nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Akvárko

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Albi
Autoři: Michal Peichl
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Naplňte si vlastní akvárium barevnými rybičkami! Vyberte si druhy, které se vám líbí, a postarejte se o to, aby bylo v akváriu více jedinců téhož druhu. 

 

Ve hře Akvárko budete v každém kole vybírat jednu novou kartu, kterou přidáte do svého akvária. Vašim cílem je uspořádat rybky do akvária tak, abyste za ně dostali co nejvíce bodů. Při jejich umisťování musíte myslet takticky, protože do akvária se vejde jen určitý počet rybek. 

 

Příprava hry:

  1. Hra jako taková má dvě fáze. v první i druhé si každý hráč vezme 8 karet z balíčku. V každém kole si hráči vyberou 1 kartu a přidají ji do svého akvária na stůl. Jakmile si hráči vyberou karty, naráz je odhalí. Zbylé karty předá hráči po levici. Fáze 1 končí, když hráči umístí do svého akvária osmou kartu. Druhá fáze probíhá stejně, jen karty posíláte po pravici. Hra končí, jak umístíte svoji šestnáctou kartu. 
  2. Karty můžete umisťovat libovolně v prostoru akvária pouze s omezením na prostor a to je 4 X 4 karty. Je jedno, jestli si obsadíte nejprve rohy, nebo začnete uprostřed, jen se nesmí přesáhnout vymezený prostor a ani přemisťovat umístěné karty během hry. 
  3. Ve hře jsou sady karet rybek, které mají určité podmínky, za jejichž splnění získáváte kýžené body. Tyto podmínky jsou různorodé - může jít o umístění v oblasti akvária, počet, tvar, podmínka na sousedící rybky. Pokud víte, že rybkou nezískáte žádné body, můžete ji otočit obráceně a umístit květinu. za určitý počet květin dostanete také body. Jednou za kolo může být otočena karta na rostlinu - i existující karta... 

Varianta pro dva hráče:

  1. Hra dvou hráčů probíhá stejně jako hra více hráčů s jedním rozdílem. Po každém kole, kdy si hráči předají karty, z nich jednu naslepo vylosují a odhodí. Poté si vezmou jednu novou z dobíracího balíčku. Následně se mohou na karty podívat, jednu z nich si vybrat a umístit. Takto hra pokračuje až do šestnáctého kola, kdy si hráči předají poslední kartu, poté k ní oba táhnou jednu další a rozhodnou se, kterou kartu z této dvojice umístí. 

Autor: Bubákovi

Další názvy této společenské hry

  • Fish Tank