1989: Úsvit svobody

xxxxxxxxoo hodnoceno 87x (Seznam vlastníků)

1989: Úsvit svobody - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, válečná, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: GMT Games
MindOK
Autoři: Jason Matthews
Ted Torgerson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oznámení vydavatelství MINDOK ke hře 1989

Byl jsem pověřen firmou MINDOK, abych seznámil hráčskou komunitu s následující zprávou. Přes veškerou péči, která byla věnovaná přípravě českého vydání hry 1989: Úsvit svobody došlo k malému nedopatření, které je nepříjemné, ale nebude mít žádný vliv na hraní hry.

Při přípravě otázky 9. kola soutěže k této hře, která momentálně probíhá na serveru Deskožrout.CZ, jsem při procházení materiálu, který šel do tisku, přišel na grafickou chybu, která proklouzla všemi kontrolami podkladů k výrobě hry. Silové karty (v originále Power Strugle Cards) obsahují v originále 12 karet vůdců (4 karty intelektuálních vůdců, 4 karty komunistických vůdců. 2 karty dělnických vůdců a po jedné kartě studentského a náboženského vůdce). V originále je na každé z těchto karet kromě textu druhu vůdce a bodové hodnoty také obrázek vůdcovské osobnosti významné pro rok 1989. Viz příklad karet na obrázku:
http://www.deskozrout.cz/gallery/image/6166-ceske-karty-vudcu/

Při grafické přípravě došlo k nedopatření, že na 4 kartách intelektuálních vůdců je pouze Václav Havel, na 4 kartách komunistických vůdců je pouze Nicolae Ceausescu a na 2 kartách dělnického vůdce je pouze Lech Walesa. Karta náboženského a studentského vůdce je v pořádku. Označení druhu karty a bodové síly je na všech kartách vůdců v pořádku. Z 12 karet vůdců bude mít tedy v českém vydání každý typ vůdce na obrázku jen jednoho zástupce.

Bohužel v době, kdy jsem na tuto chybu přišel, karty již byly vyrobeny. Všechny podklady ke hře prošly mnohonásobnou kontrolou několika lidí (včetně mě) a přesto tato chyba do konečných podkladů proklouzla. CHCEME UJISTIT VŠECHNY HRÁČE , ŽE TATO CHYBA JE POUZE KOSMETICKÁ A NEMÁ NA PRŮBĚH HRY ŽÁDNÝ VLIV.

Dotisk chybných karet v současné době není možný, protože speciální výroba karet mimo standardní hru by byla neúnosně drahá, odsunul by se termín vydání a cena hry by se zvedla. Nicméně vydavatelství Mindok chce hráčům maximálně vyjít vstříc a situaci řešit k oboustranné spokojenosti. Proto také toto nedopatření oznamuje předem a dodává, že dotisk opravených karet bude realizován během výroby příštího nákladu (dotisku) této hry a opravená sada karet bude na požádání majitelům prvního českého vydání poskytnuta ZCELA ZDARMA.

Zástupci vydavatelství Mindok se hráčům omlouvají a doufají, že tato malá nepříjemnost, která nemá na průběh hry vliv, nepokazí hráčům zážitek z hraní.

Zdeněk Křen Petrůj a vydavatelství MINDOK
1.5.2014 14:52:43 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer
No ono ale prodpokladas, ze tech sest to vychyta;) A vetsinou to tak je. Cas od casu sest holt nestaci, ale to by treba nestacilo ani dvanact;) Ted to odlehcuju, ale proste se to stane a nic s tim nenadelas. Dulezita je podle me vule veci resit, kdyz se to stane...

4.5.2014 09:27:32

Joe

problem
Ja chválim Mindok za priznanie chyby a snahu o čo najlepšiu nápravu.

Nikdy som nechápal ľudí, ktorí si nárokujú mať všetko 100% a absolútne neakceptujú možnosť nastania chyby. Už len z toho, že človek je tvor omylný a nie je naprogramovaným strojom, vyplýva, že skôr či neskôr sa vždy nejaká chyba vyskytne. Potom sa môže riešiť oprava/náprava atď., ale nech sa nikto nestavia do pozície, že "toto spravíš dokonale a inak to neakceptujem".

Očakávať, že to bude spravené najlepšie, ako sa dá, je úplne iná vec (a vôbec to neznamená, že človek nebude po sebe veci kontrolovať).

Skyfire, nauč sa prosím ťa diskutovať slušne a vecne.

4.5.2014 10:49:50 | Upraveno autorem (porovnej)

tisk karet
Cim vice clovek (ci firma) chce 100% vysledek, tim vic hrozi zakon schvalnosti. Je to pochopitelne - vsichni jsme lide (kdo to nechape je nadclovek :-) ). Osobne i velmi kvituji postoj MindOKu vc. nabidky pri dotisku.
Mozna bych uvital, kdyby byla moznost stahnout chybejici obrazky pro homedotisk a do doby profidotisku bych mel v obalu s originalkou i vlastni tistenou nahrazku (licovou). Mozna bych si pote ani nevzpomnel na nejaky dotisk :-)

9.5.2014 00:16:07

"problem"
Po prvej hre 1989 musim povedat, ze ak by som o tomto "probleme" nevedel tak si ho ani nevsimnem. A aj ked o nom viem, tak sa mi zda, ze je to v pohode - hned podla obrazka viem o akeho vodcu sa jedna a nemusim citat text :)
Takze z mojho pohladu sa nejedna o ziaden problem.

9.6.2014 14:09:27

Došlo někdy na ten dotisk?

14.1.2024 10:21:02

Vzhledem k tomu, jak dlouho se hra prodávala, tak pochybuji, že někdy na něj dojde..

14.1.2024 16:08:55

Kdyby někdo sháněl, v brněnské kavárně Paměti národa jsem minimálně jeden kus viděl.

15.1.2024 11:22:15

A tak třeba alespoň PDF s kvalitním rozlišením na domácí opravu (@MINDOK), prosím, prosím?

15.1.2024 11:46:24 | Upraveno autorem (porovnej)

A opravte aj text karty č. 109 - Kremelský puč.

15.1.2024 22:49:03

Vybíráme z Bazaru

Karak - věž na kartičky
Karak - věž na kartičky
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas