Antike - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Rio Grande Games
Autoři: Mac Gerdts
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Komponenty ve hře

Zakládám k této hře nové vlákno, jelikož mne zaujala a nechci aby se to zamíchalo s předchozím vláknem.
O hře jsem si něco málo přečetl a něco málo shédnul z fotek na BGG.

Hra je vlastně od Rio Grandes a jelikož tato společnost chrlí hry jak na běžícím pásu, asi je snadné rozpoznat hru z jejich dílny - dle dřevěných komponentů. Nebo se mýlím?

No a k věci. Pokud tomu tak je, zajímal by mne názor na tyto dřevěné komponenty. Nebylo by třeba pro tuto hru lepší, kdyby uvnitř byly nějaké hezží komponenty, třeba plastové? Např. ty Galény, nebo ostatní figurky? Já vím, že by to hru asi prodražilo, ale našel jsem CZ E-shop, který to má i za solidní cenu a tak si myslím, že ve srovnání třeba s Cyklady, kde jsou hezké figurky, by to hru dělalo jistě zajímavější a možná by byl o ni větší zájem právě skrze kvalitní a hezké komponenty?
No nevím, je to jen úvaha, tak můj názor berte prosím s rezervou. ;-)
20.12.2010 18:01:12

asi takhle
kazda hra ma sve kouzlo. Antike podle me drevene figurky sedi. Plast umoznuje detailni krasne figurky, drevo je zase takovy rekl bych material na urovni. Rikal jsem si, jstli by Antike treba nebyla zivejsi s figurkami z krasneho Conquest of Empires. Ale zjistil jsem, ze nikoliv, ze to tam proste nesedi antike ve dreve je proste neco jako sachy ze slonoviny:-) Taky jim clovek a podle me prednost pred pripadnymi plastovymi figurkami ulitymi z detailni formy.

20.12.2010 20:27:51

drevo ide k Antike
Šachy, ak by mi financie a zdravý rozum dovolili, by som bral výhradne z čerešňového dreva, ale neviem, slonovina je možno ešte onakvejší materiál... :-) Navyše, neuznávam rôzne dekoratívne šachy, kde sú figúrky v takých fantastických designových prevedeniach, že samotná hra vlastne nie je možná kvôli neprehľadnosti.

A to je aj hlavný dôvod toho, že k Antike sa dané komponenty z dreva absolútne hodia - sú jednoduché, prehľadné, a preto prudko hrateľné.

Ak sa nemýlim, pôvodný vydavateľ hry je firma Eggertspiele z Nemecka. Aspoň teda od nich a autora som dostal povolenie vyvesiť tu preklad pravidiel a Almanach...

20.12.2010 23:46:24

To pecovary
Jo, byla to jen úvaha. Nic víc. Díky za názory a nad hrou vyloženě "slintám", nicméně výdaje před vánocemi byly šílené (bohužel ne za dárky) takže si hru nemůžu teď koupit.

O tom, že hru nevydala firma Rio Grandes jsem teda nevěděl. :-)

Pravidla jsou super, díky za ně pecovary. ;-)

21.12.2010 08:18:40

drevo
ja som ju dostal včera a hneď som si ju samozrejme rozbalil a myslím si, že drevené figúrky v tejto hre sú veľmi praktické...asi by som nemenil za plastový materiál...vo štvrtok si hru aj vyskúšam zahrať, tak som sám zvedavý ako sa budú drevené žetóniky a vojská vynímať v hre :-)

21.12.2010 15:34:20

Vybíráme z Bazaru

Cesty Osudu
Cesty Osudu
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas