Zvířata a zvířátka

myslím, že tohle téma tu chybí, jsem velký milovník psů, máme dvě taková telátka, kterým říkáme ňoumice, někteří je už znají :-) Takže toto vlákno je pro všechny milovníky psů, koček, křečků a další havěti. Máte-li nějakou veselou historku spojenou třeba i s deskovaka, sem s ní.
25.1.2012 17:57:49

ad ozzy, sydo, chilly a jiní
Vy mě máte na svědomí ...
wargame brutalcat
Ein Volk, ein Reich, ein Katzenführer!
a Mnau Kampf a von Stauffenberg mě tedy dorazil ;D;D;D

27.1.2012 10:08:22

kren
a v jednom clanku s nafocenymi Kitlery jsem se docetl i hlasku Sieg Mnau:-)

27.1.2012 11:15:30

PJ

kočka Adolf
No vida. My máme kocoura jménem „Nácíček“ ;-)

Jinak též psa Emila, ale říkám mu Monofuk (pro ty, co se nedovtípili - má pouze jediný čenich :o)).

Edit: to jsou oni: https://picasaweb.google.com/lh/photo/GMoMdVK2CDN2KOoYEOTOnNMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

27.1.2012 12:31:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Nácíček
Náhodou Nácíček je krásně ladovský. Vzpomínáte na koucoura Mikeše a malého Nácíčka, který neuměl pořádně mluvit? Ještě dnes si vybavuju jeho "babictó!"... Až dnes mi ale došla možná spojitost :-D

27.1.2012 12:40:46

to mi pripomina klasiku:
Muj pes nema cumak!
A jak potom cumi?
Blbě!

27.1.2012 12:41:09

u nás
Jako dítě jsem měla novofundlanďana, pak od mých 15 do 25 jsem měla dalšího novofundlanďana. Pak jsem měla dalších devět let s manželem novofundlanďana. Po nehodě manžela, která nám totálně rozložila logistiku domácnosti, jsme si dalšího už nepořídili. A furt jsem to nerozdýchala, když potkám tu černou chlupatou kouli někde venku, vrhnu se na něj a brečím.

Takže ze zvířat máme kolísavý počet úlů se včelami. Toť vše.

27.1.2012 12:42:38

Vixton
To je preci jasne - Ne ze by nacicek neumel mluvit, ale byl za tim jeho sudetonemecky prizvuk se stopou slesvicko-holstynskeho dialektu.

27.1.2012 12:42:55

Jediný čenich ???
Já až do dneška žil v domění, že každý pes má jeden čenich, jako lidi jeden nos. Nějako jsem to nepochopil.

27.1.2012 12:44:38

PJ

kren
To's žil správně. Mám prostě jen rád absurditky ;-)

A jinak Nácíček opravdu je ladovský ;-)

27.1.2012 12:47:39

MOM
Zde je fotografie dokumentující jak Mimořádně Odvážné Morče máme:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/Wdwiml-3uEscm0b6QfJLeDtO2saTl8Py36QpI8M6nqI?feat=directlink

27.1.2012 13:37:19

moje zvířata
jakožto rodilý vidlák, jsem nikdy neměl "malé" zvíře.
současný stav od nejmenšího po největší:
= slepice - teď 15 - Esmeraldu (božatko je pokřivená jako Quasimodo, ale zobe a běhá, vajca nenosí, ale co), 2 sněženky (bíle kuřice), 5 pidbulek (jdou po mase jak divé) a zbytek jsou prostě pipky.
= dva kocoury - Azinka - potomek Azorka(kocoura co neumel mnau) a Mikuláše - Veviho - zachráněný kocourek na 6.12., bylo to takové milé malé kotě, dnes váží 11 Kg má huňatý ocas jak veverka, proto Vevi..někteří říkají, že je to norská lesní kočka, jiní, že je to rys, osobně věřím tomu druhému)
jednu kočku Baronku (zachráněnec)
jinak koček jsme měli až 6, ale dementní přistěhovalci z měst, kteří přece bojují proti škůdcům (slimákům) je otrávili.
= pes jen jeden a to Moris - jack russell nestandartních rozměrů 10,5kg místo max uváděných 6kg...on není tlustý, jen moc svalnatý...rozmazlený díky babičce (tedy mojí mamě), ale mám ho ze všech zvířat nejraději...
taky jediný, který kdy měl co dočinění s mými deskovami...máme ho dva roky a od té doby si po každé ukončené seanci zapisuji polohu žetonů, protože on praktikuje často prohlídku všech stolů a rád urovnává a přeskupuje, zatím nikdy nic "neodklonil" a žetonky jsou všechny.
=zatím 4 ovce a jednoho berana - tedy Bambulku (moje 6 letá ovečka-bizonek, jak byla malá, tak mi lítala i po obyváku, odchoval jsem na mlíku), Sunarku (4 letá, odchovaná na sunaru), Sazička (2 roky, tmavá hlava a nohy, dcera Bambulky), Lamadcera (2 roky, dcera Lamy (teta Bambulky), no ten rok se mi narodilo 12 jehňat, bylo těžké něco vymýšlet, ale Lamadcera sedí) a berana Valiho (loňský dovezený z Beskyd, láska na první pohled, dokonce sliší na stejnou přezdívku jako já = valík, teď jen ať známi poberou, že letošní jehňata jsou valíkova a né valíkova)
=poníka Dinu (20 let, od narození, přivezli jsme si jí v její mamě Divošce)

no a letos přibudou dva býčci a nebo dvě jalůvky...

a řeknu Vám, strašně mě mrzí, co se děje kolem mne, rozprodává se orná půda, pastviny a staví se místo nich "paneláky naležato", nidko už nic skoro nechová, bo přece není čas...
ale se zvířatama si užijete stejně srandy jako s deskovkama a narození vlastního třeba poníka byl stejný zážitek jako, když mi vydali Somme 1918.

27.1.2012 14:00:51

Chilly, křen
Super morče, super avatar. Troufám si říct, že trumfnul toho sydova Mrazishe :-P

Edit: ocasek: Tak tohle ti závidím, jakožto panelákové dítě! Mít tak statek se stodolou a loukami a pastvinami kolem! To by se alespoň jeden Con konal u mě, dotáhli byste si stany a já bych spala ve stodole na slámě, vařila bych a starala bych se :-)

27.1.2012 14:02:00 | Upraveno autorem (porovnej)

ocasek
Parada! S temi panelaky nalezato mi mluvis z duse. Nejen, ze se stavi bez ladu a skladu vsude, ale jeste uplne bez rozmyslu a pokud mozno barevne! Nekdy mi prijde, ze nevkus lidi zejmena v 90. letech (le bohuzel pretrvava i doted) nadelal architektonicky vetsi skodu nez komo panelaky (a to jsem ve dvou vyrustal). Ale to uz jsem offtopic :)

Btw. proc nemate kozy? Ne ze bych se o to nejak zajimal, ale vzdycky s temahle zviratama byla hrozna sranda, kdyz jsem je pozoroval u sousedu meho zameckeho kamarada :)

27.1.2012 15:01:25

panelaky
jo taky bych za to zabila, nejlepší jsou modré a růůžové ... a pokud možno s modrou střechou (fakt to existuje)

jiank my jsme měli jezevčici Boninku, před rokem zemřela (bylo jí 14), byla úžasná rozmazlená potvora
než se začala bavit s přítelem, tak mu šla po krku, příště po tepně na ruce, ale po roce vedle něj spala v posteli ...
zvířátka jsou super, člověk s nimi nikdy není sám, jen na ně mít čas

27.1.2012 15:10:05

ad kozy
Tchán a tchyně mají na Slovensku hospodářství a kromě několika zabíjaček za rok (čuníci), tak chovají i kozy. Na Slovensku jsou lidi u vytržení z té turecké telenovely "Tisíc a jedna noc" tak se jedna koza jmenovala Onur a druhá Šeherezáda. Posledně zabíjeli Onura, a to byl pláč na celém hospodářství ;). Doma jsem měl stehno z Onura na česneku a chutnalo velice dobře - já skopové ať už je z ovce nebo z kozy celkem můžu.

27.1.2012 15:17:31

kren
Stehno z Onura - LOL :-)

27.1.2012 15:53:12

kren
no domácí skopové je nejlepší maso, co jsem kdy měl...jak na grilu, tak pečené,...
my loni odváželi pět ovcí na porážku a měsíc se mnou přítelkyně nemluvila, to kvůli Brejličce....po měsíci byly první medajlonky a mluví o nich do teď

ad kozenky...i o těch už mluví přítelkyně a mama....

ale zase se bojím, že se kolem nás nastěhují "čtyřstěňáci" a že to budem muset vše dát pryč, že to smrdí, že to ráno bečí, mečí, bučí, ihá (jo to dělá osel), takže řechtá (to zas dělá kůň) prostě, že to poňuje...

jo a k těm "čtyřstěňákům" - předloni jak bylo tolik jehňat, tak nám dorazil bratranec se ženou a ta svým dětem vykládá jak si to telátko (flekatý beránek) pěkně pěkně hraje s ovečkou (beroš už zkoušel jaký bude tata)...

ad letní hraní - však v létě je už spousty akcí warcon a ozzycon a já bych nikdy tolik lidí neubytoval...ale herna ve sklepe bude (ríkam to sicu už dva roky, ale letos určitě, ať se mi třepí růžky na žetoncích, jestli tomu tak nebude)

27.1.2012 15:53:27

ocasek
Však neboj, nemyslela jsem to tak, že bychom se k tobě pozvali. To jenom já jsem takový megaloman a mít takové stavení, tak bych pozvala půl republiky :). Sice bych se z toho asi potila až na zadku, ale děsně by mě to bavilo :)

27.1.2012 16:05:29

ocasek
mluvis mi z duse, vzdycky, kdyz vidim ty baraky s pozemkem sotva 150 metru, tak je mi do place... a lidi tomu jeste rikaji venkov... na zahrade si neco grilujes a prijdou si stezovat z vedlejsi ulice. jeden hysterickej kokr neda vyspat padesati domacnostem... no ja si prave kvuli tomuhle poridil to, co mam ted. polosamotu mezi poli a stromy, kde psi muzou delat curbes a nikomu to nevadi, kde muzu rano vylezt na verandu jen v zupanu a srnkam ukazat bimbase, kde muze sydo zpivat mrazishe a nikdo ho neslysi :-))) akorat to nese to riziko, ze manzelka chce slepice, ktere ja nesnasim, ja bych chtel ovce, jestli se mi casem povede dokoupit kus pole u baraku. pastevecky psy uz na to mam :-)

27.1.2012 17:03:02

Tsss!
Ani nevíte, jak vám závidím! V zaprděným městě, byť na jeho okraji, je to děsná nuda. Jednou jsme byli na grilování jehněte někde na konci světa. Ten člověk měl tři kopce pastvin, bývalý panství a plno stájí s koňama všech věků, nejvíc se zabýval chovem černejch kladrubáků. Dokázala bych si tam představit sebe. Asi je to pěkná dřina, ale každá práce smrdí - některá po oleji, jiná potem, tahle smrdí hnojem. Ale asi by mě bavila, stejně tak, jako se starat o lidi. Želiváci ví :)

27.1.2012 18:08:21

vixton
Mame ti do hradiste privezt grill a jehne ? :-D

27.1.2012 19:09:36

Siaron
To ti povím, až úspěšně oškubu a vrhnu bažanta, co mi visí za nohy na balkoně. Pokud ne, tak mi ho musíte dovézt vykuchaný :-P. Jinak budu klidně chef grill, Hrabinho bude asistovat, když nám to tak pěkně šlo :-)

27.1.2012 19:49:57

Siaron
grill jí vezmeme, vezmeme i zástěru a čepici a ať se holka ukáže, co dovede, třeba si jí nějaký chalupník všimne a odvede k sobě na grunt :-)

27.1.2012 20:05:52

Chef
Já se toho nebojím! :-D

27.1.2012 20:15:24

vixton
jen pockej, az uvidis stodolu :-) predstav si, ze obsluhujes ve valhale :-)

27.1.2012 20:24:17

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 999
Končí za: 1 hodina

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

SCYTHE PROMO KARTY CÍLŮ 24 - 27 V ČESKÉM JAZYCE
SCYTHE PROMO KARTY CÍLŮ 24 - 27 V ČESKÉM JAZYCE
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas