Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 303x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Překlady fanouškovských legend

Začal som prekladať nemecké fan-legendy zo stránky "legenden-von-andor.de". Prvá už je uploadnutá v sekcii "Ke stažení" - Vytí wardraků.

Pozrite si, skontrolujte, pošlite komentáre a prípadné opravy! Keďže nie som rodený čech, chybička se může vloudit :)

EDIT: Zabudol som do PDFka pri prvej legende dať autora, onedlho napravím!
25.4.2014 06:49:59 | Upraveno autorem (porovnej)

preklep + zdvojene sloveso na posledni karte
zatim jsem to necetl cele, jen jsem nahodou narazil na posledni karte v cervenem poli "nebyl hrad byl obránen"

Jinak diky za tento pocin!

25.4.2014 10:00:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Pár chybiček
Já pře gramatiku moc nejsem a jen jsem to zběžně projel, ale našel jsem tři drobnosti. Jsou napsané v závorce. Čárky jsem nekontroloval.
V kartě legendy A1: "Všude kolem vycházeli rolníci ze svých chýší a následoval(i) temné volání."
Ve více kartách legendy: Místo přesouvat a přesouvají, bych dal slovo pohybovat, pohybují. Tak je to i v oficiální verzi pravidel.
Karta legendy D: "Dávejte ovšem pozor, Král gorů
není žádné ořezávátko." zde bych určitě změnil slovo ořezávátko... nehodí se do tématu. Spíše bych to napsal takto: "Dávejte ovšem pozor, Král gorů je velmi silný a nedá svou kůži lacino." Nebo tak nějak, teď mě nic nenapadá, ale dá se toho najít spousty.

25.4.2014 11:00:59

Joe

vdaka
Pozriem, opravím, dik! :)

25.4.2014 16:41:13

Joe

opravy
Opravené a poslané, už to musí byť len schválené...

26.4.2014 19:58:46

Joe

schvalene
Opravy schvalene.

28.4.2014 11:54:46

Super
Díky Joe,je to parádní. Budeš ještě pokračovat? Tuhle hru mám rád a čím víc legend,tím lépe.

28.4.2014 15:10:26

Joe

vance
Jop, preložené mám prvé tri z tých nemeckých fan-legiend (takže ešte 002 - Die Suche nach dem Glücksdiamanten a 003 - Die Flucht aus der Knochengrube). Tieto dve musím nasádzať do Scribusu a potom ich uploadnem - hádam do týždňa.

Potom chcem postupne prekladať ďalšie, hádam tak rýchlosťou min. jedna za týždeň (ak sa nenakopia ďalšie projekty), veď uvidíme :)

29.4.2014 09:08:12

Paráda
Mám radost, ihned po dohrání této hry, si to budu tisknout

29.4.2014 11:39:57

Dík Joe...
... už se těším, až se k Andoru zase dostanu.

29.4.2014 11:47:35

Dík Joe...
...to jsou dobré zprávy:-))

29.4.2014 18:19:54

Joe

Druhá preložená legenda
Síce to chvíľu trvalo, ale predsa. Druhá nemecká fanúšikovská legenda preložená a uploadnutá, čaká na schválenie!

Fan Legenda DE 02 - Hledani Diamantu stesti.pdf

Pracujem na vysádzaní tretej fanúšikovskej legendy - Útěk z Doupěte kostlivců.

28.5.2014 15:43:25

Joe

Tretia legenda dokončená...
Preklad a vysádzanie tretej legendy hotové a legenda nahraná na stránku (čaká na schválenie)...

28.5.2014 17:13:30

:-))
Seš dobrej...

28.5.2014 17:33:52

bomba
moc děkuju Joe , už se těším až to tam bude ...

28.5.2014 18:27:10

to Joe
Krásná práce sire. Děkuji ti. A jestli budeš sázet jednu týdně tak klobouk dolu;-)

28.5.2014 22:00:09

Joe

vdaka
Vďaka páni! Som rád, že ste radi :)

Jedna legenda týždenne je otázna (a tiež neviem zaručiť úplnú pravidelnosť), ale postupne chcem na nich pracovať.

Dám si triezvy odhad zatiaľ minimálne do 10-15 kúskov. Niektoré sú totiž celkom dlhé (aj 25 kariet). Potom uvidíme ďalej...

29.5.2014 00:57:37

Joe
Já jsem si řekl že bych mohl taky nějakou přeložit a tak jsem narazil na jednu co je v AJ a má 47 karet. S mojí angličtinou a časovým vytížením bych ji překládal 2 roky a to je ještě skrovný odhad.

29.5.2014 18:29:13

Joe

guyverus
Hehe, nooo to by asi bolo na dlhé zimné večery :)

Začal som prekladať nemecké FAN legendy č. 7, 8 a 9, 7ku už preloženú mám. 8ka je kratšia a 9ka tiež nie je dlhá, takže do konca budúceho týždňa by mali byť všetky tri... 7ka hádam už aj tento týždeň.

Používam na to voľne dostupný prekladový CAT nástroj, do ktorého postupne pridávam slovíčka a výrazy, takže je názvoslovie konzistentné a nemusím stále dohľadávať čo čo znamená v nemčine a češtine (keďže hru ešte ani sám nemám). A tiež mi ukazuje pri skoro-zhodných už preložených vetách predchádzajúce preklady, takže ich môžem znovu použiť a upraviť s pár zmenami... Výborná vec :)

29.5.2014 18:57:44

Joe
Jaký CAT nástroj prosímtě požíváš?

29.5.2014 20:21:22

Joe

vance
OmegaT... zatiaľ všetky voľne dostupné/open source (vrátane tohoto), na ktoré som narazil, majú nejaké chybičky krásy, alebo z používateľského hľadiska nie sú 100% prívetivé, ale tento mi najviac vyhovuje - keď už som sa naučil čo a ako. Už len taká hlúposť, akože keď mám UTF8 kódovanie, tak musím zdrojový text naimportovať tak, aby mal textový súbor koncovku UTF8 (načo ju OmegaT rozozná a správne otvorí). Keby som sa pokúšal použiť normálny TXT súbor, tak mi bude vyhadzovať blbé znaky na niektorých miestach (no, európske jazyky sú zložitejšie ako angličtina :)).

30.5.2014 07:58:24

Joe

Fan legenda 07
Fan legenda (DE) 07 - Umírající strom - je hotová a uploadnutá...

30.5.2014 15:16:24

Hratelnost
Ahoj, také děkuji za překlady nových legend. Stačil jsem přehrát zatím tři a tady jsou mé dojmy.

Králův doprovod - celkem těžká legenda se spoustou běhání po mapě, dějově mě moc nezaujala. Pozor na tvrdé a měkké y/i ve slovesech v minulém příčestí :-) Zarazilo mě rozmístění čarovných lektvarů po mapě namísto kouzelných bylin a počet ampulek s jedy ve hře. Ale nakonec, proč ne, že?

Umírající strom - Ta je moc hezky vymyšlená, nepřišla mi těžká, ale ztížit se dá navrácením pravidla z políčka 0, kdy se posouvá písmeno N dolů. Víc k ní nemám, líbí se mi.

Hledání diamantu štěstí - přišla mi nedodělaná. Jsou v ní nejasnosti kolem mapy ke věži. Tj. kdy se cestu dozvíme, zda až zabijeme draka, nebo když vypravěč dojde na příslušnou kartu? Z jakého pole je věž přístupná? Legenda nerozlišuje počet hráčů. Nápad jinak dobrý, ale chtělo by to dotáhnout.

Takže jen tak dál, těším se až zahraji další.

3.6.2014 11:47:17

Joe

klerik
Vďaka!

Králův doprovod prekladal niekto iný, takže "myjem si ruky" :)

Zatiaľ som žiadnu z legiend sám nehral, ale tiež som pri jednej či dvoch chvíľu dumal, čo chcel niektorými vecami autor povedať... Určite sa medzi fanúšikovskými nájdu lepšie a horšie, tak dúfajme, že tých lepších bude viac :)

3.6.2014 16:00:57

Hratelnost
Zdravím

právě jsme dohráli vytí wardraků. Můžu doporučit, nenašel jsem žádný konflikt s pravidly a je dobře znovu hratelná.

4.6.2014 00:37:39

Joe

Fan legenda 08
Fan legenda 08 - Ukradená nevěsta je hotová a uploadnutá.

4.6.2014 15:23:48

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Útěk na západ
Únikovka: Útěk na západ
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas