Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Arkham horror liga, druha sezona :)

Zdravim :)
Coskoro (1.2.2011) spustem druhe kolo AHL :) V prvom kole sa zucastnilo niekolko ceskych skupin a jedna ligu aj vyhrala, takze nevahajte a prihlaste sa :)
Staci mat zakladny Arkham horror, cas raz za mesiac odohrat jednu hru a chut sa zabavit :) Liga je vhodna pre zaciatocnikov a pokrocilych, tak nevahajte (je to cele zadarmo:) )

Viac info & registracia skupin tu :

http://www.mtg.sk/clanok.php?id=974&
27.1.2011 18:01:23

sa3xxx
Super. A pozitivně hodnotím hlavně prodloužení doby na odehrání scénáře. Protože urvat někdy 5 hodiny na hraní je těžké. Hlavně když člověk pracuje a stará se o domácnost :)

27.1.2011 18:09:57

Supeer!
"Liga je vhodna pre zaciatocnikov" To je dobreee! Ideme citat co to vsetko obnasa. :-)

Edit: Odkaz urcite nie je spravny. :-)
Pridavam sa k sappho. Nejako tam nie je zmienka o AH :-)

27.1.2011 18:21:38 | Upraveno autorem (porovnej)

sa3xxx
Určitě si vložil dobrý odkaz? Nemá to být na Klub Ruiny?

27.1.2011 18:31:14

AH liga 2
Už se těšíme, velmi vítám prodloužení doby - ty minulé scénáře jsme ani nestihli dohrát, nakonec jsme jeden snad i špatně spočítali, ale stejně bychom nevyhráli... ;)
Ale tentokrát si dáme pozor a rozhodně se nedáme zastrašit! ;)

Dobrá práce, Ruiny :-D

27.1.2011 19:44:29

Paráda
Jdeme do toho taky, 1. kolo nám uniklo. ;-)

27.1.2011 20:16:19 | Upraveno autorem (porovnej)

začátečník
jako začátečník do toho taky půjdu ikdyž nevím o co jde :)

27.1.2011 20:19:16

URL
Jasneze tam Sam dal spatny odkaz - spravny odkaz je tady: http://klubruiny.sk/news.html?id=25

Cim vice lidi bude hrat, tim lip. Minulou sezonu jsme sice vyhrali, ale treba budou tentokrat Prastari proti nam :-)

27.1.2011 22:03:55

spravny link :)
SORRY :D
spravny link :
http://klubruiny.sk/news.html?id=25

Otazky sa pytajte kludne tu alebo v komentaroch v linku :)

28.1.2011 09:46:20

odpovede
Pre novacikov : Nebojte sa, nejde o nic strasne :) Raz za mesiac dame na net scenar na odohranie. Ten si odohrate a nahlasite vysledok. Nejde o skore ale o zabavu. Nas klubovy tim skoncil z tych, co odohrali vsetkych 5 kol najhorsie ale fakt sme sa dobre zabavali :) Ak su hocijake dotazy nevahajte nas kontaktovat :)

28.1.2011 09:53:28

vyborne
Nedavno jsem zalozil tym, tak uz se tesim :)

28.1.2011 10:57:42

Yum-Yum
Náš tým už je taky komplet, ještě jednu partii na zajetí pravidel a errat v české verzi a jdeme na to! Fhtagn! >:-)

28.1.2011 14:01:44

Vzhůru!
Musím říct, že jsem moc rád, že se druhá sezóna objevila tak rychle, byl jsem z první vyloženě nadšen a na druhou se velmi těším - dokonce to vypadá, že budu fungovat v rámci dvou týmů.

Každopádně ligu všem doporučuji, scénáře mi přišly kvalitněji zpracované než v americké a špaňelské lize. :)

29.1.2011 23:26:25

@lumik
to rad pocujem :) cim viac timov tym lepsie :)
a som rad, ze sa vam paci :) Minule sme to robili tak, ze boli viac menej vsetky scenare prirpavene dopredu (akurat sme dva zlucili do jedneho, z coho vznikol najtazsi scenar asi :) ). Tento krat sme sa rozhodli ze si vymyslime koncept a detaily budeme dorabat priebezne. Budeme tak moct lepsie reagovat napriklad na dotazy ohladom obtiaznosti :)

Kazdopadne najblizsi scenar je pripraveny a coskoro bude vonku :) Mozte sa tesit na ladove peklo :)

30.1.2011 13:32:36

uz zajtra
Zajtra zaciname :) Nezabudnite sa reigstrovat :)

31.1.2011 12:02:55

bude zima, bude mraz...
Poradatele AHL 2 se tentokrat rozhodli to vysetrovatelum skutecne zavarit, vice na:
http://klubruiny.sk/arkham-liga.html

Ve strucnosti:
- Prastarym je Ithaqua
- kazdy vysetrovatel si zvoli jedno postizeni - bud ma jen jednu ruku (na kouzla i zbrane), jednu nohu (pouze 1/2 pohyb), nebo -1 max stamina a -2 max sanity
- kdo skonci pohyb na ulici, hodi si stamina check - pokud neprojde, je zpozdeny (takze mu Ithaqua na konci kola vezme 1 staminu a pristi kolo znova)
- vzdy kdyz se maji pohnout monstra s mesicnim symbolem, zvoli se nahodne jedna nestabilni lokace - pokud v jejim sousedstvi neni vysetrovatel, cele sousedstvi te barvy zamrza a az do konce hry tam neni mozne mit setkani (vyjma blazince, nemocnice a policie). Kdyz zamrznou 4 sousedstvi, Ithaqua se probouzi.

Diky sa3xxx - dneska mi venku malem umrzl nos, tematictejsi scenar si neumim predstavit :-)

1.2.2011 10:56:41

Uff
trosku masaker pre zaciatocnikov :-D
Kolko je odporucany pocet vysetrovatelov? 4?

1.2.2011 13:23:46

Michalxo
Vy to zvladnete, na Zatroconu vam to slo jako po masle :-)

Ja bych doporucoval 4 vysetrovatele, podle vseobecnych statistik z tisicu her je hra ve 4 nejuspesnejsi. Je to uz dost lidi, aby se daly rozdelit role, ale pritom z kazde brany jeste porad leze jen jedna prisera.

1.2.2011 13:35:15

nebojte sa :)
Tu to mate aj s vysvetlenim : http://klubruiny.sk/news.html?id=26

nebojte sa, Ithaqua je uplne lahucky Ancient one :) Aj ked sa vam preberie nemal by problem ho zabit.

A ako vravi eyciir, normalne je optimum 4. Ono je to presnejsie tak, ze ak chcete vyhrat zabitim Prastareho je lepsie trosku znizit pocet hracov a ked chcete vyhrat na sealovanie bran tak zase pridat hracov. Ak mate moznost tak to kludne skuske aj v trojici :)
A hlavne sa nebojte, aj minulu sezonu bol prvy scenar mozno aj trosku tazsi ako druhy a treti... vysetrovatelia su holt vzdy zaskoceni :)

@eyciir : hej aj u nas v BA zacala tuha zima :D Inac prezradim este taku info, ze povodne mal byt ten stamina check v ulici -2 :) Par minut pred 'uzavierkou' som si povedal, ze to by asi vsetkym umrzla polovica vysetrovatelov (kvoli Unhealed injuries) tak som to zjemnil :) Ale zas ak zopar postav umrzne tak sa potesim :D

1.2.2011 21:13:18 | Upraveno autorem (porovnej)

este pripomeniem
Do ligy sa da pripojit aj za behu. Takze ak mate zaujem, mozte sa registrovat dodatocne :)

2.2.2011 08:05:56

Scenar 1
Ahoj. Neni mi jasna pouze jedna vec?
Bod 3. Unhealed injuries - kdo je Gerhard? Hoor, je prava ruka Ithaqui, ale o Gerhardovi jsem se tam nedocetl, ani ve vysvetleni...jinak moc krasny scenar, odkud vlastne berete obrazky pro ty scenare?

A jeste pokud to chapu dobre, tak pokud se ma "vyvolat boure" na ulici, tak si vlastne staci vzdy pomatovat jaka byla mythos karta v poslednim kole a vim kterou ctvrt bychom meli mit "zabranou".

Nebot pokud se nepletu, tak po vyhodnoceni mythos karty, se tato karta vraci na dno balicku mythos karet. Mam pravdu?

3.2.2011 12:21:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@sirajch
Ahoj :)
Gerhard je stelesneno zlo, ktore sa nachadza medzi ludmi uz od nepameti. Vysetrovatelia sa s nim stretli pocas finaloveho scenaru prvej sezony AHL, viac sa o nom dozvies tu :
http://klubruiny.sk/news.html?id=19
niektorych vysetrovatelov riadna ponicil, preto tie nevyliecene zranenia :)


Sme radi, ze sa scenar paci :)

obrazky googlim :) moj ublubeny je prave Gerhardov obrazok :)

3.2.2011 12:40:07

@sa3xxx
Aaaaa, uz je mi to jasnejsi...jeste jsem pak editoval svou dotaz, jak je to prosim s tou Bouri, je muj predpoklad spravny?

3.2.2011 12:46:50

sirajch
Mythos karty ani karty jiných světů se nevrací na dno balíčku ale odhazují a až dojdou tak se teprve míchají.

3.2.2011 13:11:32

mythos karty
1. Ide o dve odlisne veci. Snezne burky su na uliciach a sposobuju, ze su vysetrovatelia delayed.
Druha vec je zamrzanie susedstiev, ktore ma na starosti Hoor. To sa robi pomocou spodnych kariet.

2. V AJ pravidlach je to myslim tak, ze karty sa discarduju. Jedinou vynimkou su Rumor (povera) karty, ktore idu na spodok balicku ak je aktivny iny rumor. Takze Mythos karty sa normalne zahadzuju. Dovod na to je asi taky, ze niektore maju dlhotrvajuci ucinok (ako enviroment) preto ich potrebujes vidiet. Ale vdaka, pridam o tom poznamku.

3.2.2011 13:25:21

Mythos karty
Mate pravdu, maji se discartovat (odhazovat), my jsme je davali normalne dospod, ale pro pripad tohoto scenare, je treba je discartovat (odhazovat), aby vysetrovatele nemeli moc velkou vyhodu :)

3.2.2011 13:44:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hra Vesmirna agentura
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas