Klub deskových her DoUPě Olomouc

Klub deskových her DoUPě Olomouc - logo

Otevřeno: pravidelně v úterky a čtvrtky, vždy od 16:30 cca do 22:00

Obec: Olomouc

Adresa: učebna 1.037, Tř. 17. listopadu 12, 771 46, Olomouc

Odkaz: www.facebook.com/groups/DoUPeOlomouc/

Popis: Hrajeme v přízemí Přírodovědecké fakulty UP Olomouc. V klubu jsou trvale umístěny hry nakoupené přímo do klubu. V seznamu Sbírka her jsou navíc (s patřičným popiskem) uvedeny také soukromé hry, které jsou momentálně k dispozici ve skříni. Jejich dostupnost se průběžně mění – omlouváme se za případnou neaktuálnost.

Veškerá hraní se nově domluvají na Discordu: https://discord.gg/vCg3WdHpZR

Seznam her hraných v roce 2024: https://bit.ly/doupe2024

Diskuse u klubu

Organizace hraní na PřF UP

V letním semestru 2018/2019 se klub PřF UP bude scházet v úterky a čtvrtky od 16:30 do večerních hodin v učebně 1.037 na Přírodovědě UP (17. listopadu 12).

První návštěva je zdarma, další vstupy jsou za dvacetikačku, nebo semestrální předplatné 200,-. Vybrané peníze budou využity na nákup her do klubu.

Nadále platí, že pokud se chcete ujistit, že budete mít co a s kým hrát, pište vždy v týdnu před hraním do aktuálního herního vlákna (v hlavním menu klubu "Diskuse") příspěvek ve stylu "Přinesu to a to, přidejte se ke mě", příp. "Rád bych si zahrál, bude tam někdo?"

Konec hraní je po domluvě.

Můžete se přidat taky na facebooku ke skupině https://www.facebook.com/groups/DoUPeOlomouc/
2.11.2012 10:58:58 | Upraveno autorem (porovnej)

někdo (24.9.) ?
Budete někdo něco hrát příští týden ve středu? (24.9.)
Přinejhorším se dá domluvit jiný herní termín a do půlnoci se dá hrát v kuchyňce na kolejích.
Momentálně u sebe mám hry: Yes, Risk a Mafia City (tu jsem ale ještě nehrála). Jsem ale i pro jakékoli jiné hry.

21.9.2014 18:30:38

tento týden
Bude potřeba co nejdřív asi spáchat trvalý termín pro tento rok, nebo alespoň semestr. Mám to ale trošku náročnější teď ze startu semestru, takže momentálně jsem ve fázi domlouvání všeho možného a snažím se udělat si týdenní rozvrh v kombinaci s hraním a ideálně i s Krápníkem, ať se můžem střídat, pokud nám do toho něco vleze. Rozhodně bych rád někdy v půlce října měl jasno, do té doby prosím buďte trpěliví a kolem pondělka vždycky mrkněte sem, pokud si budete chtít jít zahrát.

Tento týden bohužel nemůžu ani středu ani čtvrtek, takže domluvu nechám na vás s Krápníkem. Tomu už ale myslím začnou středeční přednášky...

minimar> každopádně budeme rádi za novou dušičku :) tak se kdyžtak připiš do níže Krápníkem zmiňované tabulky, ať víme, kdy míváš běžně čas. A určitě to sleduj tady. Mimochodem, pokud se nepletu, tak ok227 (Kuba) bydlí na kolejích (Šmeralky), takže myslím, že si můžete něco domluvit i tam :)

21.9.2014 18:48:56

25.9.
Určitě bych došel pokud to bude zase čtvrtek jako minulý týden...

22.9.2014 11:54:54

čtvrtek 25.9.
Já ve středu opravdu nemůžu, protože od 15 hod mám pak 4 hodiny výuky v kuse.

Ale ve čtvrtek by to tento týden šlo.

Jinak podle hlasování to zatím vypadá na pondělí nebo čtvrtek... Hlasovat nadále můžete zde:
http://doodle.com/e4iuhnr8z7944gvi

22.9.2014 13:45:16

(24.9.)
Já ve čtvrtek nemůžu :( Tak když to podle hlasování vypadá na pondělí, tak co takhle příští týden v pondělí?

23.9.2014 10:56:16 | Upraveno autorem (porovnej)

pondělí
Příští týden bych v pondělí s největší pravděpodobností mohl taky...

23.9.2014 11:04:59

já uvažuju
že bych v pondělí jel na In Flames do Prahy, ale ještě to není jisté, přece jen je pracovní týden... nechystá se třeba někdo taky, že by mě zlomil? :D
Pokud bych nejel, tak by to teoreticky šlo..

23.9.2014 11:13:44

24 a 25
Já můžu kdykoliv tak pokud by chtěl někdo něco zahrát ve středu nebo čtvrtek tak napište do zpráv. :-)

23.9.2014 14:21:42

čtvrtek
počítám že dojdu

23.9.2014 17:45:10

ctvrtek 25.9.
Dnes dojdu na 16 hod.

Podle hlasovani vyplyva, ze nejlepsi je to ve ctvrtek (10 pro), nasledovane pondelkem (8 pro, 2 mozna).

25.9.2014 08:37:58

25.9.
Taky tam budu na 16 pokud se něco nepodělá v práci... :-)

25.9.2014 08:55:13

Verona
V Levných knihách je teďka Verona za 199. Doma se mi omylem sešly dvě, tak pokud by měl někdo zájem, tak mu rád jednu odprodám...
(Do týdne ji případně můžu vyměnit za něco jiného, takže kdyžtak dejte vědět co nejdřív)

EDIT: tak už si ji zamluvil Krápník :)

26.9.2014 17:44:08 | Upraveno autorem (porovnej)

hrani
Jak to vypadá na přišti týden?Kerej den se bude hrát?

27.9.2014 22:18:45

to je otázka
možná bych to směřoval tentokrát na středu z jednoho prozaického důvodu - ve čtvrtek je na Pevnůstce mecheche u příležitosti zahájení školního roku (Back to school) :)

27.9.2014 22:57:58

Hrani
Me ted dobehly povinnosti, takze pristi tri tydny si bohuzel nezahraju. (poradame koncem tydne konferenci a pripravy vrcholi, pak prednasim tyden v USA a pak jedu na Spiel do Essenu.)

28.9.2014 11:11:43

Hraní
Mě by vyhovoval čtvrtek, ale pokud to půjde jen ve středu, tak bych se možná taky stavil, uvidím jak to bude v práci...

28.9.2014 11:15:58

krapnik
tomu Spielu říkám pořádná povinnost ;))

28.9.2014 11:55:46

hraní
ve středu by mi to taky vyhovovalo... :)

29.9.2014 13:31:45

Poly
mám tomu rozumět tak, že nás poctíš návštěvou? :-o To už pak jen Dan a Ondra a mohli bychom dát nějakou ligovku...

A mám tomu rozmět taky tak, že ve čtvrtek se uvidíme na Pevnůstce? ;))

29.9.2014 14:50:59

Kew
Rozumíš tomu všemu naprosto správně :) (jen je zatím otazníkem přesný čas mého příchodu - budu v Brně na veletrhu, ale počítám, že 16:00-16:30 budu určitě zpět...)

Pokud Dan a Ondra dorazí jsem pro kratší hru z dvojice Traian/Brass...

29.9.2014 15:04:48

Poly
Obojí je až na druhé kolo, prozatím byste měli zvládnout trojboj
Terra Mystica, Tzolkin + rozšíření, Údolí králů

Rozšíření k Tzolkinovi je bohužel zatím v Ově, měl bych se k němu snad dostat o víkendu. Takže spíš z těch ostatních. Ale pokud vím, tak Terru umíte všichni, Údolí snad taky, takže je otázka, jestli s Tzolkinem počkat rovnou na rozšíření, nebo nejdřív zahrát základ.

Pokud bychom ho pošetřili, tak z těch, co navrhuješ, by šel jen Trajan, Brass jsem zatím ještě nepůjčil (ale měl bych ho už asi radši zajistit, jak tak koukám).

29.9.2014 15:25:54

středa
Tak já teda dojdu abychom mohli potrénovat... Údolí jsem zatím ještě nehrál... chtěl jsem o víkendu, ale dodali mi špatně vyřezaný plát z tvrdého papíru, takže jsem musel reklamovat a tento týden si to snad konečně vyzkouším... :-) Každopádně cokoli co se bude hodit na ligu by stálo za to... :-)

30.9.2014 10:32:19

rozšíření Tzolkin
Kewe je to rozšíření hodně odlišné od základu??? Jako hra je principielně hrozně jednoduchá, spíš bychom ji měli potrénovat, aby si každý vyzkoušel aspoň dvě tři varianty jak hrát, protože variabilita je obrovská...

30.9.2014 13:05:26

Poly
Hrál jsem ho jen v prototypu a v podstatě jen kmeny. Ještě jsem nestihl ani načíst pravidla, teď na ně zběžně koukám.
Kromě
1) kmenů (vybíráš si jeden ze dvou náhodně vylosovaných), které ti pomáhají definovat strategii (živíš za míň, máš víc dělníků do startu...) jsou tam pak

2) proroctví, která platí po čtvrtku hry a když děláš určitou věc, tak tě znevýhodní, ale zas pak ta daná věc je na konci čtvrtky hry obodovaná. Takhle se bodují 2., 3. a 4. čtvrtina hry.

No a pak je tam možnost hry 5 hráčů, kterou nemusíme řešit a pak nové budovy, které můžeš přestavět za jiné a tím recyklovat suroviny použité na jejich stavbu.

EDIT: a abych ti teda odpověděl na otázku: hra samotná se podle mě nemění, jen ti proroctví a kmeny fušují do strategie a taktiky

30.9.2014 13:36:52 | Upraveno autorem (porovnej)

V tom případě
nevidím důvod proč nezahrát pro naučení ve středu základ... Pokud není doopravdy změna v pravidlech, tak nebude problémnavázat pak na rozšíření...

30.9.2014 15:00:27
Offcanvas