Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obaly na karty

cavte,nevie mi niekto povedat,ake obaly pasuju na mensie karty v hre?(napr. common items).vdaka
7.5.2009 15:07:41

obaly
karty se na šířku vlezou do obalu standardní velikosti, jen pak musíš odstříhnout přečuhující část obalu.

7.5.2009 16:07:26

ehe :)
sydo, zapomnel si mu rict, ze odstrihnout to neni jen tak .. musi to pak zalepit, nejlepe zavarit .. a pri poctu karet v zakladu se dostavame na nejakych 300 kousku .. s rozsirenima pres 1000 .. a to uz je na cvokhaus ... tralala bleble budliky budliky, ja sem letadlo :)

7.5.2009 16:22:42

huh?
proc by to měl zalepovat nebo zavařovat?

7.5.2009 16:29:44

sydo
aby mu to z toho nelezlo ven ? :) nemluve o tom,ze z jednoho obalu zabali 2 karticky misto jedne :)

7.5.2009 17:23:30

Siaron
myslím že přečuhující část rovnou vyhodí, aspoň já to tak dělám, při ceně obalů cca 25kč/100ks ?? Je tak?

7.5.2009 17:30:54

Obaly
Plně souhlasím se Siaronem..Mám obalené karty ke všem malým ex. a myslel jsem že mě odvezou...Ale malé karty dělám po jednom obalu a zbytek vyhodím.
P.S. Obaloval jsem karty k TI3 ( jsou stejně malé jako malé karty v AH ) To teprve byl blázinec!!!:D

7.5.2009 18:33:37

SSZGSA
Me to nemusis vypravet, i k TI3 mam expanzi .. ale v porovnani s arkhamem se vsemi expanzemi je to prd .. a taky mam Warior Knighty s expanzi a Wowko +2 expanze a chvilema me hrabe :) Jo a to sem zapomnel treba na vladovu civku, ale tu jsem zatimr adsi ani nevybalil ... pockam az budu nemocnej :) Jak tak koukam za sebe do polic, tak pri cca 30% neobalenych stezi rozbalenych her, mam zabaleno cca 5-8000 karet a karticek .. nejsem asi normalni :) Ale jak tu psal tusim rbx .. i ja se s tema hrama mazlim .. zatim s nima jeste teda nespim, to je asi az dalsi stadium :)

8.5.2009 12:10:27

Marin
kdyz clovek bali jednu hru, tak se to da .. ja uz se snazim prece jen v tom mnozstvi naklady trochu optimalizovat :)

8.5.2009 12:11:39

To Siaron
Tak to víš..Jsem v porovnání s tebou začátečník..:D Když čtu tvé řádky vidím co vše mě ještě čeká ----> Depka a tik v oku!:D

8.5.2009 12:58:29

Siaron
přemýšlel jsem že bych zakoupil svařovačku folie, ale při ceně obalu 14kč/100 ks (teď mě ta cena v jednom známemém eshopu opravdu překvapila)a ceně svařovačky cca 700,-kč tzn. za svařovačku koupím 50.000 obalů a nepočítám práci se svařováním třetí strany zbytkového obalu, aby vznikla kapsa. LOGISTIKA OBALOVÁNÍ :))) to by si už zasloužilo vlastní vlákno.
Ale nevím jakou používáš techniku, možná bude optimálnější.

8.5.2009 13:05:20

zatavování karet
chtěl bych se zeptat, máte nějákou techniku jak po domácku zatavit ustřižený obal, který byl příliš velký. Nebo je k tomu potřeba nějáká mašinka

13.5.2009 22:33:05

optimalni technika
je cucet u toho na filmy :) Nevim co k tomu rict .. od doby co jsem dostal do paratu svarecku folii (danajsky to dar, dekujeme pekne ... vsak on vi kdo) si neumim predstavit ze bych nechal karty plavat volne v obalech s centimetrovou a vetsi vuli ... uz mam dost cviku, takze skoro neni poznat, ze ty karty jsou rucne zavarovane .. kdo byl u me a hral treba TI3, tak vi jak to vypada ... nevim jestli je neco poznat na tech fotkach, ale melo by .. obzlast na tech ostrych od syda :)

13.5.2009 23:32:26

Siaron
sice s oklikou, ale odpověděl jsi mi. takže je k tomu potřeba nějáký přístroj. Myslel jsem že by šlo dát kartu s obalem mězi dvě něco (dřevěné hranolky, destičky...) s milimetrovým přesahem a ten něják opálit zapalovačem. Nebo nějáká podobná technika....

13.5.2009 23:39:07

To Beholder
Je, hlavně ne tohle.!!!!
Pořiď si tu svářečku folii a budeš spokojený.Zapalovač to plast vyloženě spálí a ty budeš mít ( pokud přispěje štěstí ) jen očouzený obal a plno smradu. Já dělám to samé co Siaron a jsem spokojen. Kouknu na něaký seriál a mám obaleno..:)

14.5.2009 00:14:25

beholder
ale fuj :) To by to dopadlo :) vzdy ta svarecka stoji 500 :) pri cenach her ... eh :)

14.5.2009 00:15:05

svářečka
OK, tak na ten zapalovač teda zapomenu :)

No v první chvíli mě napadlo, že těch 500 je moc, potřeboval bych ji v tuto chvíli na pár karet. Na menší karty jsem to chtěl řešit menšími obaly, ale jak se ukázalo začalo to být nedostatkové zboží a taky nejsou nejlevněší, ale na druhou stranu jsou pevnější než ty obyčejné. Ale když si tak říkám, asi by se ta svářečka + levné obaly vyplatila...

Tak se ještě zeptám na nějáký konrétní typ a značku té svářečky (respektive konkrétní výrobek), protože tomuhle vůbec nerozumím :)

14.5.2009 00:21:52

svářečka
na seznamu mi vyjela nejčastěji svářečka Hyundai, cena okolo 500, prý to umí rovnou i zastřihnout...je to ona nebo máte ještě jinou?

14.5.2009 00:32:04

svarecka
no co sem pochopil od lidi co ji kupovali ted, tak je k dostani v podstate jen jedna ETA (svarecka potravinovych folii) ... ma 2 struny, jednu z nich zakrytou ... tu je treba zneskodnit a je to :)

14.5.2009 00:32:21

beholder
to je v podstate ono :) jen dvojity svar je nezadouci, takze je treba jednu strunu zlikvidovat :)

14.5.2009 00:33:47

siaron
a to jde odstranit bez toho abych ji pošlodil jo? :)

14.5.2009 00:41:27

hmm
bez zaruky :) ale kamarad ji proste odstrih :) samozrejme zaruku pak neuplatnis a dej si bacha (lepsi je se podivat dovnitr) jak sou ty tavny struny napojeny ... abys pak jednu neodstrih a druhou neutavil :) Ja mam jednostrunovou, tak sem to nemusel resit ... ale lidi co maj dvojity nadavaj na tu druhou strunu :)

14.5.2009 01:08:18

siaron
a tu co máš ty nejde sehnat? btw něják si nedovedu představit, jak vypadá ten dvojitý svár. to by mělo při delším podržení hned za tím prvním svárem odpadnout ne, jestli mi rozumíš. Dělal jsem na brigádě s takovou větší svářečkou a když se to nastavilo na delší čas, tak se to v tom sváru odpojilo, takže ta druhá strana jednoduše odpadla.

14.5.2009 01:32:29

Balič
http://boardgamegeek.com/image/478372
krásný obrázek standartního baliče karet, hlavně ta šikovná svářečka stojí za povšimnutí. Nevíte někdo jestli by se dala koupit v ČR? Přijde mi taková akurátní na balení karet, s tou bych si dal říct...

14.5.2009 08:52:34

tak jaké
mohli byste mi plz napsat kolik a jakých obalů teda na Arkham budu potřebovat? Chtěla bych si ho koupit a pak tam vkládat češtinu (a snad se jednou naučim anglicky natolik, že budu moct fungovat i bez ní) Díky

4.6.2009 08:12:27

Vojtech Musil

to Ella
To je problem, protoze ty karty maji dva formaty a ani jedna velikost obalu se neprodava nebo alespon ja osobne ji nevidel. Prodavaji se obaly na MTG, pokemony atd... a vsechny maji jednu velikost, ktera je asi uprostred karet z AH. Dalo by se to teoreticky nechat nekde vyrobit, nejake reklamni studia, firmy apod., ale otazkou je, kolik by si rekli za udelani techto obalu... Potom je zde jeste jedna moznost a to vsechny cesky natiskle karty nalepit na karty puvodni, ale me osobne by to bylo zase lito...

16.6.2009 08:20:47

Vybíráme z Bazaru

Mansions of Madness SE Recurring Nightmare ENG
Mansions of Madness SE Recurring Nightmare ENG
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas