The Elder Scrolls V : Skyrim

Tak se přiznejte kdo tam chodíte žít svůj další život?:) Já hraju zatím celkem krátce...15 odehranejch hodin a 14 úroveň. zatím jedu dost na jednoruční meče, blok, trochu do toho mísim stealth a destruction magic:) A vůbec, co na 5. díl téhle legendární série říkáte?
21.11.2011 16:26:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Nooo
Hru sice nemám, za což se předem omlouvám, že vůbec píšu, ale mám ji ve wishlistu. Nicméně ty, kdo mají Steam a upřednostňují vyninjování hry, bych chtěl upozornit na možné komplikace. Jelikož je to Steam only hra, tak její vypirátění s sebou nese možnost totálního kolapsu vašeho Steam accountu. Nevím jestli je to pravda, jestli je to možné a navíc nepochází to z mojí hlavy, přesto je dobré o téhle možnosti vědět.

21.11.2011 16:50:17

Havelock
To je v pohodě, já jen chtěl zábránit případnému plevelení a spekulacím...ale rád uvítám každý názor.:) Jinak to s tim Steam acountem musim domitnout, protože sám mám Steam Acount a hru jsem nejprve několik hodin hrál vyninjovanou:D (tenhle název neznám) a účet byl stále ok;) Bratr má taky Steam a ten hraje jenom vyninjovanou verzi a taky v poho;)

21.11.2011 18:11:26

Odulin a Havelock
Hoši přeložte mě obyčejnému smrtelníkovi co to znamená Steam only a vyninjovane. Jinak naSkyrim se tesim, ale jeste si chvili pockam.

21.11.2011 18:25:05

Parxel
Steam je největší prodejce her na trhu. Koupíš si u nich hru a kdykoliv kdekoliv si ji můžeš stáhnout na jakýkoliv počítač. Steam only znamená, že se hra dá hrát jedině po aktivaci na Steamu. Bez přístupu na internet tedy smolík. Taková vtipná vsuvka je to, že v ČR se dá koupit pouze retail verze (v obchodě), která se musí aktivovat na Steamu, ale samotný Steam ji v ČR neprodává. Mimochodem retail stejně vyjde levněji. Hlava nebere. Výraz vyninjovat znamená třeba stáhnout si pirátskou kopii, vypirátit, ale také úspěšný rychlý pokus pořídit něco limitovaného, např. poslední kus v akci, nebo využití příležitosti, že má obchod špatně udanou cenu. Např. když nejmenovaný telefonní operátor omylem prodával iPhone asi za 20 Kč. Vyninjovalo se jich asi 20. A pak je to taky výraz, když někdo vyhraje aukci za směšnou částku. Zkrátka něco tajně a rychle jako ninja :D

21.11.2011 19:51:10

Skyrim a Steam
Co jsem pochopil tak steam verze neni pro Evropu otevrena ? Rozhodne tam Skyrim nevidim. Lepe receno digital only verze. Jinak moje oblibena postava uz od Oblivionu (v Morrowindu a Daggerfallu jsem byl trapny kouzelnik) v Oblivion kouzelnik s Lukem. Takze Markshman, Destruction, Restoration, Alteration hlavne a light armor :)

21.11.2011 22:05:36 | Upraveno autorem (porovnej)

TES V: Skyrim
Tak já hraji velice krátce, mám za sebou pouze prvního mrtvého dráčka. Momentálně mám Lvl 8 a zatím vylepšuju především jednoruční boj (používám sekyrku), a trochu jsem potrénoval lukostřelbu a alchymii. Zatím žádné překvapení a vidím to na dlouhé zimní večery ve Skyrimu...

22.11.2011 00:39:14

Ladik81
Alchimii jsem v predchozich TES taky daval ale cim dal tim vice me prudila :-/, pak jsem vetsinu stejne vyresil pres alternation magii. Ale je to o pristupu :)

22.11.2011 01:44:28

Sykrim
ten me nechava zcela chladnym. Zato mam rozjety monstrozni RPG dungeon pod emulatorem Amigy - Fate Gates of Dawn a je to fakt narez:-)

22.11.2011 06:46:28

zpestreni stripem
http://medvidek.org/nyx/random/skyrim01.jpg

22.11.2011 10:08:07

Falco
:) Pěkný a sedí to. Líbí se mi ten výlet, kterej postava podnikne po zásahu obrovým kyjem.:)

22.11.2011 12:45:54

Odulin
Tak jsem taky podlehl. Hodně se mi líbí to severské prostředí. Taky to, že oproti Oblivionu do hry zařadili hodně z modů, díky právě kterým se Dominion stal hratelný. A možná se mi paradoxně u hry líbí současný trend zjednodušování principů, tedy to, že se zbroj a zbraně neopotřebovávají a nemusíte je opravovat nejlépe celou dobu v dungeonu, nebo je měnit za horší, která dropnou cestou. Jsem nadšený. Hraju wood elfa s lukem/jednoruční zbraně a nějakou magií. Paklíč je mým chlebem a dělání zombií ze slepic mou zábavou :D
Největší problém s hrou mám opět ten, že side questy nejsem schopen nechat na jindy a tak mi na 10. lvlu kompletně uniká hlavní dějová linie :D
Nicméně bugy a nelogické posloupnosti ve hře jsou občas znát. Třeba vidím v dálce, jak nějaký černokněžník do koně pálí kouzelné plameny. Samozřejmě pomůžu koni a výsledek je takový, že ho můžu ukrást. Ok, kůň zadarmo, proč ne. Překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. Cestou potkám NPC, seskočím a přátelsky poklábosíme. Když však znova na skočím na celou dobu odcházejícího koně, NPC se do mě pustí a co vám pak zbývá. Nebo... Jedu kolem banditů tak seskočím a bitkujem se, kůň nenuceně odchází kamsi. Pak se ho tedy snažím dohonit a na místě, kde by teoreticky mohl být , stojí najednou úplně jiný kůň, na kterého můžu nasednout bez krádeže (:D) a kolem něj pozůstatky úplně té samé bitky, kterou jsem dobojoval o 50 metrů vedle. Hlava nebere :D

SPOILER: Když jsem se tak potuloval po domech ve Vorařově, odemknul jsem si i dům Svena a Hildy. Pochopitelně. Tak se tak rozhlížím, možná si i něco vypůjčím. Nikdo se nekouká, tak co by? No nic, jdu dál, poflakuju se přírodou a narazím na nějakou pevnost, ze které raději dávám taktický ústup před big bossem a jsem úplně na cucky. Najednou slyším"HEJ" a už jde do mě partička hodně slušně vybavených pobudů, kde po 10 minutovém souboji zjistím, že byli najatí Hildou (stará otravná a nedůležitá postava). Tak si tu jejich smlouvu beru k sob a vyrážím si to vyřídit Hildou (ne teda zrovna vracet vypůjčené věci). Ta samozřejmě dělá jakože nic a tak mám důkaz a nevím, co s ním. I když na druhou stranu mě tak napadá, že ohánět se ve světě fantasy důkazem o nájemné vraždě kvůli krádeži je strkání hlavy do oprátky. :D

24.11.2011 16:00:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
No čoveče máš teda pěkný příhody s koněm:) Koně taky používám, ale tohle se mi ZATÍM nestalo:) Celkově mi přijde, že mám na bugy štístko, protože za 17 hodin pařby sem se s ničím větším nesetkal (a možná ani menším), ale asi jen málo koukám kolem sebe;) Jooo vlastně něco přece....pokaždý když vylezu z Whiterunu (Bílý Průsmyk), tak přede mě spadne nebo ze země vyleze dračí kostra :D:D Působí to dost zvláštně, ale už jsem si zvyknul.

No jinak souhlas tím severskym prostředim, taky se mi ta drsná atmosféra líbí. A s tím opotřebením věcí to vidím úplně stejně;) Používáš společníky? Na mých putováních zhebli už asi 4:) a vůbec jakou jedeš obtížnost? Já to rozjel na Expert..Master jsem si nelajznul.

Ještě pár slov ke grafice a hlavně enginu. Nevim co máš za stroj, ale mě trochu mrzí ta neoptimalizace měst. Jakmile jsem v krajině nebo dungeonu tak mám na ultra (stíny high)konstatních 60fps, ale přijdu do města a místy to klesne i ke 40, což je samo o sobě v pohodě, ale ten skok z 60 je dost velkej a pak to působí trochu blbě, ale gamebreaker to určitě není. Jenom mě engine tímhle trochu zklamal. Jsme v roce 2011, v době 4 a 6 jader a Skyrim jede jen na 2 jádra. Kdyby to aspoň Bethesda hned patchnula, ale to oni ne. A trochu by se dalo zanadávat na hlasitost mluvení a určitých zvuků, ale to už bych rejpal.

24.11.2011 16:21:27 | Upraveno autorem (porovnej)

gev

Odulin:
ad grafika a engine - aspon ze tohle na xboxu resit nemusim :-)

Fakt je, ze prave diky te rade vetsich, ci mensich zjednoduseni se to i na konzoli hraje vyborne.

24.11.2011 16:24:46

gev
Jj na Xku nemusíš řešit vůbec nic :) První jsem doma zkoušel Xkovou verzi, ale jediný co mě odradilo od pařby a co mě donutilo počkat na Pc verzi byly.....loadovací časy. Nechci znít nějak zhýčkaně, ale když jsem pak ve městě chodil od domu k domu a vždycky musel čekat 9s a při velkym přechodu až 15-20s, tak to trochu otrávilo, protože jsem víc čuměl na loadovací obrazovku než hrál, ale tím určitě nechci říct, že na Xku je to nehratelný, to v žádným případě, jen prostě PC verze má taky svý výhody:))

Jinak interface je snad čistě konzolovej...akorát dělanej na gamepad, se kterým to i na PC občas hraju. Hrál bych to na gamepadu furt, KDYBY tam nechali klávesový zkratky na favourite věci. Přecí jenom 2, který jsou na gamepadu mi přijde málo.

24.11.2011 16:34:42

Skyrim
Mám za sebou 56 hodin hraní a 34. úroveň. Jedu na sekeru a štít, lehké brnění, luk, kovařinu a alchymii. Od všeho dalšího trochu. Hrál jsem všechny díly a podle mě zatím Skyrim překonává i Morrowind

27.11.2011 09:44:35

Skyrim
Tak jsem se kouknul na oficiální game trailer a mám hodně silné cukání si Skyrim koupit.
A to jsem chtěl původně počkat cca rok, až sleví a přijdou datadisky, ale teď fakt nevím. Ty draci jsou prostě úžasný.

29.11.2011 11:02:45

Parxel
Jdi do toho-mohu jen doporučit. Oblivion byl oproti tomu jen slabý odvar.

29.11.2011 11:12:03

vance
No právě. Oblivion mě nějak nezaujal. :-)

Takže tohle je docela jasná volba. Ještě si říkám jestli třeba trochu nenamotivovat ježížka.
:-)

29.11.2011 11:28:39

Parxel
Skyrim ber a Oblivion jedině s Oscuro's Oblivion Overhaul, pak ale vážně stojí za to. A pokud jsi pamětník, tak pro Morrowind vyšel grafický pack pro rok 2011, takže si člověk může dát tuhle pecku ještě jednou ve výrazně lepší grafice (a nepochybně i s hromadou dalších modů). ;-)

29.11.2011 13:45:20

Thales
Pamětník jsem a o tom packu jsem neměl ani tuchy. dík.

29.11.2011 13:58:03

Skyrim
Tahle hra je vážně k po*rání. Nikdy jsem se u single player hry nebavil víc a zároveň necítil pocit studu z toho, že místo spánku radši hraju. Asi si dobrovolně střelim šíp do kolene. :D

19.12.2011 08:20:56

havelock
Taky? :)
Užívám si, že v každý organizaci do které přijdu jsem vyvolený, na kterého čekali stovky let. :D

19.12.2011 08:32:54

Eh
ja sel vcera po trzisti kolem stanku se jmelim ... meli to tam tak pekne rozvesene, ze jsem mel nutkani to trochu "oharvestovat" :-D

20.12.2011 14:11:22

Siaron
Já zas na lidi v metru křičim (v duchu) FUS RO DAH :D

http://www.youtube.com/watch?v=YOxVjbGvUpI

20.12.2011 16:28:58

all
Já Skyrim pořád zvažuji, jediný důvod proč ho už doma nemastím je ten, že obvykle po pár měsících vyjde datadisk a krátce potom verze, která obsahuje komplet + opravu chyb. Ale strašně moc se na Skyrim těším. :-)

20.12.2011 16:58:10

Vybíráme z Bazaru

Tumult Royal
Tumult Royal
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas