7 Divů světa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Asmodée Editions
Kaissa Chess & Games
Lautapelit.fi
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

První informace o hře...

...tahle karetka mě hodně zaujala:

- designer A. Bauza (Ghost Stories)
- hezké téma (budování civilizace)
- naprosto epesní grafika, jazykově nezávislý design
- kombinuje nápady z Dobyvatelů (simultánní výběr akcí) a Dominionu (něco jako stavba balíku za pochodu)
- plánuje se jako celá kompletní hra, u které by nemělo hrozit zavalení rozšířeními (problém jak Dobyvatelů, tak Dominionu)

Nevýhody: od tří hráčů (pravidla pro dva se zatím jen "pečou"), bude nejdřív až koncem roku (Essen 10)...

Pro franštináře vídeo: http://www.justin.tv/tttv/b/258371272
26.4.2010 18:24:09

aha
Abych napravil reputaci kritického tyrana, kterému se každý bojí odpovídat, tak bych rád podotknul, že podle mě existuje celá řada her vyloženě pro dva s líbivým tématem a ještě lepší hratelností. Pokud někdo upřednostňuje téma před herním zážitkem... Probůh, v pořádku, je to vaše věc. Já to jenom nechápu :) Třeba Ascension je docela dobrý příklad. To zpracování ve mě napřed vyvolávalo dávivý reflex, ale přesto jsem si hru koupil, protože herní princip je tak geniální, že na zpracování nezáleželo. Nakonec se i obrázky dostaly člověku pod kůži a spokojenost je větší, než ze hry, která se mi líbí obrázky, ale má narušenou hratelnost. Pokud vás uráží můj postoj ke hře, omlouvám se, určitě jsou lidé, kterým to vyhovuje opačně. Pokud se někdo rozčiluje, že jsem mu šlápnul na kuří oko s DV, tak nejde o DV, ale o princip. Pokud má hra pravidla, která se musejí upravit pro jiný počet hráčů, tak je to podle mě až sekundární záměr té hry. A k těm výborným referencím bych rád podotknul, že se musí brát v úvahu ideální (doporučený třeba na BGG) počet hráčů. Pokud je nějaká hra naprosto úžasná v nějakém počtu, tak to ještě neznamená, že musí být taková i v jiném počtu.

28.10.2010 19:15:43 | Upraveno autorem (porovnej)

díky za tip
Nikdy jsem žádnou úpravu pravidel pro DV nepoužila, hraju to normálně. To s BGG je vynikající nápad, v tom případě doporučuji rozbalit si "Best with" a jistě Ti neujde, že celých 60 %, čili většina, považuje za best hru ve dvou ;-)
(a já ještě neklikla, přísahám :-D )

Jinak si myslím, že téma, provedení atd. hrají podstatnou úlohu při výběru hry, protože jinak bychom si vystačili s černými a bílými hrubě otesanými kameny. Klidně přiznám, že pro mně je výše uvedené velkým lákadlem a naopak si neumím představit, že bych jako Ty musela překonávat odpor ke hře, abych si užila pěkný princip (ber to jako nadsázku). Možná se budeš divit, ale mě Tvůj pohled na věc nepřekvapuje vůbec, protože lidi jsou holt různí, ty se divíš, že jeden má rád v polívce nudle a druhý ne.

28.10.2010 19:35:46 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
Hehe, na BGG jsem se nekoukal, jaké to má "best with", takže touché, ale tou úpravou pravidel nemyslím houserule, ale to, co je v pravidlech označeho jako varianta pro 2 hráče (tudíž jiná pravidla než původní hry), která je potřeba proto, že ti, co hru testovali, se dopočítali a uznali, že něco není správně, proto je potřeba přistoupit k úpravám, aby byla hra vyvážená i ve dvou. Ano, hra je hratelná ve dvou a já ji občas ve dvou hraji, ale je to prostě jiná hra. Najednou má člověk hrozně moc volnou ruku a šanci, že mu přijde to, co potřebuje. Už ve třech ta šance rapidně klesá, což je pak ta správná výzva a hra člověka nutí měnit strategie za běhu. Ve hře dvou hráčů jsem si na začátku zvolil strategii a držel se jí až do konce. Beru to tedy tak trochu jako švindl vůči hře. Něco jako honit si ego na někom mladším/slabším. Ale samozřejmě pokud někdo nemá přátelé, se kterými by mohl hrát, tak mu nezbývá nic než hrát s partnerem. To je ale rozdíl mezi teorií a praxí. Já mám svoje ideály a zásady, kterých se držím, ale okolnosti člověka v praxi donutí se adaptovat. Teď už tedy můžu říci: "Chápu to, ale není mi to po srsti." :) S nadsázkou problém nemám, ale ty nudle už jsou trochu něco jiného. Je to spíš jako podivovat se nad tím, že někdo rád jí krásně vypadající (lákavé) blafy a druhý raději sní delikatesu, co vypadá jako šlichta :) Tahle hra mě moc moc láká svým artworkem a vůbec obdobím, do jakého je zasazena. Pokud se ale ukáže, že je to nic moc, půjdu se pokochat radši na uměleckou výstavu. :)

29.10.2010 02:42:32

Tak nevím...
... v pravidlech žádné úpravy pro hru dvou hráčů nejsou.

Pokud myslíš "pokročilou" variantu, tak to je snad něco jiného.
A i kdyby úprava pravidel pro dva byla, tak na tom vůbec nevidím nic divného, že se i dobře vyvážená hra musí upravit podle počtu hráčů.To máš v leckteré hře a neznamená to, že není pro dva.
A jestli si u hry honíš ego, tak já hraju pro zábavu, takže je mi celkem jedno, jestli hra vždycky naplno využije můj potenciál. Pexeso třeba zvládám s přehledem a neberu to jako nějaký honění...

Cituji:
A k těm výborným referencím bych rád podotknul, že se musí brát v úvahu ideální (doporučený třeba na BGG) počet hráčů. (Havelock)

Cituji:
Hehe, na BGG jsem se nekoukal, jaké to má "best with" (Havelock)

To mluví za vše a raději bych to už ukončila.

29.10.2010 06:40:18

ikri
Nezlob se na mě, ale tohle snad nemůžeš myslet vážně. Vůbec nevnímáš obsah a jenom převracíš všechno, co jsem napsal. Skutečně to raději ukončíme.

29.10.2010 08:27:37

7 wonders
tak ja môj dojem k hre :-) včera som to hral prvý krát na klube v plnom počte...musím sa priznať, že hru som si plne nevychutnal, lebo som celkom nezachytil herný princíp hry, ktorý je ináč veľmi jednoduchý :-D ale keby som ju šiel hrať ešte raz bolo by to oveľa lepšie...herný mechanizmus podľa mňa funguje a karty sú spracované naozaj pekne...pri hre je celkom zábava a ten organizovaný kartový bordel na stole je pekný :-D ja osobne mám názor na túto hru, že je pekne spracovaná a hranie si každý člen užije, ale nepatrí k hrám, ktoré by som si dal do wishlistu :-)

29.10.2010 12:37:58

7 wonders
No, já když vidím tu cenu, tak si taky raději nechám zajít chuť :)

30.10.2010 07:01:34

cena / výkon
Cena se mi zdá taky celkem dost přepálená. Může někdo znalý říci, jestli se hra vyplatí pořizovat? Na BGG se vyskytují názory typu: pěkně zpracovaná hra, ale nic moc hlubokého (co byste taky čekali od hry, kde v 6 hráčích odehrajete za 30 minut). Dí-ky.

2.11.2010 20:43:46

PJ

Havelock
Pokud Ti nevadí německá jména karet, nabízím hru v aukci za velmi zajímavou cenu. Po grafické stránce jedna z nejúchvatnějších her. Zatím začínám s překladem pravidel, takže nejsem schopen odhadnout hloubku hry. Taky nevím, jestli bych například Dobyvatele označil jako hlubokou hru. Ale je to pro mě dosud nejlepší karetka....

2.11.2010 21:43:09

PJ
Na tom něco bude. Dobrá připomínka!

2.11.2010 21:49:27

hloubka...
...popsal bych ji jako karetní eurovka.

Dostaneš karty, zapřemýšlíš co ti přinese nejvíc bodů v poměru k jiným kartám a předáš. A takhle pořád dokola.

V případě hry "pokročilých" hráčů bych přidal jen prvek - a koukneš se co mají ostatní (abys viděl na co čekat nebo, protože už budeš vědět jaké karty jsou ve hře a jestli se dočkáš nebo ne ;))

3.11.2010 08:32:39

to Havelock
Jak jsem se díval, tak na některých kartách divů (karty hráčů) je textově popsaná vlastnost, takže když něumíš německy, tak by sis někde musel sehnat překlad těch textů. Nejde tedy jen o názvy karet, jak říká PJ.

3.11.2010 08:37:40

PJ

Kadaver, Havelock
Ano, to je pravda. Jedná se dohromady asi o 7 jednoduchých vět na třech hráčských deskách z celkových sedmi desek. Překlad je triviální a i ve hře 4 hráčů není problém hrát s divy bez textů.

3.11.2010 09:23:11 | Upraveno autorem (porovnej)

druhá hra
včera som to zahral druhý krát v troch hráčoch...bavilo ma to viac, takže je predpoklad, že na tretí pokus ma to bude baviť ešte viac :-) každopádne stále ostáva status, že to nie je hra, za ktorú by som zaplatil toľko, koľko za ňu chcú :-)

19.11.2010 11:43:30

10 her

Mám za sebou cca. 10 her - ve 3, 4 a 5 hračích. A po deseti hrách už byly karty ošmechtané, takže je jasně vidět, které jsou ty, co se používají v každém počtu hráčů, a ty méně ošmechtané jsou z hry pro 5 resp. 4.

Takže doporučuju asi zalaminovat nebo do obalů.

Jo, a ve třech se mi to moc nelíbilo.

19.11.2010 14:51:51

První dojmy
Tak dneska jsme testovali novou proxy verzi. Cena téhle hry je bohůžel směsná (v tom nejhorším slova smyslu). Ale k věci. V pěti hráčích tahle hra funguje dobře. Stihli jsme jen dvě hry, ale dojem je vellice pozitivní. Možností je hromada, ikdyž mi přijde, že ve finále se člověk rozhoduje podle toho co přijde a brzká specializace se může zle nevyplatit. Osobně mě ohromilo, jak dobře hra bojuje proti "úniku" jednoho hráče. Při obchodování si totiž dost často volíte, od koho koupíte a zvýhoďnujete tradičně slabšího hráče. Škodit se moc nevyplatí, ale i tak poočku sedujete sousedy a když to jde, tak jim drobně zavaříte odhozením vhodné karty. Po hře se pak můžete dočkat tradičních obvinění. Co jste dělali, vy v tom druhém rohu, jak jste mohli dopustit, aby, měl Vašek 65 bodů?
Každopádně kvalitní hra, která se nudit ve kříně určitě nebude.
EDIT: Nejsmem si jis, že vše pochopili správně, ale například Arena mi přijde slabá. Docola škoda, že nikde nelze najít pravidla.

28.11.2010 21:17:03 | Upraveno autorem (porovnej)

nové vydání
Podle PJ má vyjít nové (kvalitnější) vydání základní verze.Mám o hru zájem a rád bych si ji koupil.Neví někdo termín nového vydání.

27.2.2011 12:36:09

Alex
Tusim, ze jsem nekde videl brezen ci duben, takze by to melo byt snad brzy;)

27.2.2011 12:45:45

lepší verze
a taky doufám, že bude levnější...

27.2.2011 12:52:55

aneken
Dík za info,tak to si počkám.

27.2.2011 13:00:55

Vybíráme z Bazaru

Terra mystica
Terra mystica
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas