3 Musketeers, The

xxxxxxxxoo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

3 Musketeers, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Sirius Products
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

jenom drobna otazecka, lecivy lektvar si mohu vzit kdykoli behem tahu dane postavy? Tzn. mohu napriklad vlezt do mistnosti, kde jsou dve hlidky, v prvnim kole duelu jsem zranen, mohu si pred druhym kole vylecit toto zraneni? :) Pokud bude odehravat kardinal, tak letvar nemuzu pouzit vubec, je to tak?
diky :)
21.11.2009 11:40:21

poměr
tak u nás je to vyrovnané. Ale aby mušketýři vyhráli, musí se opravdu koordinovat.

12.5.2010 08:14:29

rbx

Cauly
Koukám, ze ta koordinace musí byt opravdu festovni :-)

12.5.2010 08:16:16

kruciš
Takhle to vypadá, když se sekne komp! ;-))

12.5.2010 08:16:52

rbx
:-D
To kdyby tomu někdo nevěřil.

12.5.2010 08:17:51

rbx

cauly
my to tenkrat hrali v Essenu a bylo to vyrovnane. Pak jsme to hrali tady, ale udelali jsme chybu a pozvali jsme Siarona.:-) Pak jsme udelali druhou chybu, ze jsme mu sverili kardinala. No a po techto dvou minelach nebylo za 15 minut co hrat, protoze musketyri dostali neuveritelne na budku :-))

12.5.2010 09:34:52

Seils - poměr výher
Já coby Kardinál zvládám zhruba 60% - 70% výher. Vyhrávám zásadně díky Mylady, protože mi v soubojích nepadají kostky, takže naši mušktetýři většinou rozsekají všechno, co jim postavím do cesty. Takže spíš strážema jenom zdržuju a Mylady se snaží oběhnout postupně všechny mušketýry a najít ten pravý přívěsek. Někdy je to náhoda, že trefím hned prvního, někdy je to až ten poslední ... ten už pak většinou má šanci někde mi proklouznout :)

12.5.2010 11:34:09

...
U nás to bylo zatím pokaždé těsné, třeba i o místnost nebo dvě, ale ta královna byla vždy rychlejší a doskákala ke králi dřív než ji mušketýři ten náhrdelník přinesli :D ... no zatím jen šest her tak se to třeba brzo obrátí

ještě nás napadlo to tedy dohrávat ... a prostě si spočítat kolik kroků královna ušla, než ji byl ten náhrdelník donesen ... aspoň by se prodloužila i herní doba, nejkratší hra trvala 25 minut:D (nepočítám přípravu hry) kdy Athos proklouzl s náhrdelníkem až do předposlední místnosti, bohužel byla pak vytažena karta tahu, kde hrál v daném kole jako poslední a kardinál hrál 2x nebo 3x .... pech :D

12.5.2010 11:51:03

rbx

seils
tak nam se stalo pouze jednou, ze kralovna dobehla ke krali. Vetsinou to konci driv.

12.5.2010 11:57:30

rbx
Nám se se Seilsem stalo fakt jen jednou,že kardinál získal náhrdelník, hold máme asi nějakou rychlejší královnu, nebo co :D. Každý z nás ma jinou taktiku. Jak třeba píše Tangram, že pořád posílá Milady, tu my používáme jen na začátku a pak nějak zůstane pozadu, a následují jen samé bitky. I když je pravda, že Seils ji používá častěji, ale já si pak začnu přehazovat náhrdelník mezi mušketýrama a už je ztracenej :D.
Hráli jste už někdo ty upravená pravidla, že si to ztížíte? Zajímalo by mě jak se Vám pak daří vyhrávat.

12.5.2010 12:05:28

rbx

Afya
tak to je presne taktika, kterou praktikujeme my. Mylady se pouziva hned na zacatku a pak se tak nejak zasekne vepredu, ze s ni nemam moc sanci dobehnout tam, kde se neco deje. Spis se snazim musketyry rozdelit. A ze zacatku jsme delali i chybu, ze jsme nasazovali mylady v ramci setupu, coz nelze. Tu lze nasadit az v v regulernim tahu za akcni bod.

12.5.2010 12:16:29

dneska
2:0 pro mušketýry

12.5.2010 21:26:01

dneska
koukáme na film :D ... budu fandit kardinálovi a smradlavému sýru :D

12.5.2010 22:07:53

ještě otázka
Při zahrání karty "všichni za jednoho..." mají všichni mušketýři svůj tah? I ti v bezvědomí - tzn. získají všechny životy atp, nebo hrají pouze ti, co jsou při vědomí?

17.5.2010 01:04:35

cauly
Omráčených mušketýrů se tato karta netýká, v pravidlech píšou "each musketeer who is not stunned".

17.5.2010 09:49:10

sydo
Díky. V německých pravidlech to takto doslovně není. Je tam, že všichni mušketýři hrají ve stejnou chvíli.

17.5.2010 12:56:47

rbx

cauly
koukam, ze ta nemecka pravidla nejsou uplne best of the best.

17.5.2010 14:06:12

Cauly
hoj v německých pravidlech i v mých to napsaný je .... Jeder nicht bewusstlose Musketier wählt eine der beide folgenden Aktionen: ...

17.5.2010 14:23:41

seils
Jo je to i v cz takto: "Tato karta vyvolá nový tah, ve kterém hrají pouze mušketýři. Toto je jediný moment ve hře, kdy hrají všichni mušketýři ve stejnou chvíli. Každý hráč, který se nenachází v bezvědomí, si může vyléčit jeden život, nebo přejít do další místnosti (pokud je místnost přístupná). Po použití efektu se karta odhodí."
Ale vzhledem k tomu, že je tam VŠICHNI mušketýři, tak jsem si nebyl jist, jestli nehrají všichni a ti neomráčení se mohou léčit nebo hýbat. ;-))

17.5.2010 20:56:38

Ale stejně ještě nemám jasno v: ;-))
NEČEKANÝ VÝPAD
Použitý proti Rochefortovi jej zničí nebo mu jen nedovolí vystřelit?
POUŽÍVÁNÍ VYBAVENÍ
Vzhledem k tomu, že je to akce tak nemůžu mezi používáním vybavení dělat jiné akce. OK?

17.5.2010 21:00:41

cauly
jasně to slovo VŠICHNI je trochu matoucí :) (nevím zda se nachází v anglických pravidlech), jen sem chtěl podotknout, že to tam je zmíněné :) já to bral vždy jako upřesnění

17.5.2010 21:03:23

Seils
Ok, už v tom mám jasno - já jen osvětlil, proč jsem si nebyl jist. ;-)
A právě že si ještě nejsem jist i těma dalšíma otázkama. ;-))

18.5.2010 00:02:11

cauly
sakra nějak často se mi stává, že si nevšimnu nové zprávy :D ..hrajeme to tak, že.... nečekaný výpad ... rocheforta pokud je sám v místnosti zabije, pokud není sám, tak zabije stráž ... používání vybavení ... tak podle vybavení (moc nechápu tu otázku), ale nemůžu třeba jít o místnost vybavit se a zase popojít ... všechno je moje interpretace a třeba mě někdo opraví :)

18.5.2010 00:18:47

Seils
Dle oficiálních odpovědí designéra se mušketýr může pohnout do sousední místnosti, vybavit se a pak se pohnout do další, pravidla to také nevylučují, jelikož říkají, že s emušketýr může vybavit poté, co vstoupí do místnosti, nemusí v ní svůj tah skončit.

18.5.2010 09:13:18

sydo
aha ... já to bral vždy jako akce, které se nedají rozdělovat :) ... vím že to pravidla nevylučují, ale ani to nespecifikují ... jedinou vyjímkou byl předmět s pohybem .... no neva zase něco nového :D

18.5.2010 09:42:02

sydo
Tak to je divné. Pohyb je přece akce a tím pádem bych dělal 2 akce pohybu, což nelze. To bych taky mohl brát předměty ve dvou místnostech apod.

18.5.2010 10:02:55

Vybíráme z Bazaru

Kingdom Rush: Rift in time
Kingdom Rush: Rift in time
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas