Abalone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Piatnik
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1987
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Abalone je abstraktně strategická hra pro dva hráče (ve speciálních edicích i pro 3, 4, 6 hráčů), která patří do série her bez prvku náhody. Ve srovnání s hrou v šachy je o poznání jednodušší. Hráč totiž disponuje pouze jedním druhem hracích kamenů. Po několika partiích se již lehce prokoukne herní strategie a hra přechází v zákopovou válku, kde ani jedna strana nechce udělat první krok směrem dopředu. Jedná se o zajímavou hru, kde zdánlivá převaha nic neznamená a obětování jednoho kamene za cenu tří soupeřových v následujících několika kolech je častým jevem.


Příprava hry:

Hra se hraje na speciální třírozměrné desce, ve které jsou zhotoveny průchody pro pohyb hracích kamenů. Hracími kameny jsou černé a bílé koule, kterými se hráči snaží jednotlivými tahy vytlačit soupeřovy kameny ven z hrací desky. Každý hráč má 14 kamenů buď v bílé nebo černé barvě ( u hry pro 3, 4, 6 hráčů pak další barvy) rozestavěné na hrací ploše proti sobě.

Průběh hry:

Hráči se v tazích střídají, hru zahajuje černý. Hráč může posunout 1, 2 nebo 3 své kameny o jedno pole v kterémkoli směru na sousední volné pole. Každý kámen se posune jen o jedno pole, všechny ve stejném směru. Při pohybu do strany nelze přetlačovat, přetlačování se vždy děje ve směru v kterém kámen leží v řadě.

2 kameny přetlačí 1 kámen, 3 kameny přetlačí 1-2 kameny. Přetlačování není povinné, za přetlačovanými kameny musí být volné místo. Nelze přetlačit stejně silou nebo silnější řadu kamenů. Kámen je vytlačen z desky jednoduše tak, že je přetlačen přes okraj desky


Konec hry:

Vítězem je ten hráč, který vytlačí 6 soupeřových kamenů.

Autor: George Barclay

Vybíráme z Bazaru

Deadzone 3.0 Two Player Starter Set (nová)
Deadzone 3.0 Two Player Starter Set (nová)
Akt. cena: 1799 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas