Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 303x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Překlady fanouškovských legend

Začal som prekladať nemecké fan-legendy zo stránky "legenden-von-andor.de". Prvá už je uploadnutá v sekcii "Ke stažení" - Vytí wardraků.

Pozrite si, skontrolujte, pošlite komentáre a prípadné opravy! Keďže nie som rodený čech, chybička se může vloudit :)

EDIT: Zabudol som do PDFka pri prvej legende dať autora, onedlho napravím!
25.4.2014 06:49:59 | Upraveno autorem (porovnej)

králův doprovod
Teď jsme to hráli ve třech. V jedné z karet se píše, že každý hrdina dostane lahvičku s jedem. Ve hře je ale pouze jenom jeden žeton s jedem. zahráli jsme to teda podle karet a legendu vyhráli, byť s odřenejma ušima.

To Joe: Na tvoje legendy se chystám, ale nevím kdy na ně dojde. Stávající skupina se mi nějak nechce sejít a s novou začnu od začátku. Takže chvilku potrvá než se k nim prokoušeme. Navíc s podmínkou pokud je ta hra chytne.

8.6.2014 20:19:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Stav prekladov
Andor už mám zakúpený, takže konečne príde aj na samotné hranie :) No a postupne budem znovu pokračovať v prekladoch nemeckých fan-legiend. Budem si ale vyberať také, pri ktorých sú stále aktívni autori a opravujú chybičky, ktoré našli hráči - dosť veľa z tých legiend je totiž akosi už "opustených", resp. žiadny feedback na otázky hráčov. Ale nebojte sa, aj keď ich bude do čestiny preložených hoci len 15, bude to stále dosť a dosť na dlhé večery hrania.

No a potom sú tu také perličky, ako mega-legenda od samotných užívateľov nemeckého fóra, odkiaľ tie fan-legendy čerpám. Tá má tuším 22 strán, čo je okolo 40 kariet!!! Dôvodom sú ale viaceré karty pre niektoré kroky v legende, takže znovuhrateľnosť vďaka kombináciám je obrovská. Táto mega-legenda ale vyžaduje tak rozšírenie "Sternenschild - Hvězdný štít", ako aj "Neue Helden - Noví hrdinové", ktoré jednak v češtine neexistujú a druhak ich zatiaľ nemám, takže... Raz sa k nej hádam dostanem :)

18.11.2014 15:01:53

Joe

Fan-legenda č. 9 - Dva mosty
Preložená nemecká fan-legenda Dva mosty je uploadnutá. Áno, už tu skorší preklad je, v mojej verzii prekladu a grafiky som sa snažil o zachovanie textu ako textu, názvoslovia a PDFko je graficky zjednotené s ostatnými prekladmi, ktoré som doteraz nahral. Takže majú hráči, ako vždy, na výber :)

26.11.2014 17:25:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Fan-legenda č. 6 - Varkurova lest
Preložená nemecká fan-legenda Varkurova lest je uploadnutá a čaká na schválenie.

9.12.2014 10:41:18

děkujeme
Joe mnohokráte díky za tvoji práci už se těším ... :)

9.12.2014 17:32:57

Joe

Dagan
Rado sa stáva :)

9.12.2014 21:21:23

dva mosty
To Joe: Nemám nic proti tvému překladu, byť jsem byl překvapen, když se objevil alternativní překlad. Tvou výhodou je to, že já jsem překládal z ENG překladu. Příště mě jen na to prosím upozorni, ať sem v klidu.

28.1.2015 14:08:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Re: Guyverus
Jasné, sorry, mal som sa ozvať :)
Chcel som zachovať formát, ktorý používam na ostatné Fan-legendy...

19.7.2015 21:17:15

:-)
Po roku čo nám Andor ležal v skrini sme ho pred pár dňami začali hrať. Celkom nás to baví. Chcem sa poďakovať prekladateľom fan legiend za ich vynikajúcu prácu. Len tak ďalej.

5.8.2015 23:16:01

Joe

Bitva o jeskyni
Spolu s woelfchenom (on preklad, ja zalomenie a grafika) sme dokončili bonusovú legendu "Der Kampf um Cavern" - "Bitva o jeskyni". Dej legendy je zasadený priamo pred príbeh a legendy veľkého rozšírenia "Die Reise in den Norden" / "Cesta na sever", ktoré vyjde v našich končinách teraz na jeseň od Albi. Legenda používa originálnu grafiku s malým nedostatkom na poslednej karte, kde som ponechal originálny nemecký názov "Die Reise in den Norden", keďže česko/slovenská originálna grafická varianta ešte neexistuje. Ale to nebude neskôr problém upraviť, ak bude vôľa :)

PDFko je nahrané a čaká na schválenie.

Rovnako sme spravili (v rovnakom rozložení síl) nový preklad bonusovej legendy "Die Eskorte des Königs" - "Králův doprovod", nápodobne v originálnej grafike. Jeden preklad (od bronca) už tu je, písal som mu, či mu nebude vadiť inovovaná verzia o regál vedľa :) Potom nahrám aj toto PDFko.

23.9.2015 14:05:42

Joe

Králův doprovod
Bronco s tým nemá problém, tak som nahral aj nový Králův doprovod.

23.9.2015 15:55:50

:-)
Super chalani, len tak ďalej. Veľká vďaka.

23.9.2015 22:36:20

Vybíráme z Bazaru

Hra Medvěd Wrr
Hra Medvěd Wrr
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas