Antike - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Rio Grande Games
Autoři: Mac Gerdts
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost hry v menším počtu hráčů

Zaujala mne tato hra a proto by mne zajímalo zda je hratelná třeba ve dvou nebo ve třech? Mám obavy, že by nesehnal dostatek hráčů, které by tato hra bavila.
19.12.2010 14:53:07

Kent
Hrál jsem Antike 2x (1x ve třech a 1x ve čtyřech hráčích). Co bych chtěl zdůraznit, tak je to, že jsem se u této hry skvělě bavil. Každopádně v těch čtyřech mi to přišlo lepší než ve třech, protože bylo méně prostoru a tím pádem více interakce. V těch třech jsme měli hodně prostoru a dalo se nechutně rozlézat po mapě. Z toho lze vyvodit, že ve dvou bude toho prostoru extrémně moc, ale možná, že tam je nějaká varianta pro zmenšení mapy (to nevím). Každopádě si myslím, že to je ten typ hry - čim více hráčů, tím lépe. Ale zase na druhou stranu čím více hráčů tím delší prostoje. Mě se osvědčila největší zábavnost u takových her (kde je větší počet hráčů zásadní prvek zábavnosti) ve čtyřech hráčích. Je to více než dva, není to lichý počet (kdy se dva perou a třetí se směje) a na druhou stranu jsou prostoje ještě únosné (oproti 5 nebo 6 hráčů).

Takže co z toho mého příspěvku vlastně pro tebe plyne :). Pokud hra nabízí omezení velikosti mapy, bude to ve 2 hratelné, ale nejsem si jistý jestli zábavné. Pro čtyři hráče je to imho skvělá hra ;)

19.12.2010 15:06:35

To Beholder
Takže se potvrzuje jen to co jsem si mylsle. Prostě hra je parádní, ve dvou je to spíše nouzovka, ale úplně nejlépe je to ve 4 či max. v 5? Tak jako spousta jiných her. Dají se hrát i ve dvou, ale není to ono. Každopádně hru jsem si zařadil na svůj Wist list. Díky za názor.

19.12.2010 16:22:00

Kent
Ještě se k tomu třeba vyjádří někdo, kdo to ve 2 hrál/hraje. Já to ve dvou nehrál. Jen mám prostě pocit, že to nebude ono. Díval jsem se teď totiž do pravidel a mapa je ve dvou hráčích stejná, ale každý hraje za 2 národy, což mi přijde trochu divné.

19.12.2010 16:25:22

Kent
Antike je opravdu stavěna pro více hráčů, byť je uvedeno, že je od dvou. Ovšem to kouzlo více hráčů tkví v nepředvídatelnosti, jak se zachovají další sousedé. Ve dvou je ta hra totiž duel, rozlezou se dvě velké říše a teď se přetahují, kdo z koho. Když hraješ ve čtyřech, tak se bije každý s každým a když se někdo začne rozlézat, tak se dají dělat nějaké dohody na koho kde zaútočit. Už to pak není jen o tom, kdo lépe celou hru počítal, ale kapku tam vstupuje prvek náhody, kdy hráč, který ma najeto na vítězství dostane nakonec nejvíce na budku, protože se ostatní do něj pustí (respektive teedy ne náhody, ale pravděpodobosti:-). Z toho vyplývá vysoká konfliktnost, kterou ve dvou nezažiješ. Tak porstě každý ví, kde bude směřovat útok soupeře a dle toho se zařídí. Jelikož se hraje na body, tak díky velké mapě není problém docela brzy dosáhnout ve dvou požadovaného počtu bodů k vítězstí, takže existuje varianta pro dva hráče, kdy seoseká mapa a některé oblasti jsou mimo hru. Takže ano, ve dvou je to nouzovka, pokud to bereš takto, ale pokud chceš hrát ve dnou, tak jsou v podstatě nouzovka skoro všechny hry ve 2 - 4 (a více hráčích). Bohužel já osobně mám kapku pocit, že i spousta her vyloženě určených jen pro dva hráče jsou taky nouzovka, protože hra je pro tento účel stavěna a není v ní tak rozvinuto spousta možností, které by šly zažít ovšem už ve více hráčích.

19.12.2010 16:33:08

Vybíráme z Bazaru

Duna Impérium + promo
Duna Impérium + promo
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas