Alien vs Predator: The Hunt Begins (Second Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Alien vs Predator: The Hunt Begins (Second Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Prodos Games, Ltd
Autoři: Grzegorz Oleksy
Jarek Ewertowski
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Alien vs Predator. 2 edice.

Našel jsem na fantazy obchodu u 2 edice cenu 1279 kč kde bude rozdíl a včem když 1 edice stála přes 2000kč?
7.3.2017 15:22:12

...
Čo sa týka obsahu komponentov malo byto byť asi rovnaké. Figúrky budú teraz ale ako kompletné plastové odliatky, čiže odpadáva práca s triedením súčiastok modelov a najímaním brigádnikov na balenie figúrok. Figúrky boli asi triedené a balené manuálne a nie strojovo, lebo som kupoval od človeka na BGG modely iba v sáčkoch neurčené na retail predaj a pri každom bol lístoček "packed by [nejaké poľské meno]. Čiže ako jeden dôvod nižších nákladov ma napadá jednoduchšie balenie.

7.3.2017 20:33:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Nižší marže pro vydavatele
Nebo už nebude vydavatel tolik vydělávat? :-))

7.3.2017 20:53:21

Překlad 2. Edice
Na druhou stranu za ty penize bych do toho šel. Neplánuje někdo kompletní překlad?

J

8.3.2017 13:31:34

:)
Nechci si vymýšlet, že na stránkách prodosu je 1. edice za 70 liber a 2. za podstatně méně. Zlí jazykové tvrdí, že ta druhá edice je preorder a po zkušenostech s prodosem to nikdo neriskne, protože nekteré věci z ks kampaně na 1. edici nebyly dodány dosud (zpoždění pár let), hra spec crusade v preorderu má měsíce zpoždění atd. Mám pocit že licence prodosu vyprší 2018. Takže za tu cenu je to velmi lákavé, ale asi nejdříve oslovím fo, v čem ten preorder přesně spočívá, abych se nedivil.

8.3.2017 14:05:02

ad překlad
Co je to ten "kompletní překlad"?
Aktuálně existují pravidla a z nich odvozené karty, chybí herní karty (Strategické a Prostředí), a ty nebudou, dokud mi někdo nepošle sken/fotky těch nových :)

8.3.2017 17:50:07 | Upraveno autorem (porovnej)

To Zion
Pravidla zde ke stažení jsou k 1. nebo 2. edici? Předpokládám, že vše co tady je, se vztahuje k 1.edici.
Nebo se mýlím?

Jirka

8.3.2017 18:18:15

CTSJ
Co to sakra je?

Tak to by mě taky zajímalo v čem bude rozdíl.

Figurky asi už nepůjdou sehnat z 1.0 verze. Si myslím :/

8.3.2017 21:54:27

...
Jilut: pravidla jsou 2.0 verze (je to tuším napsané i v tiráži/na 2. stránce po titulce), karty také (proto píšu, že jsou to jen ty, které vychází z textů dohledatelných v pravidlech, chybí herní...)

FrankN: přímo od výrobce leda doprodej, totéž retailers, jinak asi jen e-bay

9.3.2017 07:54:31 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
Mohl byste to někdo prosím vysvětlit? Nedaří se mi nalézt. Základní krabice 2. verze má nové figurky vkuse. Jak to bude s expanzemi? Na stránkách výrobce jsou bundle pro 2. edici, na obrázcích k nim jsou figurky expanzí z první edice. Budou nové expanze s novými figurkami vkuse nebo jen ty samé figurky z 1. edice s novými kartami nebo jak je to přesně?

9.3.2017 08:01:20

PRODOS
tak to je dotaz na křišťálovou kouli, ale dá se předpokládat, že všechny multipart modely se postupně předělají na unicast a tyhle bundly jsou jen akce k vymetení skladů... nové karty lze asi taky čekat jen v těch nových expanzích (za ty staré snad časem nahodí ty PDF verze)

9.3.2017 08:06:20

jdu do toho
Ačkoliv mám první edici a prakticky všechny rozšířená, jdu i do tohohle... Pokud si mám vybrat mezi tisknutím pravidel, žetonů a karet, případně koupit je za 15 liber + poštovné. Raději vezmu celou hru v předprodeji za 1200 Kč.

9.3.2017 13:57:10

...
jako bonus dostaneš figurky, nové (a o něco hezčí) desky - to je fér deal :)

9.3.2017 16:01:34

tisk CZ karet verze 2
Byl jsem požádám o tisk CZ karet verze 2.. Protože jsem tu hru nesledoval delší dobu, mám jen útržkovité informace - nejlepší asi tady od Ziona.

Teď je otázka - mám chystat na tisk karty, které teď existují? Nebo radši čekat až vyjde 2. edice hry, někdo si ji koupí, přeloží a nasdílí, aby to byla "skutečná" verze 2.?

Ptám se z jediného důvodu, pokud to nachystám teď, potřetí už to dělat nebudu. Takže je otázka, zda lidi budou chtít tuhle neoficiální verzi, nebo až tu oficiální.

24.3.2017 10:41:12

tisk
ahoj, jestli myslíš mě, tak máme 1. edici...

24.3.2017 12:18:20

tisk
jakmile se ke mě dostane karetní 2.0 verze, určitě ty strategie/prostředí udělám, co se týče těch profilů, ty se asi ani v origo od těch současných moc lišit nebudou...

24.3.2017 18:13:23

rekapitulace
Ahoj,
prosím když tak mě někdo opravte ale zkusím to zrekapitulovat.

1. edice - podlouhlá bedna, modely se musí lepit atd.
- v krabici jsou pravidla verze v.1
- pak byly vydány pravidle verze v.2 a ty jsou tady na ZH přeloženy - tzn. tyto pravidla se vztahují k první edici hry
- v krabici jsou karty verze v.1
- karty v.2 co jsou na ZH se vztahují k první edici a jsou v udělány drobné korekce aby odpovídaly pravidlům v.2

2. edice - levnější, modely v kuse
- zatím pro ni tady nic přeloženého není

Je to tak?

24.3.2017 18:29:49 | Upraveno autorem (porovnej)

podklady pro překlady
Tak mi dnes došla druhá edice hry a rád bych pomohl s podklady pro překlad karet i pravidel. Nemám přístup ke kvalitnímu scaneru, ale scany karet kvůli textům mohu vytvořit. Stejně tak i pravidel.

Dejte vědět.

24.3.2017 21:49:03

mám obrý skener
Jsi z Prahy?

Bych je mohl oskenovat.

26.3.2017 22:17:37

od všeho něco...
@tomasV
ne - tvarem beden jsi správně, ale cokoliv zde přeloženého (pravidla, karty) je v2, tj. v originále to najdeš v té čtvercové bedně

@Mata
pro překlad skeny nepotřebuju, stačí i obstojná fotka - pokud bys zmáknul pro začátek Strategy a Environment karty, určitě by to pomohlo :)

27.3.2017 14:04:17

do Zion
Dík za upřesnění
a prosím ještě jedna věc - když použiju komponenty z krabicce v.1 a pravidla a karty co jsou tady na ZH tak je to kompatibilní?


Sorry, ale příjde mi že v tom udělal výrobce strašný bordel, talk abych měl nakonec něco co půjde hrát :).

27.3.2017 14:44:36

...
samozřejmě, komponenty jsou jinak použitelné v obojím... ono tu druhou krabici vlastně odstatovala verze 2 pravidel (nejprve dostupná na PRODOS stránce už v době, kdy o nějakym novym boxu nikdo nic nevěděl), pak přechod na technologii Unicast (modely v jednom kuse, asi by se to blbě kombinovalo s multipart add-ony) a když už v tom byli, tak trochu lásky dali i boardům, který v tý v1 jsou dost smutný...

no a že v tom je bordel, tak o tom žádná (není to ale nic zas tak strašnýho) - prostě PRODOS - kdo něco málo ví o WZR, není překvapen

plus ještě k těm kartám - co jsem koukal, tak většinově jsou to v1 (mise...), v2 jsou jen ty DYI karty profilů...

27.3.2017 15:26:32 | Upraveno autorem (porovnej)

karty
Ani teda čas zastavit Tangrama aby ty co jsou ted netiskl a počkal až to zaktualizuješ?

27.3.2017 17:16:04

Karty
Pokud zůstala velikost karet i grafika původních, nemusíte nic scanovat, odretušovávat. Mám vše našablohované ve PS, klidně poskytnu nebo udělám. Jinak na Zatrolenkách je v překladech slušnej bordel, jako v Prodosu. Jinak, jak už psal Zion, věci zde ke stažení jsou pro první edici hry, ale pro verzi pravidel 2.0.

27.3.2017 20:41:34

Odkaz
Jinak zde odkaz na karty podle verze pravidel 2.0
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/aliens-vs-predator-the-hunt-begins-4965/k-stazeni/karty-5550/

27.3.2017 22:42:37

karty
počkej - fakt 2.0? Já, že si nějak nepamatuju, že bych ty nový karty viděl. Změn tam asi moc nebude, ale už jen to porovnat by asi nebylo zlý...

28.3.2017 10:16:08

Vybíráme z Bazaru

Nottingham
Nottingham
Akt. cena: 120 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas