Ad Astra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Serge Laget
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyba v českém překladu pravidel

PJ máš chybu v překladu pravidel na str. 5, kapitola plánovací fáze, předposlední odstavec (před poznámkou), poslední věta odstavce:

"Každý z hráčů tedy postupně umístí na plánovací desku tři karty (při hře tří až čtyř hráčů) nebo čtyři karty (v případě hry 5 hráčů)"

Ty počty hráčů máš naopak! 4 karty se dávají při hře třech hráčů a 3 karty se dávají při hře čtyřech nebo pěti hráčů !!!

Plánovacích polí je:
- pro 5 hráčů 15 (5hráčů x 3 karty)
- pro 4 hráče 12 (4hráči x 3 karty)
- pro 3 hráče 12 (3hráči x 4 karty)
15.6.2010 23:13:51

PJ

Díky za upozornění
Do konce týdne opravím. To mně tedy fakt uteklo... každopádně jsme to "navzdory překladu" vždycky hráli správně :o)

16.6.2010 07:32:25

to PJ
To já nepochybuju, že jsi to hrál správně a že je to jen překlep :). Protože při 5 hráčích a 4 kartách, bys určitě přišel na to, že by vám chybělo 5 políček na karty a kolo by bylo asi poněkud dlouhé :D.
Já jsem to hrál jednou v Korunce a Tobiáš byl nadšen a tak jsem už nevydržel po měsících slibů čekat na Corfix a včera mi Ad Astru synovec v Praze koupil v Hras a poslal mi ji, takže jsem si tisknul referenční karty a pravidla. A jak jsem tak pročítal pravidla, tak se mi to nějak nezdálo :).

16.6.2010 07:56:41

to Křen
Nesmíš brát Tobiáše do Korunky moc často, nebo se nedoplatíš :-)
Ale jinak jsem rád, že se vám moje představovací hra líbila.

16.6.2010 09:32:29

to Kadaver
Dnes jdu zase po čase do Korunky s Tobim i já :), tak doufám, že tam zase nebude nějaká nová hra, kterou budeme muset mít. Před měsícem mi přibyly všechny Albiovské Dominiony a Mořeplavci a ještě to mám doma nerozbalené, nějako se nám to doma kupí a nestíháme hrát :). Jsem ale rád, že jsem si na Zatroconu konečně po roce, co se na hru prášilo, zahrál Twilight Struggle.

16.6.2010 09:48:31

kren, offtopic
Twilight Struggle mi už leží delší dobu v hlavě podle hodnocení zde a na bgg to musí být skvělá hra, ale já si nejsem jistý jestli by mě (a přítelkyni) taková žetonková wargame bavila. Nechceš to někdy vzít do korunky a seznámi mě s tím? ;). Letošní školní rok už to asi nevyjde, ale třeba ten příští, co ty na to?

16.6.2010 11:42:45

Beholder
TS není zas až tak wargame jako area control, takže v tom bych neviděl problém.

16.6.2010 11:45:52

sydo
ok, ale přece jen to je něco jiného než figurkové fantasy a sci-fi hry od FFG nebo různé karetní hry, budovací, civilizační a podobné hry na jaké jsem zvyklý :), takže netuším ani trochu jestli by nás to bavilo (zvlášť nemám představu kdo by se ujal komančů, ale já určitě ne :)) )

16.6.2010 11:56:42

to Beholder
Podívej se na moji odpověď na:

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/twilight-struggle-623/diskuse/zajem-o-hru-168/

Přesunul jsem to raději tam, ať nediskutuju o Twilight Struggle u hry Ad Astra :).

16.6.2010 12:53:09

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne
Bloodborne
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas