Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co koupit dale?

Dobry den,

mame s manzelkou odehrano hodne her se zakladni krabici, dokence sme si udelali krabici podle navodu zde a je super.

Chtel bych se zeptat, jakou cestou ma smerovat nase rozsireni Agricoly.

a) jestli nakoupit ty X-packy, C-packy a o-packy
b) koupit rozsireni
c) Rovnou se vrhnout na Sedlaky z blat?

Zkousime rozsireni 4 rocni obdobi a neni nam jasne policko dovolena. Muze me nekdo poradit?

Diky Habrik
16.8.2010 07:28:28

to Balorok
Na svém plánu stavíš farmu, plán akcí je společný, takže interaktivnost je v tom, že obsazuješ akce, které by mohl využít soupeř. Přímé interakce je tam málo, jen u některých karet z interaktivního balíčku, kde třeba podojíš sousedovu kozu :).
Ale hra je to vynikající a vyplatí se určitě.

16.8.2010 15:11:43

kren
ďakujem velmi pekne za odpoved. A môžete mi to ešte niekto porovnať s tým portorikom alebo kubou?

16.8.2010 15:29:24

to Balorok
O Cubu jsem se nikdy nezajímal, protože podle odborníků je nevyvážená a Portoriko mne nikdy nezaujalo. Nicméně her, kde provádíš nějaké akce a ty ti něco ekonomicky přinášejí je hodně, ale Agricola je jedinečná ekonomická strategie spojená s budováním.

16.8.2010 15:44:51

Habrik
no, troufam si rici, ze AOE 3 je jednodussi nez Agricola:-)

16.8.2010 16:13:45

Age of Empire III
Přestože jsem AOE nehrál a nemám tuto hru, tak jsem si ji nechal podrobně vysvětlit od odborníka a můžu říct, že Ringo má pravdu. Pokud bychom tě přesvědčili, že AOE je jednodušší jak Agricola, tak je ještě nějaký důvod, proč by se tahle hre tvé ženě nelíbila. Je to totiž něco opravdu jiného jak Agricola, pěkné zpracování a zajímavá hra.

16.8.2010 22:05:03

ad AOE3
krome toho hra se co se tyce mechanismu nejak vyrazne nevymyka, neni to extremni skok do neceho jineho, je to mechanismem spise takova prijemna Eurovka s peknym ameritrash zpracovanim.

16.8.2010 22:20:35

He
Tak etd ste me nahlodali mezi tikalem, Aoe3 a sedlakama ... :) Musim je pozorne prostudovat

16.8.2010 22:52:08

David

Novoty
a to někdy celkem zajímavé se objevily na www.deskovehry.com. Nejvíce mě zaujala varianta Agricola město a tak se chci zeptat, jestli by byl někdo ochoten se zaobírat překladem, případně"vyrobením" nového "plánu"???

17.8.2010 09:36:49

kupil
som to dnes a uz som aj zahral. Hral som s priatelkou vo dvojici rodinnu verziu aby sme vyskusali. Je to slusna hra ale s kartami to bude ovela lepšie

17.8.2010 19:34:45

sedlaci
A jaky sou ti sedlaci? maji tezsi pravidla, prodluzuje top dobu hrani? existuje tam rodinna verze?

diky

24.8.2010 07:15:39

Sedláci
Sedláci jsou parádní. Herní dobu prodlouží max. o pár minutek. Pravidla jsou primitivní, sedláci do hry přidají několik nových věcí, ale není to nic složitého. Co je nejlepší, že tyto věci hru hodně obohatí a taky má člověk na všechno víc času a víc surovin. Víc možností co a jak udělat. Prostě dle mě hodně povedené rozšíření.

24.8.2010 08:02:59

majki

sedlaci
zdravim priatelia.
odporucil by som sedlaky z blat, pretoze velmi povedene balancuje mechaniku hry agricola.
po par hrach mi na agricole vadilo zopar veci a to:

1. malo kol a tym padom i akcii (i pri 5 potomkoch na konci). nemohol som sa zbavit pocitu, ze sa nic nestihlo a skoncilo v polovici.
2. silna pozicia 1. hraca a tym padom i akcie "zacinajici hrac"
3. malo moznosti, ako vyuzit zvysne jedlo
4. ohrady nebolo vobec nutne vyuzivat az do poslednych kol (4 chlievy + domaci mazlicek + nejake tie karty uplne postacili na skladovanie zvierat, ktore prezili neutichajuci hlad moje velkej cinskej rodiny)
5. renovacia az na vynimku par kariet a zaverecnom hodnoteni nemala ziadny efekt, teda ju bolo najvyhodnejsie hrat v poslednych kolach
6. nedostatok vyuzitelnych akcii (pri hre 3-4 hracov). v zaverecnych fazach kola nezostavalo vela kombinacii, ako dokoncit kolo.
7. vyroba poli a pestovanie obilia mi pridapa malo dynamicka - 5 akcii (2x zorat pole, 2x vzit obili a zasit) na pestovani 2 obili mi pride vela.


oproti tomu sedlaci z blat
1. pridane nove specialne akcie (N-1 akcii v hre, kde N je pocet hracov))
2. specialne akcie nevyzaduju potomka, takze sa stane, ze posledny hrac si berie normalnu akciu ako prvy (ostatni si zobrali specialnu akciu)
3. specialne akcie su vyuzitelne max 2x za kolo (jednym alebo 2 roznymi hracmi), druhe pouzitie stoji 2 jedla.
4. nove zviera - kon, na konci hry za 1 bod (neobmezene) , pri vhodnom vybaveni za 2 jedla (konska pastika)
5. nova surovina - palivo, pouzivana na vytapanie. drevena chysa vyzaduje pri vytapani viac paliva ako napr. kameny dum
6. pri vhodnom planovani a vyriesenom prisune jedla je mozne za 1 kolo zahrat o 2N-2 akcii viac.
7. specialna akcia "mytit les" ulahci pestovanie

napriek tomu, ze som bol na zaciatku trosku sklamany s maleho poctu komponetnov, ktore sedlaci z blat prinasaju, po par hrach som zmenil nazor a k agricole ho silne odporucam.

17.9.2010 02:42:59

SOUHLAS
majki to shrnul přesně. Se vším souhlasím. Sedlaáci Agricolu hodně vylepšili a kupodivu se herní čas ani moc nezvýšil. Pořád ji s manželkou hrajem v pohodě do hodiny.

17.9.2010 07:18:22

Vybíráme z Bazaru

Cestou necestou + insert
Cestou necestou + insert
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas