Ad Astra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Serge Laget
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Osadníci

Nakoľko som začal kupovať hry s prioritou hrania pre dvoch,osadníci,napriek tomu,že sú legendou,mi v zbierke chýbajú.Teraz zakladáme klub seniorov,hráčov bude viac.Otázka jednoduchá,ako to vnímam,rovno zobrať ad astru?
8.9.2010 23:58:12

to dedo
No pro ten tvůj účel bych doporučil i Osadníky i Astru. Astra je méně o náhodě, je strategičtější a u nás se teď hodně hraje. V Osadnících jsou kostky což někomu vyhovuje a někdo to nemá rád. K Osadníkům je několik rozšíření, které, když budu mluvit za sebe stojí zato. Všechno má nějaké pro a proti a stejně se budeš muset rozhodnout sám.

9.9.2010 07:36:58

PJ

dedo
Mně přijdou Osadníci jednodušší a jaksi herně i tematicky intuitivnější a uchopitelnější. S rozšířením Atlantis a kartičkami událostí se dá navíc kompenzovat i vliv náhody ve formě kostek.

Ad Astra je pěkná hra, je stratregičtější a s mnohem menším vlivem náhody a přitom nemá výrazně složitější pravidla. Líbí se mi víc, ale na druhou stranu prostě "neplyne" jako Osadníci...

9.9.2010 07:58:09

ad PJ
No o "plynutí" Osadníků mám jisté pochyby. Když v Osadnících "nepadají" kostky, tak se někdy stává, že nejenže nemůže těžit surovinu, ten, komu nepadají kostky, ale není pak k dispozici surovina ani pro ostatní, hra se zadrhne a občas se stane, že lidi několik kol za sebou všichni hází kostkou, ale nemůžou nic dělat, než nasyslí nějakou surovinu, kterou by mohli vyměnit s bankem.
To se u Astry nemůže stát a naopak já bych řekl, že Astra plyne mnohem plynulej :).

A malá poznámka na závěr. Spíše než Atlantis bych doporučoval rozšíření Kupci a Barbaři. Kartičky událostí jsou tam taky, některá rozšíření z Atlantisu jsou tam rovněž a ještě několik dalších scénářů, rozšíření a mnoho herních komponent. Stručně bych řekl, že proti Atlantisu jsou Kupci a Barbaři za o něco více peněz, mnohem a mnohem více muziky.

9.9.2010 08:15:44

ad Osadníci ve dvou
Jo a ještě jsem zapoměl v souvislosti s tím, že kupuješ hry pro prioritně pro dva, že je v Kupcích a Barbarech scénář a komponenty pro hru Osadníků ve dvou hráčích. Prakticky jsou to jen žetony k placení, které se dají nahradit čímkoli jiným a tak i když nebudeš mít rozšíření Kupci a Barbaři, tak se dají hrát Osadníci ve dvou i se základní hrou. Pravidla Kupců a Barbarů jsou k nahlednutí tady:

http://www.modernihry.cz/files/Osadnici_kupci%20a%20barbari.pdf

a na straně 5 najdeš pravidla pro hru Osadníků ve dvou hráčích.

9.9.2010 08:24:44

dedo
Pokud Osadníky, tak rozhodně s Městy a Rytíři, to je super rozšíření.

Ad Astra je ale taky moc pěkná, záleží na tom, jak moc vám vadí kostky.

9.9.2010 08:34:29

Vybíráme z Bazaru

Deadly Dinner: Killing Woodstock
Deadly Dinner: Killing Woodstock
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas