3 Musketeers, The

xxxxxxxxoo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

3 Musketeers, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Sirius Products
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

jenom drobna otazecka, lecivy lektvar si mohu vzit kdykoli behem tahu dane postavy? Tzn. mohu napriklad vlezt do mistnosti, kde jsou dve hlidky, v prvnim kole duelu jsem zranen, mohu si pred druhym kole vylecit toto zraneni? :) Pokud bude odehravat kardinal, tak letvar nemuzu pouzit vubec, je to tak?
diky :)
21.11.2009 11:40:21

cauly
Pardon, nevyjádřil jsem se přesně, není zásadní problém s překladem do češtiny jako takovým, ale špatný je dle mého názoru ten překlad do angličtiny : - ) Proto právě vznikly ty nesrovnalosti. A není bohužel ani vyloučeno, že nebyl moc dobrý ani ten francouzský originál, což se také stává. Ovšem to nemohu posoudit, protože jsem ho ani neviděl, a i kdybych viděl, nepoznal bych to.

31.5.2011 20:36:33 | Upraveno autorem (porovnej)

karel
S tou anglickou verzí máš pravdu. Německá byla podstatně lepší. Podle ní pak Seils doupravil českou verzi.
Pravda některá pravidla by mohla být trošku lépe objasněna, ale česká verze je ve finále dobrá.
P.S. Já se jen pozastavil nad debatou ohledně milady, protože je to v pravidlech napsáno.

31.5.2011 20:58:27

cauly
Souhlasím, já zase jen reagoval nikoliv na pravidla, ale na tu Sydovu radu Deskovcovi, aby náhodou nebyl znejistěn, protože Sydo je vrcholná autorita. Je také možné, že tam vzniklo nějaké malinkaté nedorozumění - čili, je-li to ještě pro kohokoliv aktuální: Mylady smí svádět jen jednou za tah (fázi kardinála), ale smí tak činit v kterékoliv z místností, kde její pohyb začíná, pokračuje a případně i končí.
A tím je to snad vyřízeno....

31.5.2011 21:54:43 | Upraveno autorem (porovnej)

cauly
Souhlasím, já zase jen reagoval nikoliv na pravidla, ale na tu Sydovu radu Deskovcovi, aby náhodou nebyl znejistěn, protože Sydo je vrcholná autorita. Je také možné, že tam vzniklo nějaké malinkaté nedorozumění - čili, je-li to ještě pro kohokoliv aktuální: Mylady smí svádět jen jednou za tah (fázi kardinála), ale smí tak činit v kterékoliv z místností, kde její pohyb začíná, pokračuje a případně i končí.
A tím je to snad vyřízeno....

31.5.2011 21:54:45 | Upraveno autorem (porovnej)

:-) :-) :-)
Vyřízeno tuplovaně

31.5.2011 23:29:08

jo
nevím, proč mi to tam pořád skáče dvakrát, mám na netbooku nějakou pitomou klávesnici nebo tlusté prsty, nevím. Nenašel jsem, jak můžu jeden příspěvek z tupláku smazat, ale nebudu to cpát do námětů, myslím, že má webmaster i tak dost starostí.

Mimochodem, co říkáte příkladu souboje na str. 9, konkrétně obr. 3D? Proč pije d´Artagnan medicínu, když skončí tak jako tak omráčen? To asi hraje jak ponocný, nebo je mu už všechno jedno, protože stejně v tom tahu prohráli? : - )

31.5.2011 23:34:55

Mylady
Mam ted pocit jako bych se tu mel nejak ospravedlnovat, kdyz jste se tu do me tak pustili :) Ale ja se onehda odvolaval na vyjadreni autora hry, takze nemam proc.

1.6.2011 06:56:18

brblo
Aka je hratelnost v dvojke?

1.6.2011 09:26:57

brblo
Ve dvou v klidu. Ostatne staci nebyt liny a precist si recenzi :)

1.6.2011 09:30:59

sydo
Hm hm,dakujem!

1.6.2011 09:33:01

brblo
Este jedna otazka.Ked si vytlacim tie prelozene karty budu mi sediet na original velkost z hry?Nikdy som to este neskusal a hra vyzera zaujimavo.DIK.

1.6.2011 09:38:25

polepy kariet
sedia perfektne, treba tlacit 100% velkost.

1.6.2011 09:48:29

SYON
Vdaka.Takze ked si tu najdem akukolvek hru s prelozenymi kartami tak mi to bude sediet na original?

1.6.2011 09:51:59

polepy
vacsinou su urobene tak aby sedeli na original, aky vyznam by malo robit polep karty v inom rozmere? :)
Obcas treba na niektorych odrezat o cca 1mm viac ale to bola zatial skor vynimka.

1.6.2011 13:00:08

ale
ved dobre dobre len som sa pytal.Moje znalosti cudzich jazykov su nulove tak to skusam ako sa da.

1.6.2011 13:49:01

Léčení + souboje
Zdravím, mám dotaz ohledně léčení a soubojů
1)U mušketýrského žetonu s léčením je psáno, že vylečí kdykoliv 1 život. Jde mi o to, zda tedy mohu lečit i během souboje - tedy ve chvíli kdy ztratím život tak místo srdíčka odhodím žeton. Druhá situace s léčením se týká po skončení boje ať už v roli útočníka nebo obránce.
2) Hrajeme správně, že souboje jsou poslední možnou akci ve fázi kola kardinála, nebo může po "vyčištění" komnaty od mušketýra pokračovat s dosud nepohybovanými jednotkami gardistů?

19.8.2011 12:01:47 | Upraveno autorem (porovnej)

rowdas
1) V pravidlech u příkladů souboje na straně 13 je situace s léčením během souboje popsána u d´Artagnana a je to přípustné.
2) Hrajete to správně, kardinál nejprve pohne všemi figurkami a souboje se řeší až jako poslední věc v jeho tahu - viz. strana 8 odstavec Kardinálovy akce.
(odkazuji na strany ze zdejšího překladu)

19.8.2011 13:46:53

Necekany vypad
Jak je povoleno hrat tento zeton (ma-li jich jeden musketyr vic a stoji proti vice souperum)?
a) pouze jednou za souboj a to v prvnim kole
b) pouze jednou za souboj ale v kteremkoli kole
b) jednou v kazdem kole souboje
c) vicekrat v jednom kole souboje

24.9.2011 11:42:25

dotaz
Kdyz mam v mistnosti treba 3 gardisty a vedle stoji musketyr, je mozne abych vsema trema se zaraz presunul do mistnosti s musketyrem (za predpokladu ze mam 3 akcni body) a bojoval proti nemu? Nejak mi to nekoresponduje s pravidelm "soubojem konci tah", to musim vzdy s jednim vlez, bojovat a konec tahu?

24.9.2011 11:56:01

Amoondre
Nejprve pohneš tolika gardisty na kolik máš akčních bodů a pak vybojuješ souboj a tím končí tah. Jakmile se kadinál pustí do souboje, pak už nesmí pohnout žádnou figurkou, i kdyby mu ještě nějaký bod zbýval.

24.9.2011 12:02:19

mirda
Myslím že kromě souboje s Rochefordem nemá žeton nečekaný výpad žádná speciální omezení, tudíž podle mého názoru ho lze zahrát kdykoliv i více najednou..

24.9.2011 12:11:46

zpět na ulici?
Také mě napadá dotaz. Smí se mušketýr, který už jednou vstoupil do paláce, vrátit zpět na výchozí ulici (a vstoupit následně do paláce třeba jinudy)?

A k předchozím dotazům. Pokud si správně vybavuji pravidla, tak je to přesně tak, jak píše Micc. Tedy výpad je možné zahrát kdykoliv během souboje (před hodem kostkami), a to i opakovaně, resp. zahrát jich několik najednou. A gardisty je samozřejmě možné nejprve všechny přesunout a pak teprve zahájit boj.

24.9.2011 13:11:37

ako to je
MILADY - jej úlohou je len zistiť ktorý muškatier má náhrdelník. keď sa jej to podarí JE alebo NIE JE koniec hry? Alebo až potom ako ho gardisti omráčia a prezrú mu vrecká.
ROCHEFORT - strieľa jednou kockou a šermuje dvoma

urobím celý ťah Kardinála v ktorom milady prehliada muškatiera ale na koci ťahu zahrám Kardinálovu povesť milady sa pohne k ďalšiemu muškatierovy a Môže prehliadať ešte raz alebo aj tu platí, že prehliada raz kolo.

20.11.2011 11:06:09

klato
Konec hry není, poze to zjistí. Hra pokračuje, ale Mušketýři se snaží předat si náhrdelník a znovu být v utajení:-)

Střílí jednou, šermuje dvěma.

20.11.2011 11:52:40

Zahrání akční kardinálské karty
Už jsem to hrál několikrát, ale pořád tápu v jedné věci. Jestliže jsem podle karty pořadí jako kardinál na tahu a mám pro svůj tah na kartě tahu kromě akčních bodů i kartu, kterou si můžu dobrat, můžu tuto kartu nejprve dobrat a v tomtéž tahu třeba ještě před pohybem ji hned zahrát?

5.12.2011 12:23:34

Vybíráme z Bazaru

Puerto Rico
Puerto Rico
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas