Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

gev
gev - avatar

advancedsquadleader.cz

Chci otevřít debatu na téma, co by tenhle web měl přinést. Jsem celkem rychle schopen ho nakonfigurovat se standardní instalací wordpressu, takže články, rubriky, fotky, diskuze k článkům... Podle mě to pro začátek stačí, ale třeba se pletu?

UPOZORNĚNÍ: Web jsem celkem bez úvah založil na svém serveru, k vidění tam tedy zatím není nic moc. To se ale změní :-)
10.2.2012 21:40:14 | Upraveno autorem (porovnej)

gev
já myslím, že to je dobrý start. já bych se přiklonil ještě ke statistikám, nějak tam udat tabulku, kdo kdy co hrál, třeba, s jakým výsledkem, atd. možná nějaký turnaj časem?

bavili jsme se s eyronem o nějakých instruktážních videích. ale fakt si nejsem jistý, má-li to cenu. možná něco na téma co je to asl. má to smysl?

13.2.2012 11:21:18

gev

kandelabr
Reporty z hraní se dají snadno publikovat jako samostatné články, tabulka s výsledky a statistikami je určitě taky proveditelná.

Co se týče instruktážních videí, já myslim, že něco takového v češtině by si ohlas našlo. Ale - kdo má čas něco takového vyrobit? Video by navíc nemohlo být na současném serveru, to by mi sežralo přenosovou kapacitu :-(, takže youtube...

13.2.2012 11:42:25

re
Já myslím, že když se s Kandelabrem hecnem, nějaké video základních principů bychom zvládli... Otázka je jestli to má význam a někoho to bude zajímat...

13.2.2012 13:39:26

video
Ja myslim, ze to cenu moc nema. Zakladni prncipy se treba vysvetli, ale jelikoz problemy byvaji s temi obtiznejsimi vecmi, tak by to chtelo bud celou serii (coz se dle me pro tech par lidi nevyplati) nebo nic :) Navic bez anglictiny si clovek stejne neskrtne a v anglictine je na netu navodu dost. A za me rikam, ze se necitim natolik zkuseny, abych natacel videa tanku atd :) hlavne nemam vybaveni a cas. Leda ze by mi kluci v tomovkach pujcili kameru a zazemi.

13.2.2012 14:10:16

sydo
asi máš recht, co by to asi chtělo, je víceméně něco na způsob "recenze", prostě takové promo, co všechno hra přináší atd. to by myslím smysl mělo.

13.2.2012 14:17:24

gev

sydo, kandelabr
Jo, osvěta by se hodila. Takže jedno úvodní video by vůbec nebylo od věci...

Ostatně Sydo, je to i v Tvým zájmu. Na dalším hraní nebudeš muset to samý říkat dokola 3x za večer :-)

13.2.2012 14:29:58

hmm
dohodnu se s klukama, jak se na to tvari a kdyby byl zajem, tak bych mohl neco spachat. Ale pro nas tady to cenu uz nema a nevim, zda by mel zajem jeste nekdo (cimz nemyslim dva dalsi lidi).

13.2.2012 14:35:58

gev

sydo:
Jasně, rozhodně to nevidím jako prioritu. Cvoků do ASL je u nás ... 10? Když se budem hodně, hodně snažit šířit nákazu, dotáhnem to na 20? Dělat video, který shlédne 50 lidí, to není dobře investovaný čas.

Teď je nejdůležitější dostat na web report z události, kdy sydo geva naučil OBA a tanky! Vzhledem k tomu, že k této historické události ještě nedošlo, je potřeba zapracovat právě na tom ;-)

13.2.2012 14:51:09

rbx

sydo
kamera i prostory tu jsou, ale to neni az tak dulezite, vsak to znas z nasich videi. Je nutne si dopredu vytvorit scenar, co se bude zabirat, jake budou detaily apod. Dopredu rikam, ze by bylo velmi dobre, kdyby to cele bylo v jednom zaberu, bez zaberu na detaily, protoze strih je fakt vo..eb.

13.2.2012 15:00:36

video
ještě by šlo ukazovat to v tom vassalu, jak to dělá ten týpek na bgg, to by bylo co se týká přípravy a postprodukce asi nejjednodušší (i když asi ne až tak zábavné).

13.2.2012 15:07:35

gev

video či nevideo?
Dávám hlasovat :-)

http://bit.ly/y5DcR7

13.2.2012 15:14:39

kandelabr
To ano, ale VASL neovladam a ucit se mi ho nechce.

13.2.2012 15:23:09

gev
Kde se tam jde registrovat?

13.2.2012 15:24:49

gev

sydo:
Registrovat se nejde, aspoň zatím. Uživatelské účty a komunitní funkce, jako třeba diskuse, zatím neplánuji. Z jednoduchého důvodu - zatím jsem to nikdy na webu neměl, takže to zatím neumím spravovat.

Až si budu jistý, že jsou nastavena dobře práva, dostaneš určitě účet. Brzo. Slibuju. Fakt. :-)

13.2.2012 15:32:44

gev

VASL
Je pěkný, ale aby v něm člověk nahrál instruktážní video, je potřeba, aby to uměl ovládat a vyznal se, kde co je.

13.2.2012 15:34:10

.
Tak si myslím, že šíreniu tejto hry by oveľa viac pomohol preklad pravidiel ako nejaké video. Nepredpokladám, že niekto bude prekladať tú hrubú knihu, ale čo tak SK-1 , SK-2 a SK-3?

19.2.2012 21:38:11

springb
Já tedy tomu asi moc nerozumím, ale mám pocit, že bez základní angličtiny do téhle hry ani nemá cenu chodit. Beztak to bude mrtě stránek a pro minimum lidí. To už je asi fakt lepší, když pujde hora k mohamedovi lidi sibudou šprtat slovíčka.

19.2.2012 21:57:57

re
No ja som túto hru videl len na obrázkoch, ale zdá sa mi že na komponentoch nie je žiadny text. Takže ide len o tie pravidlá.

19.2.2012 22:20:43

spring
:D máš u mě plus

19.2.2012 22:22:03

springb
Mám to chápat tak, že se hlásíš jako překladatel?

19.2.2012 23:18:59

re
Ja patrím ku generácii ktorá ešte bohužiaľ maturovala z ruštiny. Preberá sa tu téma čo by pomohlo šíriť hru tak som napísal svoj názor.

19.2.2012 23:27:57

springb
Podle me by to dost dobre neslo. Pravidl ajsou o zkratkach a ty by se bud musely tez prelozit, aby si je hraci zapamatovali, coz by ovsem bylo na prd pro dalsi moduly atd, kterym by hrac nerozumnel. Nebo by se nechaly tak jak jsou a to uz zas nemusime prekladat vubec. A predstava prekladu te bichle, to je brutus. A o SK mi nejde, chci pretahnout lidi do plneho ASL :)

20.2.2012 09:23:35

překlad SK
nápad je to dobrý, už jsem nad tím taky přemýšlel, ale vzhledem k tomu, že mám s překladem máslo na hlavě ohledně tales of arabian nights se do toho jen tak nepustím. taky si nejsem jistý jak by vypadala terminologie (nechat anglické zkratky nebo předvést nové? tak jako tak by to byl chaos, když se sejdou dva hráči z nichž jeden zná českou a druhý anglickou terminologii). ale pokud by se toho někdo ujal, rád budu konzultovat a udělám proofreading. ty pravidla nejsou až tak dlouhá, 12 stránek s obrázky, ale ten text je dost hutný, je to trochu jak překládat skripta.

20.2.2012 09:47:24

sydo
jsi mě předběhl :) to je tak když člověk odbíhá od rozepsaného.

20.2.2012 09:49:36

ad překlad OT
Já taky patřím k "ruské generaci". Kdyby se ASL přeložil do ruštiny, včetně zkratek a označení na žetonech v azbuce, tak by to zase mohlo být dost atmosferické ;D.

Takový "Опытный командир отрядa" by byl docela pěkný pojem ;).

20.2.2012 09:54:48

Vybíráme z Bazaru

Iwari
Iwari
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas