Ankh: Bohové Egypta

xxxxxxxxxo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

Ankh: Bohové Egypta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština - překlad

Ahoj, nechystá se někdo na překlad bojových karet , karet monster a hráčských desek ??

 

22.9.2021 13:30:47

Co prosím? Česká verze čeká v Číne na dopravu…

22.9.2021 13:33:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Není se čemu divit , dotaz je zcela jasný.

Je tady spousta lidí co má KS v angličtině. Takže nevidím důvod, proč by nebyla šance, že by se někdo nemohl pustit do překladu.

22.9.2021 13:43:36

Překlad je samozřejmě hotový, z toho usuzuju, že nikdo nebude dělat zbytečnou práci a dělat něco, co za 2 měsíce bude běžně k dispozici…

22.9.2021 13:54:16

Nejak nechapu duvod, proc si teda lidi objednavaj anglickej kickstarter kdyz neumej anglicky

22.9.2021 14:31:07

Hoď to na bazar počkej si až to vyjde česky. Problém vyřešen.

22.9.2021 15:05:55

Budu se tady snazit odpovedet na Vase dotazy, ikdyz si myslim ze odpoved znate.

Proc si lidi objednavaj KS ?? - V dobe vydani KS Ankhu, BF o ceske lokalizaci mlcel.

Anglictina - Anglicky umim - par spoluhracu vsak hure a par vubec, cestina je pohodlnejsi.

Proc neprodam KS verzi - az na dotycnou cestinu ma pro me vyssi produkcni kvalitu, nektere tokeny nahrazeny plastovými 3d modely.

Ale jestli jste to pochopily, tato diskuse je o něčem jiném.

Dotaz zněl jasně, nechystá se někdo překládat?? Nebo , nechystá se BF překlad zveřejnit , když už je hotový?

22.9.2021 15:57:51 | Upraveno autorem (porovnej)

to Pelly:

Promin jestli jsem nejakej vlezlej, jestli me zdani neklame , delas preklady pro BF. 

Chapu , ze uvolnovat preklad lidem co maji KS verzi je pro BF kontraproduktivni. 

Chapu take , ze cim vice se budou lokalizovane hry BF u nas prodavat, tim se BF potazmo dalsi hromada lidi, kteri se na tom podili bude mit lepe. A ja jim to preju, jen tak dal, drzim vam palce.

 Je to prece jejich a asi i tve zivobyti. Otazka zni , je mozne poskytnout jednotlivci ci komunite alespon “hole” karty , aby si preklad vysazel sam ??

22.9.2021 23:12:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@Angri uploadnu sem pravidla, celou lokalizaci ne. 

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

22.9.2021 23:19:38

Ta zakladni krabice je úplně totožná co bude v retailu, tu prodej, ostatní co pro tebe má přidanou hodnotu si nech.

23.9.2021 08:36:46

Ahoj,

@Michal-BF díky za odpověď Michale, pravidla se budou také hodit, díky moc za vstřícný krok.

 

Tak se zeptám ještě jednou, aby otázka nezapadla lidí zde z komunity ZH, zdali se někdo nechystá na překlad herního materiálu?

 

23.9.2021 09:21:47

Někde jsem zaslechl, že oficiální české vydání všech rozšíření není zatím v plánu. Michale z BF, mohl by jsi to prosím potvrdit? Zvažuje se to? 
 

Neplánuje někdo přeložení těch rozšíření tady na ZH? 

Díky

3.10.2021 07:28:53

Po zkušenostech s rozšířeními Rising Sunu bychom potřebovali, aby CMON zase udělali vícejazyčné s možností objednat je po 250 kusech. U Rising Sunu jsme měli 500 invazí a 250 zbylých 2. Na 1000 Rising Sunů se ty 2 menší rozšíření vyprodaly ale Invazí zůstalo přes 200 skladem a hra už je vyprodaná a dotisk je v podstatě vyloučený. RS se vyprodával 3 roky.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

3.10.2021 09:44:55

Ještě bych doplnil, že největší smysl mi dává Faraon a ty zbylé zase tak důležité nejsou. Nic extra do hry nepřináší (ok, větší variabilitu, ale schopnosti nových strážců a bohů mi stejně přijdou střílené “od boku”, jen aby jich bylo víc) a pokud po nich někdo touží, tak je snad skousne i v angličtině. Ve 21. století není problém si tu 1 větu v angličtině před začátkem hry přeložit přes google a foťák v mobilu.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

3.10.2021 09:51:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Diky moc Michale za odpověď…

3.10.2021 12:01:44

@Michal-BF  ahoj Michale, chtel jsem se zeptat zdali jsi nahral ty pravidla v cestine, vim ze schvalovaci proces na ZH chvilku trva , diky moc za info. Jirka

7.10.2021 08:50:35

@Angri  abych pravdu řekl, tak teď jsem znejistěl, protože jsem měl za to, že jo, ale taky jsem to mohl zazdít. 

Edit: asi jsem to fakt zazdil, teď to nahrávám

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

7.10.2021 09:12:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Vime uz neco vic k tem cz rozsirenim?

19.1.2022 19:13:12

Ano, víme - žádné cz rozšíření nebudou :D

19.1.2022 21:43:22

Já bych se k dotazu připojil, třeba se to od toho října posunulo, rozhodně bych přeložená rozšíření uvítal, ne že bych neuměl anglicky, ale myslím, že jako spoustu jiných hráčů nechci doma kočkopsa, hezky uceleně v jednom jazyce, žádný mix. V rozšíření pro Rising sun taky šlo o pár vět a jsou lokalizovaná. Povedlo se tedy domluvit podobně jako u Rising sun ty vícejazyčné překlady s menším objemem? Pokud by se bralo po 250 kouscích tak by to pro vás z hlediska businessu mělo cenu? Dovolím si spekulovat, že prodeje budou lepši, protože komunita deskovkářů od dob Rising sun značně nabobtnala (covid taky pomohl), Bloodrage a Rising sun udělali Ankhu reklamu a v neposlední řadě našince prostě tolik ta japonská tematika nebere naopak Egypt si myslím že jo.

 

19.1.2022 22:08:16

Jako vlastník KS verze se vším dává smysl jediné rozšíření a to Pharaon. On tu hru celkem opravuje, protože v pozdějších fázích může být základ rozbitý, protože hráči nemají, co dělat a čekají jen na boj.

Zbylá rozšíření jsou je kosmetický plastový bordel. Hra jako taková se bez nich obejde. Ale určitě se to tu někdy na bazaru objeví.

20.1.2022 08:03:00

Mel jsem za to, ze ostatni rozsireni davaji hre variabilitu v podobe novych bohu a monster. Nebo to tak neni?

20.1.2022 09:29:55

Jako je, ale obejdeš se v klidu bez toho. Rising Sun má taky jen 6 (8) klanů a bohatě to stačí. 

20.1.2022 12:53:46

RS mám včetně rozšíření a i tam jsou bohové i monstra jen “kosmetický plastový bordel” bez kterého se hra obejde a přesto jsem rád, že jsou, a že jsou lokalizované. Celkově ty dotaz byly směřovány na zástupce vydavatele, ale díky za názor, ten můj reprezentuje ty, kteří to mají stejně jako já.

20.1.2022 14:58:43

@Derecho protože k Rising Sunu taky žádné nebyly, že? 

Pro všechny ostatní - teď rozšíření nemůžu potvrdit. CMON nám je nabídli loni v listopadu, kdy bychom úplně vařili z vody. Čekáme tedy, až se ozvou s dalším dotiskem, kdy už trochu uvidíme, jak se hra rozjela. Osobně mi nicméně dává smysl jen Faraon. 

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

21.1.2022 09:06:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Jo, to dává smysl, počkat jak to vše dopadne. 

Není i nějaké info o tom, jestli je možné vydat nebo někde dostat modely monumentů? 

21.1.2022 09:54:50

Vybíráme z Bazaru

OUTLIVE (Collector's Edition + 2x KS bonus)
OUTLIVE (Collector's Edition + 2x KS bonus)
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas