Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Arkham horror liga, druha sezona :)

Zdravim :)
Coskoro (1.2.2011) spustem druhe kolo AHL :) V prvom kole sa zucastnilo niekolko ceskych skupin a jedna ligu aj vyhrala, takze nevahajte a prihlaste sa :)
Staci mat zakladny Arkham horror, cas raz za mesiac odohrat jednu hru a chut sa zabavit :) Liga je vhodna pre zaciatocnikov a pokrocilych, tak nevahajte (je to cele zadarmo:) )

Viac info & registracia skupin tu :

http://www.mtg.sk/clanok.php?id=974&
27.1.2011 18:01:23

to sappho
Takhle by se to melo predpokladam delat vzdycky s tim odhazováním, co? Dalsi detail, ktery jsme hrali spatne - ale jasne, dava to smysl...

3.2.2011 20:02:41

to sa3xxx
Pocita se ulice jako neighborhood?

3.2.2011 21:50:26

odpovede
@Vojtech : Ano pocita :)
@Sapho : dik :)

3.2.2011 22:41:35

Ako to je s tym zamrzanim
nestabilnych lokacii?
Zamrza vzdy, ked je na mythos karte mesiacik alebo ked sa ma pohnut nejake mesiacikove strasidlo na hracom plane? => ked nie je monstrum, nic nezamrza.
Ako to teda je?
Za susedstvo sa povazuje lubovolne miesto susednej farby?

4.2.2011 12:47:03

Michalxo
sa3xxx tu psal link, na kterem je info k danemu scenari, tam bys mel vse objevit.

tady prikladam ten link: http://klubruiny.sk/news.html?id=26

4.2.2011 12:57:05 | Upraveno autorem (porovnej)

sirajch
ano viem, cele som ho precital, ale aj tak to nie je jednoznacne (pre mna).

4.2.2011 13:26:04

Michalxo
Aha

Cituji info: Vždy keď sa majú pohnúť monštrá s mesačným dimenzionálnym symbolom...

Tedy kdyz se vylosuje mythos se symbolem pohybu "ˇmesicek", neni tam receno, ze se alespon jedna prisera musi pohnout.

Opet cituji: Čo je susedstvo? Sú to všetky lokácie a ulice s rovnakou farbou...tohle je asi jednoznacne...

Pokud te jen vice matu, promin :(

4.2.2011 13:42:55

Sirajch
teda nejsem si jisty tim, ze se nemusi pohnout alespon jedna...
Cituji : Myslite na to, že toto zamŕzanie sa koná iba ak sa hýbu monštrá s mesačným dymenzionálnym symbolom :)
Ale jistotu budeme mit, az se k tomu vyjadri sa3xxx

4.2.2011 13:50:15

Randy
Pravda, bud se hybou kdyz je vyskyt symbolu mesicek nebo kdyz je vyskyt symbolu mesice a zaroven se pohne alespon jedna prisera....pockame co na to sa3xxx :)

4.2.2011 14:18:36

odpoved
caute :)

ano, Hoor navstivi dake susedstvo aj ked nie je na ploche ziadne monstrum s mesacnym symbolom. V anglickej verzii je to asi napisane trochu lepsie. Cize netreba pohyb ziadneho monstra.

5.2.2011 00:23:56

odhazování karet - sirajch
Asi jsem se spletla, ale Mythos karty se dle pravidel odhazují všechny dospod balíčku. Takže to co jsem tu předtím tvrdila bylo špatně.

Našla jsem to na straně 12 v pravidlech.

6.2.2011 16:58:03 | Upraveno autorem (porovnej)

sappho
Aha, tak nakonec jsme to nehrali spatne :-) Ale v tomhle scenari si myslim, ze by to dost pokazilo "zlo" hry :-)

7.2.2011 00:49:51

vyšetřovalelé a liga
dotaz 1) Jak je to ohledně smrti vyšetřovatelů? Když scénář prohrajeme, znamená to, že s danými vyšetřovateli již nesmíme do konce sezóny hrát?

dotaz 2) Jak se vybírají vyšetřovatelé? Náhodně jak píší pravidla nebo si můžeme vybrat? A když už scénář vhrajeme, držíme vyšetřovatele do přístí hry?

7.2.2011 15:25:29

vysetrovatele
ja jsem to pochopil tak, ze:
ad1) ze vysetrovatele vypadavaji ze hry jen kdyz ve hre zemrou (ze nezalezi na vysledku hry)
ad2) vyber je podle hracu, ne nahodne a v dalsim kole je zase volny vyber
Ale na 100% to nevim, jen si myslim, ze tak to je, podle toho, co jsem cetl na strankach klubu ruiny v pravidlech ligy

7.2.2011 15:30:11

sappho
Aha, ja si to myslel, ale byl jsem linej to hledat. V tom prvnim scenari by se asi meli odhazovat jak psal Randy....diky

7.2.2011 22:44:32

ad moje dotazy
ad1) No právě že v pravidlech jsem se dočetl, že vyšetřovatelé jsou při finálním souboji s prastarým zabiti. To by pak znamenalo prohraná hra = všichni mrtví.

ad2) Tak si to také myslím

8.2.2011 13:15:19

odpovede :)
@Nahodne lokacie : Chybicka sa vloudila :) Nahodne lokacie sa teda vyberaju takto (ak to hrate podla pravidiel a karty davate na spodok) : "Zoberte kartu mýtů niekde zo stredu baliku a pozrite sa na lokáciu, kde by sa mala otvoriť brána. Použitú mythos kartu odložte bokom, nemá ďalší vplyv na hru."

@VasekVydra :
1. Ano, ak hraci prehraju tak to znamena takmer vzdy ze ich pozabija prastary. V specialnych pripadoch ked niekto prezije aj ked hraci prehraju (aj take sa da) tak tato postava MOZE pokracovat.

2. Vysetrovatelov si mozete vybrat lubovolnych.

8.2.2011 13:55:59

Mrtvolky
Tak to je pekny, ale logicky :) Vsichni jsou mrtvy Dave...

8.2.2011 17:22:39

re: Mrtvolky
Peterson ale ne, ze jo?

9.2.2011 02:50:26

Druhy scenar ONLINE :)
http://klubruiny.sk/arkham-liga.html

na nete je novy scenar, na tej istej stranke, kde si mozete pozriet vysledky ostatnych skupin :) Ako ste si vsimli, trochu sa to na stranke zmenilo - ide o zmeny, ktore sme robili kvoli novej forme hrania - The Great Investigation :)

1.3.2011 10:02:59

nahlaseni vysledku
Ahoj, dalo by se doplnit neco do nahlaseni vysledku? Kamarad tam zapomnel napsat extra body za 2. scenar ...

24.3.2011 16:26:39

scenar treti
Scenar treti : http://klubruiny.sk/arkham-liga.html :)

Opravenie vysledok : staci nam napisat mail, ten dostane jediny clovek ktory to na stranke dokaze menit :)

1.4.2011 12:22:33

Zlatý objektív Darrella Simmonsa - fotosúťaž
Anketa o najlepsie fotku minulej sezony :)
http://klubruiny.sk/news.html?id=26

18.4.2011 23:30:37

4.ty scenar, prituhuje
http://klubruiny.sk/arkham-liga.html

2.5.2011 17:40:00

registracia?
chcem sa spýtať ja a moja parta sme úplne n00bs v AH - už mame zakúpené, no ešte sme nehrali (ešte ho nemáme na SVK :D ) len sa chcem spýtať čo také iné prinášajú tie scenáre oproti klasickej hre ? a môžeme sa ešte zapojiť, či musíme čakať na novu sezónu ???

p.s. tuto tému som len prebehol, nečítal som všetko, tak sa vopred ospravedlňujem ak som sa pýtal na niečo čo už bolo spomenuté :)

3.6.2011 23:21:24

Vybíráme z Bazaru

The Coldest Night
The Coldest Night
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas