Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Archaon

rozšíření

Ahoj,jakožto úplný začátečník a nováček hry Arkham Horror (mám ji teprve objednanou), bych měl jeden dotaz. Vlastní někdo některé z dostupných rozšíření? Jaký mají tato rozšíření dopad na hratelnost, vyplatí se je za ty peníze koupit, popř. které je dle vašeho názoru nejlepší? Předem díky za info.
9.2.2009 18:50:30

Jo, a co uz ted vim jiste
tak ty otazky, ktere rozsireni jsou dobre a ktere si jako mam ci nemam poridit a zda vubec, byly vylozene stupidni, protoze si je samozrejme koupim vsechny:-D

12.3.2009 22:24:11

2 Ringo
Vítej :) Můj vývoj byl podobný (resp. návrat k deskovkám) - Osadníci, Puerto, Tikal, pak Duna a šup, už jsem se vezl na AT vlně :)

13.3.2009 07:13:28

To Ringo
No vidíš, to je pěkný :-) Já taky začínal Osadníkama, Carcassonne, nicméně díky tomu, že žeru Lovecrafta, tak u mě Arkham přistál poměrně záhy a jsem tomu rád :-)

A s těma rozšířeníma jsme ti to přece všichni hned říkali :-)

13.3.2009 07:34:14

SYDO
on se tomu clovek z pocatku stejne asi brani jen z pragmatickeho principu - preci si nekoupim hru, kde stravime u jedne partie 6 hod. casu. Jiny duvod v tom neni. To se pak hleda x duvodu proc ameritrash ne, jen aby si clovek nepriznal, ze tech 6 hodin za den u tech her je schopen stravit:-) Staci si dat za sebou particku Tikala, Euphratu a Puerto Rica a 6 hodin jak vysitych. Tak proc je nestravit treba u Arkhamu, ze:-)

13.3.2009 07:37:05

MERLIN
tak ja Arkham chtel taky docela zahy, ale kdyz jsem videl tu hromadu anglictiny na kartach, tak jsem to hned vyskrtnul s tim, ze po tomhle se pidit nebudu, ze anglicky jakz takz rozumim jen ja a ostatni by z toho meli houby. Ale neco uvnitr ve me stale zustalo a jen bylo otazkou casu kdy to vyplave na povrch a zjistim, ze ani ta anglictina neni prekazkou, staci to ostatnim prelozit:-)

13.3.2009 07:38:47

Ted jeste dotaz k rozsirenim
pujdu do vsech, ale ktere prvni? Vyplati se to brat chronologicky jak to vychazelo nebo klidne mohu z kraje preskocit male rozsireni a jit treba do Dunwitch nebo Kongsportu? Nebo ty velke rozsireni nejak pocitaji s temi malymi, ktere vysly treba drive?

13.3.2009 07:52:44

ringo
počkej, až ti dorazí ten Nexus Ops, včera jsem do něj navezl rbxe a on mě na oplátku nahnal do Okka, tak hezkou hru jsem dlouho neviděl - komiksy v pravidlech, nádherné mapy. AT rulez :)

13.3.2009 07:57:49

2 Sydo
a ta Okka dobra teda? Je to must have hra?:-)

13.3.2009 08:02:02

nevím,
nehrál jsem, ale za ty prachy do ní asi půjdu, i kdyby mi měla ležet doma :) je fakt krásná

13.3.2009 08:08:55

re: Ringo
Shoř kacíří!!! :) Vyškrtávám si tě ze seznamu přátel :) Ještě začni hrát Diablo a u mě jsi definitivně skončil :-D

13.3.2009 08:58:38

Diablo je best!
Dvojku jsem pařil furt a doteď je to pro mě po Morrowindu nejlepší PC hra.

13.3.2009 09:00:49

2 Richmond
neboj, na Diablo bych nesahl ani klackem, v tom jsem konzistentni uz pres 10 let:-D

13.3.2009 09:17:10

2 Richmond
a kdyz kouknu na seznam tvych pratel, tak se tam nejak nenalezam a to uz delsi dobu:-D

13.3.2009 09:18:21

re: Ringo
Tak to je chyba, protože jsem Tě opravdu v přátelích měl (už tam znovu jsi :)

13.3.2009 09:25:22

rbx

Ringo
Resil jsem uplne stejny problem :-)) Arkham byla moje prvni velka hra, po vsech eurohrach co mam v seznamu. A byl jsem nadsen. A pozdeji zacal resit rozsireni... koupil jsem Black Goat, protoze to byla novinka, ale pak jsem chtel neco vic a vida, uz mam Dunwich. Davam si tak 2-3 mesice na Kingsport (protoze mi nikam neutece a jsou dulezitejsi kousky :-). Mezitim vyjde treti velke, takze myslim, ze tento rok budu mit Arkham kompletni :-)

13.3.2009 09:42:42

rbx

Richmond
Diablo je sice click-fest, ale bavilo me ukrutne. Mozna stejne jako stary dobry XCOM: Terror from the Deep.

13.3.2009 09:43:28

rbx
a ty ciste karetni rozsireni asi brat pozdeji teda, ze? uz tak tam je tech karet takove hafo, az z toho jdou oci kolem. Tahle kooperativka je snad neobehratelna po cely zivot:-) Navic se mi tam libi ten RPG prvek, clovek dostane pocit, ze i kdyz treba nevyhraje, tak to hrani melo nejaky smysl. To treba postradam u toho Pandemicu.

co se tyce PC her: Ufo Enemy Unknown, Jagged Alliance...ale mohl bych tu vyjmenovat dalsich 50 her z oblasti tahovych strategii a RPG. Takova Civilization, Alpha Centauri, Dune, HoMaM, Battle Isle...:-)

13.3.2009 09:51:38

RPG
Těším se na Innsmouth, kde bude mít každá postava i své osobní cíle, patrně nějaké questy nastřené na zadní straně karty vyšetřovatelů. Kdyby Lovecraft věděl, jaký vliv budou mít jeho povídky, zajímalo by mě, co by na to říkal.

13.3.2009 09:54:23

rbx

Ringo
Ja bych je koupil az pozdeji. A rozhodne par her bez jakehokoliv rozsireni. Nema smysl rovnou skocit do Dunwiche. Takto to bylo receno me a predavam to dal, ja to splnil :-)
Sydo: predpokladam, ze to bude u me doma asi driv jak Kingsport :-)

14.3.2009 08:02:05

rbx
samozrejme, uz tak jsme se utopili v tom, co nabizi zakladni hra. Kupovat budu postupne a rozhodne to nebudu zapojovat do hry dokud si neosvojime zaklad.

14.3.2009 08:16:26

Rozsireni
Čaute lidi. Premyslel jsem o koupi dvou rozsireni do Arkhamu, jednoho maleho a jednoho velkeho. Mohli byste mi prosim poradit, ktere jsou podle Vas nejlepsi? Predem dik za odpoved.

3.7.2009 19:23:19

Dunwich
Z velkých mi přijde nejlepší Dunwich, z malých mám King in Yellow a jsem spokojený...

4.7.2009 13:03:37

rozsireni
Ok dik, a este bych mel jeden maly dotaz. Je jedno ktere rozsireni si koupim jako prvni? Muzu si jako prvni koupit innsmouth?

10.7.2009 18:37:39

Toman
Z malých rozšíření doporučuju asi taky King in Yellow.
U velkých je to trochu těžší. Nedávno jsem se na tohle téma bavil na fóru FFG. Innsmouth bych nechal až na později. Dunwich je možná hodnocen trochu lépe než Kingsport (který je ale taky dobrý) ale je rozhodně náročnější. Je to na tobě :-)

10.7.2009 21:34:27

bez vetsiho rozmyslesni
DUNWICH

10.7.2009 22:11:52

Vybíráme z Bazaru

MBP - Atlas z KS
MBP - Atlas z KS
Akt. cena: 91 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas