1989: Úsvit svobody

xxxxxxxxoo hodnoceno 87x (Seznam vlastníků)

1989: Úsvit svobody - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, válečná, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: GMT Games
MindOK
Autoři: Jason Matthews
Ted Torgerson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o hře

Tohle vypadá hodně zajímavě. Máte někdo info, kdy se to bude prodávat?
16.6.2010 11:06:05

tajemna
hodnotim to tak, ze hra je super. cim vic to hrajes, tim vic to ovlivnis. navic hod kostkou se da ovlivnit sazkou nebo tim, ze vyhrajes na masivni protesty, kdyz ti to vyjde. Jinak je hra vic nahodna, nez TS v tom, ze hazes vic kostkou, ale na druhou stranu, pokud mas dost mest okolo, mas hodne slusny bonus k hodu kostkou. V 1989 dochazi casto k zasadnim zvratum.
Ale kdyz znas dobre karty, tak se da na hodne udalosti pripravit a minimalizovat negativni dopad.

Tak ci tak, prestoze se mi hra velmi libi, Studena valka je zkratka lepsi.

18.11.2014 15:20:25

ad bonus
no jo, ale pokud tomu rozumím dobře, tak můžeš dát jen jednu sázku /tu druhou může dát soupeř/, což je plus 1 k hodu a pokud projedeš měření sil, tak zase víc tratíš...takže je to pořád víceméně o náhodě.

Na BGG jsem četla přirovnání, že tato hra je jako Twillight Struggle - Ameri trash :-)

18.11.2014 15:33:44 | Upraveno autorem (porovnej)

tak
po další plnohodnotné partii nadšení. Ano, čím víc hraješ, tím víc ovlivníš, anebo alespon lépe optimalizuješ a je to fakt pecka. Kdysi jsem kdesi psala, že mám prezidenty a že se bez 1989 obejdu, tímto to beru zpět. Je to podobný mechanismus, ale jinak úplně jiná hra, jiná atmosféra...Dokonce se mi líbí i ten silový souboj, má to něco do sebe, neruší, hru naopak spestří...Pravidla nejsou složitá / i když jsem si na nich málem vylámala zuby - nevím, zda jsou prostě "tak" napsaná, nebo je srozumitelnost tak trochu ztracena v překladu/ - hra si mě opravdu získala- těším se na další a další partie. Jak píše Gaspar níže "Nic proti, len oproti TS nejde naozaj o velmi strategicku hru. Skor o zazitkovu....", tak myslím, že se jedná o hru strategickou a žážitkovou zároveň, což je báječná kombinace pro strávení několika hodin času nad hrou...

8.12.2014 12:29:33 | Upraveno autorem (porovnej)

JJ
pravidla jsou (na pár chybek) psaná naprosto konkrétně, přesně bez polívky (jako zákoník, že by chtěná paralela?) ale na úkor čtivosti. Lepší je, když tě hru někdo naučí a pak si je případně přečteš. Já to četl jako nezasažený TS, takže jsem se s tím musel poprat a i to jde...

8.12.2014 12:40:36

IN

nazor
Já se spíše přidám k opačnému táboru. Pro mě je to identický klon Twilight Struggle s přidaným silovým soubojem, který je naprosto zmatený.:). Hráj jsem jednou, nezaujalo mě to vůbec. Oproti Studené válce mi to přijde ploché, málo rozměrné. Takže to šlo hned z domu. Ale jak říkám v úvodu, pouze můj názor.

8.12.2014 14:41:04

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, Prosím! Evropa
Jízdenky, Prosím! Evropa
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas