7 Divů světa: Duel - Agora

xxxxxxxxxo hodnoceno 86x (Seznam vlastníků)

7 Divů světa: Duel - Agora - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: 7 Divů světa: Duel
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Bruno Cathala
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jaké to je? Je to must have jako v případě Pantheonu?
18.11.2020 07:31:45

Jonash
Taky mám posunutý trochu rub, ale ono to ničemu nevadí. To další vítězství může být lehké jen pokud to soupeř podcení, to bude možná problém prvních her,pak se to srovná.

27.1.2021 20:16:20

Posunuté to je výrazně :(
Tak holt budu míchat tak, aby nahoře byla vždy jedna z těch 12 původních karet divů, ať to není tak jasné. Jinak nevím co s tím.

První hra trvala o minimálně 10 minut (i kvůli listování v pravidlech včetně zjišťování symbolů) déle. Je potřeba si hlídat ty pasivní efekty dekretů, na to jsme zapomínali.

A jinak manželka vyhrála asi 3. tahem ve 3. věku. Získala díky tomu, že mohla začínat věk, politika (+ 3 akce v senátu) a kolo nato spustila připravené spiknutí a posunula 1 kostičku vedle, čímž získala všech 6 komor. Zas tak těžké to nebylo (oproti výhře např. na vědu, což mi teď přijde ještě více nemožné).
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

27.1.2021 20:26:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Jonash
Tak divy zamícháš bez koukání na balíček a dáš do hry na výběr pak další co jsou na vrchu balíčku,tam by to ničemu vadit nemělo.
Tak nevím nakolik ses snažil bránit přístup k senátorům nebo sám v senátu působit aby sis v části držel větší převahu nebo tlačit vojensky,aby sis přidal aspoň tak kostky a případně protivníkovy zničil. Já teda hraju s oběma rozšířeními a ta věda se uhrát dá.

27.1.2021 22:05:20

Naše zkušenost
My z třeba 15 her základu skončili se ženou 13x na body, 1x na armádu a 1x na vědu.
Dneska hned to politické vítězství, ale čekám, že další hry to bude jiné, ač bude člověk víc vědět.
Náhodu (respektive že člověk někdy nuceně nahrává soupeři) ve hře to moc neřeší. Pantheon bohužel zatím nemáme, ten vím, že právě tu šablonovitost nabourává. Snad v květnu po dotisku.

Každopádně hra se tím změnila dost, už to není ten filler, jako předtím, takže po 1. hře máme oba lehce smáčené pocity, ač mně se to docela líbí.

- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

27.1.2021 22:44:54

Jonash

Zamiešaš všetky divy, prvé 4 dáš na jednu kôpku, ďalšie 4 dáš na druhú a začína sa draft. Žiaden problém.

27.1.2021 22:49:02

Já to chápu
Jen se teď nesmím dívat na karty při míchání. Je důležitý, zdali jeden z těch nový tam bude, nebo ne. Aspoň mi to tak přijde... Nicméně je fail, že tohle si v tisku neohlídají. Ty Mars kostičky jsou taky lehký zklamání.
- - -
Deskové, počítačové i mobilní hry, baví mě všechny.

27.1.2021 23:04:11

Jonash
Já vím, míchání bez dívání, člověk si říká, to je šílenství, kdyby Bůh chtěl, abychom míchali bez dívání se, nedá nám oči, ale trénuj a nakonec přijde dokonalé propojení pohybů zápěstí a prstů a otevře se ti nový svět ;-) Ano nemělo by se to stávat, ale stává se. A kostičky z Marsu mě taky nějak extra netěší, ale stejně jsem si to koupil, protože to rozšíření je fajn.

27.1.2021 23:16:28


Dojmy zatím po první hře s Agorou výborné. Agora přidává do hry další strategické možnosti jak zvítězit a díky spiknutí i více škodit spoluhráči. Navíc skvěle dokresluje atmosféru tím, že do vaší společnosti přidává kromě již známých prvků, tedy stavitelství, vojenství, náboženství, vědy i politiku a temnější stránku společnosti, tedy zločin. Je nutné pečlivě sledovat soupeře, aby neovládl senát, to je jistá prohra. Celkové doporučuji hrát 7 divů duel s oběma rozšířeníma. Hra je pak opravdu komplexní a skvěle vyvážená.

24.4.2021 20:11:50

Tak za mě se z toho s oběma rozšířeními stala parádní hra. Základ samotnej mi jako ostřílenýmu deskovkáři s odehranou hromadou euro her přijde totálně rozbitej… pokud se jeden soustředí na vojenský vítězství a trochu si to pohlídá, tak druhýho ani nepustí ke hře… v podstatě mu řídí výběr karet a nutí ho ten bojovej žeton pořád stahovat (a nic pořádně nevybuduje) - a vůbec si nezahraje. S rozšířeními se dá více taktizovat při braní a odkrývání karet (a nejen to). Základ je vlastně jen o náhodě a nepozornosti - pokud hrajete komplexnější eura (např. od Lacerdy, Eklunda…) tak základ je o ničem.

A pokud se podívám na ty výřezy na kartonu (hrací desce) základní hry, tak bylo od začátku jasný že ty dvě rozšíření budou a mají je připravený - tady mi to evokuje jedinou myšlenku - někdo to rozsekal do třech krabic, aby víc vydělal - a takový jednání moc nemusím.

Ale ještě jednou opakuju - s oběma rozšířením je z toho středně komplexní a dobře hratelný euro, který baví…

30.8.2021 13:01:54

Vybíráme z Bazaru

Caper ENG
Caper ENG
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas