Abyss: Kraken - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Abyss
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Bombyx
Autoři: Bruno Cathala
Charles Chevallier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zvěsti o boj o trůn v podmořské říši už se donesly i ke Krakenům. Tito vychytralí obchodníci a pašeráci obchodují s černými perlami. Je to výnosný byznys, ale pokud při něm budete přistiženi, může vás to stát vaši pověst, nebo dokonce i život!

Rozšíření Kraken ke hře Abyss přináší do základní hry několik nových modulů, které jsou úzce propojeny:

  • Rasu Krakenů – Krakeni jsou novým druhem Spojence, které hráči mohou získat prozkoumáváním balíčku Spojenců. Nemají barvu a pokud je použijete pro nákup Lorda, můžete jim přiřadit libovolnou barvu. Nelze si je také nechávat u sebe po vyložení Lorda, čehož lze chytře využít. Cenou za použití karet Krakenů je zisk černých perel. Ty mohou být použity místo bílých perel, ale vždy maximálně jedna v jedné akci a to jen tehdy, pokud hráči chybí přesně jedna bílá perla na doplacení. Hráč, který má černých perel nejvíce, obdrží plastovou figurku Krakena. Na konci hry mají hráči jeden záporný bod za každou vlastněnou perlu a ten, kdo má v držení figurku Krakena, ztrácí dalších 5 bodů.
  • Nové Lordy – Rozšíření přináší nové Lordy jak ve stávajících barvách, tak i nový cech Lordů – Pašeráky. Ti umí především manipulovat s černými perlami, někteří z nich umí také rezervovat karty a lokace v nabídce.
  • Lokace s kořistí – Do hry se dostávají čtyři lokace, které namísto jistých bodů přinášejí hráčům možnost trochu zariskovat a získat tak mnoho, a nebo také (skoro) nic. Po zvolení karty lokace s kořistí hráč otáčí karty, dokud se nerozhodne přestat, nebo dokud neotočí dvě shodné karty – o shodné karty přichází, všechny ostatní si nechá. Kromě bodové odměny je možné takto získat i perly či žetony odměny za boj.

Autor: Kew

Vybíráme z Bazaru

Marco Polo Expedition
Marco Polo Expedition
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas