Ankh: Bohové Egypta

xxxxxxxxxo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

Ankh: Bohové Egypta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština - překlad

Ahoj, nechystá se někdo na překlad bojových karet , karet monster a hráčských desek ??

 

22.9.2021 13:30:47

Škoda, že jste Faraona neuvařili z vody, protože tu hru asi fakt upravuje v pozitivním smyslu. Ve více lidech asi nutnost. Koupím anglickou verzi - základ s neangličtináři a kdo chce vyšší level, zahraje s anglickým rozšířením.

21.1.2022 11:51:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Takze zakladni hra bez faraona je podle tebe slabsi, pripadne s nedostatky?

21.1.2022 12:01:27

Hru mám krátce, ale připadá mi, že když je hrací plocha zabraná (někdy v půlce hry), má hráč omezené využití akcí ze základní hry. Daraon přidává další možnosti, takže ano, podle mě hru vylepší. Podle mě stačí 5 základních bohů, ale ten faraon je must have. Proto ho budu kupovat v angličtině už teď.

21.1.2022 13:05:58

Faraón přináší zajímavé mechaniky a hlavně odbourává to, že v pozdějších fázích hry někteří hráči nemají pořádně co dělat a jen čekají na vyhodnocení boje. 

Hra se ale díky tomu stává komplexnější, protože přibývají možnosti a další akce, které dělají kněží… 

Ale ve výsledku bych řekl, že tato expanze určitě hru vylepšuje a posouvá dále, na druhou stranu bych netvrdil, že to je vyloženě nutnost, která by základní hře vyloženě chyběla. 

21.1.2022 13:08:16

@Michal-BF Michale, nerozumím té jízlivé poznámce. Já pouze reagoval na Vaše vlastní slova “pokud po nich někdo touží, tak je snad skousne i v angličtině” s komentářem o ně úplně dobré prodejnosti české verze a jejich rozšíření. Pochopitelně, že vím, že rozšíření k RS česky vyšly, vlastním je všechny. Stejně tak vlastním hru Ankh v anglické verzi, přesto jsem si nyní koupil i tu českou. Ne že bych nevěděl co s penězi, spíš chci podpořit práci, kterou děláte. Jedině tak může vycházet stále více her v češtině. Anglický umím, ale mám rád svůj rodný jazyk a jsem dokonce i tolerantní k případným chybám překladu. Narozdíl od jiných, kteří vám tu vaši práci a snahu ještě omlátí o hlavu. Já si vaši práce vážím a vždy vezmu raději hru v češtině a pak případně stáhnu errata :-). Ankh v češtině se teo teprve začal prodávat, tudíž nemyslím, že se za ty 4 měsíce něco radikálně změnilo. Pokud bude Faraon v češtině, taky ho vezmu, přestože už ho anglicky mám :-). Za mě leda dobře.

21.1.2022 19:26:38

@Derecho OK, zřejmě se dobře myšlený význam věty “Ano, víme - žádné cz rozšíření nebudou :D” ztratil někde na příjmu:)

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.1.2022 09:14:47

Vybíráme z Bazaru

Mazescape: Ariadna
Mazescape: Ariadna
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas