Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obaly na karty

cavte,nevie mi niekto povedat,ake obaly pasuju na mensie karty v hre?(napr. common items).vdaka
7.5.2009 15:07:41

obaly
Chtěl jsem si dnes zabalit karty do AH, kdy jsem měl v úmyslu dát malé karty do MTG obalů a oříznou, ale po vyhrabání obstarožní řezačky jsem přišel na to, že to není to pravé ořechové,... chci se tedy zeptat, zda-li lze ty obaly uříznout řezačkou na papír, která bude v kondici :-)? Jestli mám do ní investovat? Nůžkama to sříhat nechci, chtěl bych to mít pěkně rovné ;-)

Případně, jaký na to máte způsob?

4.7.2009 20:58:20

rbx

Pippin
kup si pakovou rezacku. Mam obe, jak koleckovou, tak pakovou a jednoznacne muzu doporucit pakovou. A pokud koupis kvalitni, ktera ma zadni zarazku, tak budes mit vsechny karty stejne velke.

5.7.2009 09:44:57

to rbx
Děkuji za odpověď! Kdybych tedy nechtěl ořezávat vytištěné karty, ale jen prozatím obaly (typu MTG, ty economy), tak je to uřízne přesně? Ptám se jen proto, že je to přece jen řezačka papíru, tak jestli to zvládne tenhle "igelit" uříznout pěkným přesným řezem,... mě to ta moje stará kotoučová spíše potrhala ;-), ale to bude nejspíše tupým nožem,...

našel jsem zatím tohle, myslím za dobrou cenu, ale nevím jak to je s kvalitou:

http://shop.freecomp.cz/?Mode=Sti&StiId=63077

5.7.2009 10:05:49

obaly od FFG
Ahoj, máte někdo zkušenosti s obaly přímo od FFG? Pasují přesně?
Výhody/nevýhody?
Díky

3.2.2011 19:55:23

to Randy
stručně
+ obaly jsou v různých velikostech přímo na karty
+ na karty sedí perfektně, pokud k nim dáváš i vytisklou přední stranu s překladem nehýbá se
+ obaly jsou pevná a kvalitní

- ze začátku kloužou karty mezi sebou, pak se trochu "ohrají" aje to OK
- vyšší cena cca v průměru 1 obal/ 1 kč

Já do nich balím všechny nové hry.

3.2.2011 21:57:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Randy
Ve všem souhlasím s tomasVem. Jsou barevně rozdělené podle velikostí. Konkrétně na AH je potřeba na malé karty American Mini (žluté) a na ty velké je American Standard (zelené).

Obalené mám komplet všechny hry obaly od FFG. Jsem na to zvyklý z TCG. Když jsem je kupoval prvně, bál jsem se, aby to nebyla kvalita alá Ultra-Pro, ale tyhle obaly jsou vážně kvalitní. Až mě to samotného překvapila, takže za sebe můžu říct, že je ta cena adekvátní a to jsem měl v ruce nějakých druhů obalů. Například na TCG kupuju ještě dražší v poměru cena/kus, ale ty od FFG jsou stejně kvalitní. Prostě se na to koukám tak, že mi vyjde levněji si koupit pár obalů, než pak znovu celou hru, kdyby se s ní něco nepříjemného mělo stát.

A s tím klouzáním je to peklo při prvních dvou třech hrách, pak se třením lehce ojedou a pak už je to v pohodě. Osobně to řeším tak, že si vezmu nově obalený balíček a čtvrthodinku si míchám a je to.

3.2.2011 22:24:46

to Randy
Co se týče FFG obalů, tak souhlasím s klukama, kteří tu psali přede mnou. Jsou fakt vynikající, pevné a ty American naprosto přesně sedí. European obaly už na tom nejsou tak dobře. Kupoval jsem European Small na Ad Astru a tam celkem dost přečuhovaly, i když je FFG pro tuhle hru doporučuje. Ale pokud si chceš obalit nějakou first party hru od FFG, tak budeš naprosto spokojen.
Druhá věc, o které jsem tu chtěl napsat, je obalování Arkhamu. Je to totiž podle mě zbytečná investice. Vlastním Arkham už asi tři roky, celkem ho i hráváme a karty obalené nemám. A přitom nejde na kartách vůbec vidět žádné opotřebování. V téhle hře totiž karty nežmouláš v ruce, ale pohodlně si vylehávají celou dobu na stole/zemi a nemají se jak moc opotřebovat. Míchání v téhle hře taky není skoro žádné, akorát při setupu a při Stars Are Right a Story Continues (které jsme díky přidaným rozšířením už hodně dlouho neviděli). Zvaž tedy, jestli má cenu Arkham obalovat. Já bych za to například musel utratit majlant, než bych obalil všechna rozšíření, které vlastním (tedy všechna :-) ).

3.2.2011 23:12:07

obaly
diky moc za odpovedi
to Kadaver: no prave, ja jsem zatim oproti Tobe Akhamacky cucak - mam jen zaklad - ale uz i na nej je cena za obaly kolem 400 a za to mam uz skoro male rozsireni, o kterem navic intenzivne uvazuju, protoze nas Arkham dost chytnul a tak uz spradam plany na Lurkera :-)
A pri procitani diskuzi tady na foru se mi zdalo, ze snad kazdy to bali, tak jsem se chtel zeptat... Ty penize se mi za to prave moc nechce davat.... S tim michanim je to fakt, v podstate nejvic se michaji karty setkani (teda doufam, ze tohle jsem z pravidel vycetl dobre), takze kdyz tak obalim s postupujicimi rozsirenimi jen je - kruci a to jsem si rikal, ze mi bude zaklad stacit :-D

3.2.2011 23:27:43

Randy
Mně zas přijde, že karty balí málokdo a já se jim ani nedivím. Většina si za ty peníze raději koupí další hru. Já jsem jen na ty obaly prostě zvykl a se cítím celý nesvůj, když držím v ruce nahatou kartu. Když jsem byl kupovat obaly na Dominion + obě rozšíření, tak na mě koukal prodavač jak na cvoka...

3.2.2011 23:46:37

to Randy
Jo, vidíš, na karty setkání jsem zapomněl. Ty stejně vybíráme z vějíře, takže je pokaždé nějak lehce jednou, dvakrát promíchnem a moc to nežereme.
Základ nikdy nestačí :-)

3.2.2011 23:51:10

Sjone
no tak to ti musel dat mnozstevni slevu, ne? :-D

4.2.2011 00:13:13

to Kadaver
Njn, to uz jsem pochopil :-D Moje penezenka me zas jednou nebude mit rada :-) Ale uz ted se desim toho, ze se nebudu moct rozhodnout, ktere z tech 7 si koupim, lepe receno, na zrejme 1. "dokoupi" ktere ze 4 :-)

4.2.2011 00:17:08

obaly
Mně se obaly na Arkham od FFG taky líbí, ta cena je sice vyšší, ale asi fakt přiměřená. "Vadí" mi na nich jen to, že jsou poměrně silné, takže obalená karta je asi tak dvojnásobně silná než neobalená, takže zas pak mám problémy vtěsnat je do krabic :o(
Budu to muset nějak vyřešit, než je všechny obalím (zatím jsem si koupil těch FFG obalů pár, zkušebně).

4.2.2011 15:01:24

Tygr
Já si na ty obalené karty pořídil ještě krabici od TCG (když víš, kde seženeš i za dvacku pěknou), na malé tokeny box s přihrádky (cca 50kč), na postavy a na potvory dva látkové pytlíky (cca po 50kč) a na karty obaly (cca 50kč/50ks). Z her, které vlastním má AH spolu s TS nejhorší úložné prostory. To mi fakt vadí.

4.2.2011 16:03:15

obaliť na polovicu
práve sme sa s kamošmi zložili na AHčko, vlastníme aj WoW a BSG - všetko hry od FGG, čo sa obalov týka tak máme všetky veľké karty obalené v klasických priesvitných obaloch, no ti menšie kartičky (ah itemy, u wow spelly, u bsg skill karty a pod.) to nemáme obalené. Už aj tak sa tie malé decky ked su väčšie blbo miešaju neviem si to predstaviť s obalmi - jasne už to tu padlo neomieľame tie karty v ruke,je to skôr vykladačka. Tak keby som si to zrátal obaliť 3 veľké hry + rozšírenia čo mame to by bola riadna pálka.
Tak prípadna úvaha obaliť pá tých malých kariet tzv. polobalom z toho väčšieho, no nezataviť to ako to funguje ? máte to niekto ? nebude karta vypadávať a pod?

3.6.2011 23:01:57

stojan na karty
Můžete mi někdo doporučit (pokud možno rovnou nějaký link) stojan nebo držák na karty, do kterého by se tyto naskládaly a ušetřilo se tím místo na hracím stole? A dále nějaké stojánky (nemusí být žádné zdobené) do kterých by se daly umístit nestvůry a brány, aby na hracím plánu byly ve vertikální poloze a tak šly lépe vidět.

1.8.2011 16:25:00

to machca
stojanky pod detektivy nepasuji?

1.8.2011 17:03:01

obaly FFG
Ahoj, jake druhy obalu od FFG pouzivate v Arkhamu na karty prastarych (lokace, brany, myty)? Karta ma rozmery 57 x 89 MM a at se divam ,jak se divam, takove jsem nikde nenasel, jen o neco mensi velikost 56 x 87 MM (standard american), sedi na ty karty?
Diky

2.9.2012 19:04:25

Gardan
Zelený FFG - Amíci neumí převádět inche na mm totiž ;). American standard bez problému sedí.

2.9.2012 19:14:52

obaly: Board Game Sleeves
Já kupuju obaly tady: http://cernyrytir.cz/index.php3?akce=72
Na Arkham pasují tyto:
1) Board Game Sleeves - Mini (41x63 mm)
2) Board Game Sleeves - Medium (57x89 mm)
V balíčku je jich 100ks a cena je proto velmi příjemná.
Nejsou asi tak kvalitní jako od FFG, ale zase tak velký rozdíl to nebude. A vzhledem k tomu, že v Arkhamu karty nežmouláte v ruce, věřím, že vydrží dost dlouho :)

24.9.2012 17:56:51

Obaly F&F
Ty obaly mají např. tady http://www.svet-deskovych-her.cz/prislusenstvi-obaly-na-karty-c-54_77.html

12.2.2013 10:09:26

zatavování
hele a ty obaly ať už board game sleeves nebo od ffg je potřeba nějak zatavit? Nebo to má nějakej uzávěr a nebo jak to teda je? Pochopil jsem, že zatavujete nějaké neznačkové levné obaly, co nejsou přímo na ty karty a je potřeba úprav...tu u těcho teda jak prosím?

O víkendu se nám podařilo vylít trochu coly a navíc si chci přelepit ty erraty a nevím, jak to vypadalo a dlouho vydrželo bez nějaké ochrany, takže jsem se začal zajímat o ty obaly, ale na férovku do té tavící pistole či co to je se mi peníze dávat nechtějí, tak jestli je to pak hratelný i bez zatavení...?

Díky za odpověď

1.3.2013 11:28:11

zatavování
Zatavit se musí všechny obaly. Žádné zavírání ty obaly nemají. Já to zatavený nemám, ale asi bych měl, když čtu o tvojí příhodě s colou. Cola je žíravina.

1.3.2013 12:13:42

Pernicek
Jinak ty karty z toho nevypadavaj, když to nemáš zatavený. Mám ty F&F.

1.3.2013 12:14:21

pirát
Jo, takže díky přesným rozměrům tam karty sedí a nevypadávají...

no hele, už jsme udělali pravidla, žádný pití na zemi a když je pauza na jídlo, tak mimo hru, už se totiž podařilo vylít víno na Vládce podzemí, jsem z toho byl šílenej, ale naštěstí to vůbec není poznat, hned se to utřelo vlhkým hadříkem a pohoda

hm, tak uvidím, možná zkusím jedno balení na zkoušku, jak to bude vypadat....jo a objemově to fakt nabude 2x?

1.3.2013 12:21:57

Vybíráme z Bazaru

Tanto Cuore minirozšíření Promo 1
Tanto Cuore minirozšíření Promo 1
Akt. cena: 149 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas