Abalone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Piatnik
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1987
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra vice hracu

Zdravim lidicky, hrali jste nekdo tuto hru ve vice hracich? Nejaky ten rok dva ji mam doma, sem tam ji vytahnu (podarilo se mi sehnat nejakou francouzskou verzi v aukci s lisovanou asi MDF deskou) a uz jsem kolikrat uvazoval, ze bych dokoupil kulicky a vyzkousel ve vice hracich
24.6.2009 14:24:57

hra vice hracu
jednoznačně doporučuji koupit si kuličky. Teprve ve hře tří a čtyř hráčů je to pravé ořechové (ve více hráčích jsem to ještě hrát nezkoušel). Pokud už Vás nudí hra ve dvou ze startovních dle základního rozestavění, doporučuji startovní pozice trochu pozměnit. Alternativní startovní pozice jsou např. zde: http://www.boardgamegeek.com/image/546746/abalone

3.2.2011 14:53:34

re: Hra vice hracu
Hra ve třech a čtyřech hráčích je jistě zajímavá a mohu jen doporučit.

Ve třech hráčích (hrají všichni proti všem) to sice často bývá tak, že se dva "domluví" na toho nejsilnějšího, který pak nemá moc šanci s tím cokoliv dělat. Ale hrajete-li jen tak pro zábavu, hře to až tak nevadí. Z tohoto důvodu jsme však třeba pro tuto verzi nikdy u nás v klubu nedělali turnaje.

Ve čtyřech hráčích, kdy hrají dva a dva spolu, přibývá do hry prvek využívání spoluhráčových koulí. Rozhodně velice zajímavá varianta.

V pěti to hrát nejde a hra v šesti mě nikdy neoslovila.

Ještě ke hře ve dvou hráčích: klasické základní postavení je pro zkušenější hráče v podstatě nehratelné. Nikdo nechce rozbít formaci a nikdo není schopen rozbít formaci. Na velkých turnajích se tak začíná se zahájení nazvaného Daisy (viz zdejší galerii). Jen ten komu se podaří spojit své kameny a ovládnout střed má šanci na vítězství.

6.3.2013 15:24:15

kuličky
Nevíte někdo kde sehnat další kuličky pro hru více hráčů?

7.1.2014 09:59:24

více hráčů - pravidla
Prosím o radu - rádi bychom zkusili hru ve 4 hráčích. V pravidlech se píše, že mohu posunovat koule svého spoluhráče, ALE musím začínat svou vlastní koulí (boční posun jen s nimi). Co je myšleno tím začínat? že to musí být ta koule na konci - do které tlačím, nebo ta první - ve předu - i když za protihráčovými koulemi ?
Těžko se to popisuje, ale snad mne zkušenější hráči pochopí a poradí. Děkuji

7.11.2016 09:51:08

má koule
tlačí spoluhráče

8.11.2016 18:51:59

Vybíráme z Bazaru

Comanauts
Comanauts
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas