry a dělat jiné, pro život mé rodiny a mého okolí, užitečnější věci :).

Nebo jste tak úzce orientováni pouze na jednu jedinou činnost? Hrát AH? Buďme rádi, že se nějaké rozšíření v CZ vůbec chystá a už přestaňte plivat na BF. Navíc Elder Sign v CZ je bomba a už se na něj těším. I když je to "obrovské překvapení" již nějakou dobu profláknuté :)

1.3.2013 08:10:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Mejlo
Neviem, co tu riesis a zastavas si BF. Za co mam byt rad? Ze za dva roky neboli schopni vydat velke rozsirenie? Za to, ako s nami komunikovali, ked dojebali karty? To si nemozes pamatat, kedze si tu este len bazant. Tak sa zdrz svojich komentarov o hysterii, ja som svoj nazor vyjadril a stojim si za nim. To, ze po vydani ceskeho AH naplul BF vsetkym do oci, to ti nevadi??? Najprv si zisti fakty a potom nieco vypisuj chlapce.

P.S. Nikoho som nenazval hlupakom, kazdy normalny clovek pochopil, ako som to myslel.

1.3.2013 13:01:40

Mejlo, dajo26
Trochu sa pridám, mám českú verziu Arkham Horror s rozšírením Kliatba Temného Faraóna. Už by som ju nemenil za anglickú, pretože Arkham je natoľko komplikovaný, že aj menšie zaváhanie v pravidlách si vyberie svoju daň na výsledku. Nehovoriac o mojich jazykových znalostiach, a robiť prelepky na originálnu hru je podľa mňa hanobenie.

Len sa bojím toho, že to dopadne ako s českým Talizmanom, kde Altar vydal iba 3 rozšírenia zo šiestich, a medzi tým už bol na svete Talisman 3 edícia, aj s rozšíreniami. Toho sa bojím, že kým sa Blackfire rozhýbe a vydá aspoň polovicu z rozšírení, tak vydajú novú edíciu, a Arkham nechajú tak.
Osobne nepotrebujem mať všetky rozšírenia, ale skôr som zvedavý čo nového FFG vymysleli pre už takmer dokonalú hru-a to mi nedá spávať.

15.4.2013 22:04:18

Nekro
Vymysleli toho docela dost :o) V podstatě mi přišlo, že každé rozšíření přineslo něco nového, zajímavého. Jenom pak když člověk hraje víc rozšíření naráz, je to někdy peklo všechno to uhlídat :o)

16.4.2013 07:38:14

Blackfire
Blackfire se již jednou na FB vyjádřil, že všechny rozšíření určitě nevydá, kvůli malé kupní síle CZ trhu. Planuje se vydání jednoho velkého rožíření. Počítám, že podle prodejů se rozhodnou co dál, stejně jak to bylo u Civilizace a Pána prstenů.

16.4.2013 08:36:37

Tygr
Už tu bolo niečo z toho načrtnuté-Brány, ktoré prerazia Starobylý symbol, Osobné úlohy pre vyšetrovateľov....... Je to veľké lákadlo. Len ako tu čítam, mnohým sa už nechce čakať a prešli na anglickú verziu :( Takže predajnosť bude klesať a český Arkham skončí.
A to je škoda, pretože je to skvelá hra a svet H.P. Lovecrafta zbožňujem. Ale niekto tu-Koutek Kutilú, ponúkal kvalitnú tlač kariet, za rozumnú cenu. (v diskusii Společný tisk, to navrhoval Tangram) Tak aspoň iskierka nádeje stále svieti :)

17.4.2013 21:52:02

Nekro
Pokud chceš, tak můžu ta rozšíření projít a napsat to sem detailně, co které přináší nového.

18.4.2013 14:52:27

Tygr
Nemusíš, pretože by som to už asi nevydržal a kúpil si anglickú či poľskú verziu :) Ale ak sa smiem spýtať, ktoré bolo najlepšie či najzaujímavejšie rozšírenie podľa teba?

20.4.2013 22:16:45

Nekro
To moc nedokážu říct. Byl jsem rád, že každé velké rozšíření přineslo nové vyšetřovatele a Prastaré, a myslím že každé rozšíření přineslo další kartičky událostí pro zkoumání oblastí. Z těch nových mechanismů nevím, co se mi líbilo víc nebo nejvíc, ono každý má něco.

21.4.2013 09:51:49

Tygr
Vidím to tak, že počkám, čo vydajú a potom sa uchýlim k anglickej alebo poľskej verzii (budem pri tom spoliehať na google prekladač). Predpokladám, že to bude Dunwich, ale pre istotu počkám, ak by nešli chronologicky.

22.4.2013 14:37:30

Nekro
Obecně myslím hráči z velkých rozšíření je asi nejlíp hodnocený Innsmouth a z malých King in Yellow nebo Lurker on Treshold. Ale jak jsem řekl, ono se v každém najde něco zajímavého imho, záleží co komu vyhovuje.

23.4.2013 10:00:17

Tygr
Aj tak to dopadne, že skúpim všetky. Ale začnem od Lurkera a King of Yellow, a uvidím ako mi pôjde prekladanie. Dakujem za radu :)

24.4.2013 23:20:23

Vybíráme z Bazaru

Immortals (EN) ve fólii
Immortals (EN) ve fólii
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas