Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

gev
gev - avatar

advancedsquadleader.cz

Chci otevřít debatu na téma, co by tenhle web měl přinést. Jsem celkem rychle schopen ho nakonfigurovat se standardní instalací wordpressu, takže články, rubriky, fotky, diskuze k článkům... Podle mě to pro začátek stačí, ale třeba se pletu?

UPOZORNĚNÍ: Web jsem celkem bez úvah založil na svém serveru, k vidění tam tedy zatím není nic moc. To se ale změní :-)
10.2.2012 21:40:14 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Sám seba sa pýtam, kto je cieľová skupina tejto hry? Neviem páni, Vy ktorý sa tu grupujete okolo tejto hry koľko máte rokov, ja sa priznám ,že mám 40. Keď som bol puberťák tak v telke nešlo nič poriadne len filmy z 2.sv vojny. Akčný hrdinovia môjho detstva sú dôstojníci armády a je jedno ktorej strany , či ruskej ,alebo nemeckej. Problém je ale to, že ten kto dostal takýto dobrý základ z detstva má teraz okolo štyridsať a problém s angličtinou. To len taká myšlienka ohľadom šírenia :-)

20.2.2012 10:06:59

cilovka
Tomu uz jsme se parkrat smali, ze v USA to hrajou lidi 50+ a my to tu zacali hrat v petadvaceti :)

20.2.2012 10:15:32

predklady
ASL mne jeste porad nechava docela vlaznym, ale anglictinu zacinam vnimat jako 'odveky problem'. znam osubku s maturitou a certifikatem z anglictiny, ktera se (vy)omlouva, ze hra je anglicky, takze hrat nebude. moje manzelka jako totalni neanglictinar se mnou v pohode hraje anglickou karetku (a s prehledem vyhrava). kdyz si k tomu vezmu vztah decek na zakladce k anglictine (nemcinu, rustinu a franinu zda se zvladaji - a to jsou imho podstatne mene stravitlene jazyky), tak se bojim nejak nazvat to, co mi z toho vychazi....

pokud uz prekladat, tak pojmy a zkratky i tak musi zustat engelese

a mozna nejde o cilovku hry, ale kdo je ocohoten co investovat, aby si ji mohl zahrat

20.2.2012 10:18:59 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru
ono je to asi dost individuální a záleží dost na pohodlnosti/lenosti/aktivní znalosti jazyka. A samozřejmě na konkrétní hře.

Zrovna u ASL u hraní samotného angličtinu nepotřebuješ (i když podivný českoanglický ASL jazyk s brejknutýma jednotkama, rejtem of fajr, rútováním, selfreliováním atd. z angličtiny samozřejmě vychází), ale pokud dojde k nějaké méně tradiční herní situaci, je třeba zalstovat pravidly. Čili pokud je jeden hráč angličtinář, pak žádný problém, pokud jsou oba neangličtináři, tak narazí. Proto by překlad (SK) myslím smysl měl. Já jsem teď o víkendu hrál dvě hry s kamarádem, který anglicky moc neumí, ale pravidla jsem mu vysvětlil a drobnosti jsem dohledával já a bylo to úplně v pohodě (kostra plného asl se dá v pohodě vysvětlit za hodinu).

20.2.2012 10:40:54

som

preklad
Urcite by při překladu musely zůstat anglické zkratky a pojmy anglicky + k tomu český překlad pojmu - např. CCPh - Close Combat Phase - Fáze boje nablízko.
Ale mám pocit, že pro hráče bojující s angličtinou je hodně důležitá ta omáčka kolem - že v lese máš máš takový a makový bonus pro pohyb, jak probíhá obsazení budovy, co a jak s viditelností ...

Ondru: S jazykem je opravdu odveky problem, ale to se těm starším nemůžeš divit - když se k cizímu jazyku dostaneš až pozděj (a teď neřeším proč), máš to holt těžší - nejen proto, že hloupneš, ale máš hafo dalších věcí (rodina, ...) a jsi prostě časově omezený. Navíc uč se jazyk jen kvůli tomu, aby sis zahrál hru - to je pro většinu lidí slabý motor. Navíc, když nevíš, jestli je to pro tebe to pravé.
Na druhou stranu je pravda to co jsi psal - je to o tom, co jsi do té které činnosti ochotný investovat.

20.2.2012 10:41:55

springb
Cílová skupina je asi velmi specifická: ano, jedním ze základních předpokladů je určitě nějaký zájem o 2. světovou, ale zároveň to podle mě vyžaduje zkušenost se složitějšími hrami (ideálně asi přímo wargames), protože pravidlově je tohle opravdu jiný level než "složité hry od FFG"
Jinak jsem zatím hrál ASL s mladými muži ve věkové hladině cca 25-35 :-)
Ale v USA to běžně hrávají i hráči kolem 60tky...

20.2.2012 10:50:26

aby si to niekto zle nevysvetlil
Samozrejme nechcem určovať kto je ,alebo nie je cieľová skupina. Cieľová skupina je každý koho to zaujme, skôr som sa tak zamyslel kde by sa dali najskôr nájsť budúce obete tejto hry. Syda by som sa chcel opýtať koľko strán má tá bichle. Len tak pre zaujímavosť, niekde tu písal ,že hrubé je to 34 mm ,ale strán koľko to má?

20.2.2012 14:03:52

springb
Ten zaklad bez modulu asi 300 stran, pokud si dobre pamatuji.

20.2.2012 14:25:17

springb
ovšem ten počet stran je trochu zavádějící.

máš tam čtyři základní části pravidel:

A-základní mechanismy hry, průběh kola, pěchota-56 stran, to potřebuješ přečíst komplet (ale zdaleka ne všechno budeš používat)

B-terén-popisy jednotlivých druhů terénu-toho je taky 50+ stran, ale vždy si přečteš jen ten konkrétní typ, co máš ve scénáři (+ se tam řeší věci jako šíření ohně atd, taky specifické kousky)

C-dělostřelectvo- 30+ stran¨

D-vozidla-40+ stran

na pěchotní scénáře ti stačí přečíst tak 70% kapitoly A a 10% kapitoly B. A můžeš začít hrát.

20.2.2012 14:33:32

jak pravi
odveke ASL porekadlo: V 90% pripadu pouzivas 10% pravidel :)

20.2.2012 14:40:28

gev

Ad překlad Starter Kitu
Jenom faktická poznámka aktuální k dnešnímu datu. Starter Kit 1 a 2 jsou "Out of print", což v jazyku MMP znamená, že je vyprodáno. Je to začátečnický produkt a lze předpokládat, že ho znovu vytisknou, ovšem kdy, to je ve hvězdách.

20.2.2012 15:04:54

Vybíráme z Bazaru

Exit Potopený poklad
Exit Potopený poklad
Akt. cena: 90 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas