Abyss - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: TTGames
Bombyx
Autoři: Bruno Cathala
Charles Chevallier
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy, postřehy?

Prozkoumal jsem tuhle hru a artwork mě naprosto dostal. Bohužel při čtení pravidel jsem si připadal trochu zmatený (možná to bude tím, že jsem si nemohl osahat komponenty), takže by mě zajímalo jaké to je? Někdo nějaké postřehy? Podle pravidel to asi nebude příliš konfliktní a půjde spíše o to správně nasyslit na svém písečku body vlivu. Nebo to nějak mění schopnosti vládců?
27.10.2014 21:39:58

omračující vizuál
Měl jsem možnost díky Emanovi zahrát dvě partie a i když pochopitelně na nějaký komplexní verdikt to není mnoho, první dojmy byly víc než pozitivní. Hodinová záležitost, pravidla lze vysvětlit do 20 minut a celkově nejde o složitou hru, přitom ale poskytuje slušnou porci zábavy. Rozhodně nejde o Ameritrash, určitý škodicí prvek představuje jeden z pěti "klanů" - vojenští lordi mohou omezit vaše herní možnosti, ale jinak jde o postupné budování politického vlivu za středního podílu náhody. Co Abyss řadí mezi herní lahůdky, je právě výtvarné provedení. Jedná se o jednu z vizuálně nejhezčích her.

18.1.2015 14:10:43

Ahoj,

chtěla bych oživit diskuzi :-) jaké jsou dojmy? stojí za to? mě popravdě odzbrojila grafika, ale her už je hodně, tak jestli je to i dobré herně, nebo jen na čumendu :D

7.2.2023 08:12:07

Herně je to fajn. Není to něco, co by tě vystřelilo na měsíc, nicméně je to jedna z mých nejhranějších her. Je nenáročná, pravidla jsou opravdu velmi jednoduchá (udělej A, B nebo C), je tam interakce s ostatními přes shánění spojenců. Pěkně funguje push your luck, občas si prostě vezmeš slabší kartu, jen abys hráči po sobě nedal příležitost vzít si “macatý” balíček v jeho kole…. Doma to hrajeme i ve dvou, nicméně hru bych spíše doporučoval pro 3-4 hráče. A ten vizuál je prostě super. Jen škoda, že se nedostalo na více artworků krabic (mr. “Zeman” byl na všech krabicích v CZ, nicméně první vydání mělo artwork pro každou barvu balíčku - tzn. 5). Koukněte na obrázky na bgg

7.2.2023 09:05:46

Můžu se podepsat pod to, co napsal G4nd4lf (akorát to teda nehraju tak často, ale to je tím, že her je prostě moc :) ). Rozhodně to není šlápnutí vedle, ale opravdu to chce minimálně 3 a radši ty 4 hráče. A doporučuju i rozšíření #Abyss: Kraken (s #Abyss: Leviathan bohužel zatím zkušenost nemám). Tak třeba některé z nich vyjde taky česky :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

7.2.2023 10:24:03

Obě rozšíření jsou super. Kraken přinese další rasu, která trošku sviní a Leviathan mění dříve abstraktní souboje s monstry, což ale trošku natahuje hru a odvádí pozornost od hry, ale bez nich bych to už nehrál. Do hry to krásně zapadne.

9.2.2023 07:50:33

na druhou stranu já jsem Krakena měl, ale shodli jsme se, že to naopak tu hru trochu kazí a nakonec jsme rozšíření prodali. Základ nám úplně stačí

9.2.2023 09:18:48

Kraken je svinící, pokud takový prvek ve hře nevyhledáváte, tak chápu. My to hrajeme v klubu většinou v 5 hráčích a přesně tenhle prvek je tam super. S manželkou jsme hrávali také ve dvou a uznávám, že ta mechanika krakenů se zcela neprojeví. 

10.2.2023 07:51:52

Vybíráme z Bazaru

Scythe Vzestup Fenrise - krabice
Scythe Vzestup Fenrise - krabice
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas