The Elder Scrolls

Nedá mi to a zeptám se, hrál někdo na PC některý z dílů TES: Arena, Daggerfall, Morrowind nebo Oblivion?

Jaks e těšíte na připravovaný TES V: Skyrim?
28.7.2011 11:53:02

Odulin
jo, Ravenloft, to byl prvni dil, druhy byl ten Stoneprophet a Menzoberranzan byl mezi. Vse dohrano:-) Ja mam zase rest u tech arkanii, mam celou trilogii original, kazdy dil jsem hral chvili, priznam se ze jsemto moc nedaval, protoze do tohodle se chce ponorit opravdu hodne. Das Schwarze Auge jsou docela slozita pravidla. Mimochodem je na svete Drakensang a Drakensang 2 s temito pravidly, druhy dil vysel myslim minuly rok. Taky vypada zajimave ,zatim jsem nehral. ale uz jsou zpracovany izometricky, coz je trochu skoda, ale zase nez aby z toho udelali fantasy Dooma, tak radeji takhle:-)

28.7.2011 14:49:44

Ringo
Slušný:) Si koukám taky pěknej pařánek pamětník. Jj Drakensangy jsem zkoušel. Naposledy myslim tu Řeku času, ale přes ostatní gamesy jsem se k tomu už víc nedostal. Hele Ringo, tak mě napadá, co ty a JRPG?:) Řiká ti tenhle styl něco nebo tohle moc nemusíš?

28.7.2011 14:56:17

undercroft
undercroft je super, nejlepší na něm je, že jde hrát i na mobilu... každopádně taky patřím k těm, co občas ze sentimentu zapnou beholdera nebo dungeon mastera :-) Jinak největší herní orgie jsem zažíval u Might and Magic: Mandate to Heaven a pak ten Gothic. Ravenloft byl taky dobrej a ten druhej díl (nevim, jak se jmenoval), to už je tak dávno....

28.7.2011 15:07:40

Odulin
Mrknul jsem se na ten Undercroft a fakt by se mi to asi líbilo. Jenže jak se zdá verze jsou jen pro pocket PC a i-Ph, ale pro android šul nul. Na své stařičké Motorole s Windows mobile jsem měl něco podobného, ale teď si nevzpomenu, jak se to jmenovalo.
A pozor Ultima Underworld a Ultima XY jsou rozdílné hry.
Pagan byl vynikající, ale i předchozí díly se mi líbily i když perspektiva pohledu tam byla trochu zvláštní. UU I+II to byla paráda na druhou.... Btw. Pagana jsem si zahrál asi až 4 roky po tom co vyšel, protože do té doby na něj nestačil můj comp :-)

Menzobarranzan i když zpracovával můj oblíbený svět z FR byl pro mě dost zklamání, byl takovej nemastnej neslanej. Zato Wizardry VII, to bylo něco! Dohrál jsem ho až s pomocí návodu, ještě teď si pamatuju, že jsem se tam zasekl, protože jsem musel být na nějaké zapadlé loučce v určitou hodinu aby se něco stalo, ale tahle informace mi v tom ohromném množství událostí úplně vypadla.

28.7.2011 15:16:36

Nostalgie
Jsem došel tak daleko, že jsem si na synově PSP v DosBoxu zprovoznil Dungeon Mastera a Eye of Beholder I. Ale ovládání nebylo úplně ideální, ta myš chyběla hlavně při vyťukávání run v DM.

28.7.2011 15:19:50

Micc
Jj, tak tyhle nostalgický záchváty taky dostávám:) Naposledy jsem si takhle v DosBoxu minulý týden připomínal 2 starý pařbičky od Silicon Knights - Dark Legions a Fantasy Empires..ale to je zas jiná pohádka. Škoda toho Undercroftu...a co Pc verze? tu bys nedal?

28.7.2011 15:34:51

Odulin
heh, JRPG? FF7 nejlepsi hra vsech dob a jinak: FF 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 dohrano, FF12 zahrano, Dragon Quest 1, 4, 5, 6, 8 dohrano, DQ 2, 3, 7 zahrano. Chronotrigger dohrano, Chronocross zahrano, Phantasy Star 4 dohrano, Phantasy Star 2, 3 zahrano, Star Ocean 2 dohrano, Star Ocean 1 zahranoBreath of Fire 1, 3, 4 dohrano, Breath of Fire 2, 5 zahrano, Parasite Eve 1 dohrano, Parasite Eve 2 zahrano, Tales of Phantasia dohrano, Tales of Destiny 1, 2 zahrano. Grandia 1 dohrano, Grandia 2 zahrano. Xenogears, Xenosaga rozehrano, rogue Galaxy rozehrano, Suikoden 1 dohrano, Suikoden 2 zahrano, Suikoden 5, Suikoden Tierkreis rozehrano. Lunar Silver Star Story dohrano, Lunar Ethernal Blue zahrano. Dale jsem dohral Earthbound, Super Mario RPG, hral jsem Lucifers Call, Digital Devil Sagu, k tomu vsemu nejake ty SRPG a urcite jsem jeste na neco zapomel. Takze tolik muj vztah k JRPG. Rekl bych ze v jistem smyslu mam JRPG jeste radsi nez ty na PC, i kdyz na PC jsem zase mel takove ty oblibene svety, v kterych jsem mel pocit ze ziji druhy zivot, jako napr. ta Ultima VII nebo ultima Underworld:-)

28.7.2011 15:52:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Supr. To mi naprosto stačí, abych si udělal obrázek;) Já už to vemu jen stručně..taky je mám hodně rád:)))

28.7.2011 15:56:37

Odulin
ted mam takove prijemne vecery, skoro dvoumesicniho syna uspavam v pojizdnek kosiku ktery poposoupavam nohama, v rukach gamepad a smazim Rogue Galaxy:-D

28.7.2011 16:00:18

mimochodem
nebylo zmineno mnohych dungeonu, ale co takovy Black Crypt? Mimochodem mam doma krabicovou originalku s hutnym manualem:-)

28.7.2011 16:01:12

JRPG
U mě taktéž pozitivita. Přiznávám- PSPčko jsem kupoval hlavně kvůli nim, abych mohl s sebou na dovolené vozit PS1 kousky které Ringo vyjmenoval (FF,BoG, Chronocross...) Rogue Galaxy je fantastická, sice jsem nedohrál (...ten čas) ale strávil jsem u něj hodně hodin. Fantastické možnosti vlastního vylepšování zbraní, krásná grafika, postavy... Nebo Kingdom Hearts, na které jsem se kvůli Disney postavám díval trochu nedůvěřivě, ale pak mě to dostalo. Nebo třeba Arc, Valkyrie, Shadow Hearts...

Black Crypt hodně slušný, ale to snad vyšlo originál jen na Amigu ne? Sice mám doma PC verzi, ale je to nějaký amaterský port. A musím říct že od 3 patra mě to přišlo už dost těžký.

28.7.2011 16:44:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Micc
Black Crypt je amiga a tu my bohužel jaksi nikdy neměli, ale koukám, že je nějaká pc verze, jak píše Micc, takže to rád vyzkouším...díkec za tip.

28.7.2011 17:15:48

JRPG
Já zase JRPG nějak moc nemusím, mají na mě dost staromódní způsoby vyprávění a příliš lineární přímočaré příběhy (alespoň ty, co jsem hrál - Chrono Trigger, FF IV, FF VII Crisis Core, FF Four Heroes of Light, Mario & Luigi RPGs a ještě pár takových na Nintendu DS, které mi vypadly). Nejvíce jsem se zasmál, když všichni recenzenti a lidi kolem mě prznili nejnovější FF XIII za to, že je strašně přímočaré, i když přitom takových jé většina JRPG, tak nevím, nad čím se podivovali. Ale třeba Kingdom Hearts se mi líbily, hlavně kvůli rozličným hezky udělaným levelovacím a vylepšovacím mechanismům (KH 358/2 Days, KH Re-coded, KH Birth by Sleep) a rozmanitosti světů (KH 2).
EDIT: Na druhou stranu zase JSRPG jsou vynikající. Právě hraju Tactics Ogre Let Us Cling Together a je to skvělá záležitost.

28.7.2011 17:24:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Ad Black Crypt
On ten tip není tak žhavý, mám totiž pocit, že ta moje PC verze obsahuje snad jen první dvě patra a že to pak už nebylo dodělané. Ale jako ochutnávka to stačí. Pokud zaujme pak doporučuju emulátor Amigy WinUae, na kterém jsem to hrál já.

28.7.2011 18:03:35

TES a já
No prvni byla pochopitelne Arena, kterou jsem musel dohrat, jelikoz to bylo v te dobe jako zjeveni tento typ hry. Pak prisel Daggerfal, ja si koupil krasnou pevnou krabici (tenkrat se jeste takove vydavaly) a protoze bylo hodne zprav, ze je zabugovany, cekal jsem az vyjdou vsechny zaplaty :) Pak jsem se do nej pustil a hral to snad rok a pul :) Zadne jine hre jsem tolik casu nedal, Daggerfall me chytil a nepustil, oproti Arena to bylo ohromne. Bugy (alespon ty kriticke) byly skoro pryc a ja si to uzival. No a po hooodne dlouhe dobe jsem zkusil i ten Morrowind a nebylo to spatne, ale na Daggerfall to nemelo. Soubojovej system slabej, v dungeonech uz nebyla ta stisnena atmosfera jako u druheho dilu. Nabidl hezci grafiku, ale Daggerfall u me jasne vyhrava. Oblivion jsem zatim nezkousel.

28.7.2011 18:07:31

Micc
Black Crypt si muzes zahrat na emulatoru Amigy, neni to zadny velky problem.

28.7.2011 18:08:14

Best of RPG
Jinak co se tyce RPG dovolil bych si podotknout, ze
a) nejlepsi RPG je Wizardry 7, dodnes neprekonana hra skoro ve vsech aspektech :)
b) nejlepsi atmosfera v RPG - saga Ultima Underworld
c) nejlepsi souboje jsem videl zatim v Pool of Radiance z 80.let (a samozrejme ve Wizardry 7-8)
d) nejlepsi herni system pro vyvoj postavy a interakci s hernim prostredim ma podle meho serie Realms of Arkania
e) nejlepsi grafiku v RPG ma s obrovskym naskokem Ishar 2.

Samozrejme stale je jeste dost her z 80. a 90.let, ktere jsem jeste nepokoril cele a ktere mohou zebricky zatrast :)

28.7.2011 18:15:59

Black Crypt
ten origos mam samozrejme disketovku na Amigu. Jinak Black Crypt, Amberstar, Ambermoon, vse krasnejede pod emulatorem, viz.
http://hobring.esero.net/games.htm

Staci jen stahnout soubor HWA, hru, oboji rozkliknout a uz to jede. Instalace plug and play, zadne slozite konfigurovani:-)

28.7.2011 18:16:43

2 Kadaver
ona uz FF12 byla zpackana. Kdo se JRPG hloubeji venuje, vi cim to je. Pokud k tomu pristupujes zpusobem linearita jako linearita, zdanlive ti to prijde stejne, ale FF13 trpi tim, cim trpi vetsina modernich her jak na PC tak na konzole a to je behani v koridorech temer bez odbocek.

28.7.2011 18:18:08

Richmond
a co Amberstar?:-) Ten spolu s Ultimou 7 (ta vede na neotresitelnem prvnim miste) u me exceluje v atmosfere sveta, v kterem se odehrava. Svet Ultimy 7 a Amberstaru funguje tak zvlastne a dycha takovou zvlastni nostalgii a melancholii, ze mam pocit, ze to jsou pro me vysnene dalavy, v kterych bych se chtelo me dobrodruzne ja ocitnout. Ultima 7 navic umi zabrnkat na nostalgickou notu excelentne a to i v pripade, ze clovek nikdy nehral predchozi dily. Uz jen uvitani starych pratel, s kteryma Avatar resil problemy pred nekolika desitkami let a byl opet vtazen z realneho sveta od sveho monitoru do stredoveke Britanie aby ji zachranil, to uplne vzbuzuje dojem, ze tam clovek fakt proste byl a privital se se starymi znamymi. U8 Pagan byl oproti tomu velkym krokem zpet (bohuzel i ve vsech hernich smerech). Ale jiste kouzlo ma samozrejme taky.

28.7.2011 18:32:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Amberstar je skvely kousek, ale spis jako celek. Atmosfera je (pro me) v UU o neco lepsi.

28.7.2011 18:34:07

Richmond
tak urcite, UU je fenomenalni. Ono se stejne blbe definuje, co ma nktera hra nej. UU jwe dungeon, U7 izometricke RPG, ve sve podstate jine kategorie her, i kdyz ze stejneho sveta. Ja bych to stejne strcil do jednoho pytle a cely svet Ultim bych vyhodnotil jako svet s nejlepsi atmosferou vubec:-) Tedy atmosferou, ktera je realna a clovek by se do ni dokazal tak nejak vzit. Sice tady je to hodne na hrane pro me s Final Fantasy 7, ale to je spise takovy svet, ktery ma take neskutecnou atmosferu, ale clovek se tam citi byt spie na fantasticke rekneme navsteve nebo dovolene. Ultima, to je domov:-)

28.7.2011 18:37:47

Undercorft
Ten jsem dohral na max obtiznost, coz tedy jsem hlavne zpoactku tezce skousaval :) Neni to spatny dungeon, ale trochu mi tam vadily nektere veci - napr. ty pohadkove postavy, divne dialogy apod.

28.7.2011 18:37:58

Ishar 2 a jiné starší hry
Tak ten si pamatuji. Ty hory byly vyřešené jednoduchým a nádherným způsobem.
Nicméně si myslím, že srovnávat hry dnešního typu jako Oblivion apod. se staršími kusy nemá smyl.

Dost pochybuji o tom, že by se někdo kdo starší RPG hry nezná, dnes rozplýval nad jejich grafikou. I když to ve své době byla pecka. Jen když si vzpomenu na zmiňovaný Ishar, tak město to byly stejné domy jeden vedle druhého ala paneláková výstavba z dob minulého režimu.

To co bylo pro mě na starších dungeonech zajímavé, byly questy a úkoly. Dost často to byly obtížné hádanky a různé takové logické hříčky viz třeba Dungeon Master. To si člověk musel pořádně namáhat bednu, aby se dostal na konec. To se už u dnešních RPG tolik nenosí. Většinu jich člověk projde bez sebemenšího zaškobrtnutí.

29.7.2011 06:59:05

Parxel
rozplyvat se asi nebudou, dnes se to bere moc pres technologii. Rucni praci uz dneska holt nikdo neoceni. Ishar je krasne namalovany pixel po pixelu. Dneska je to vsechno suse renderovane a lidem staci, kdyz to vypada realisticky a hybe se to. Moderni vymozenost, ale strasne neosobite.

29.7.2011 08:54:09

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 22 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Atentát na Hitlera
Atentát na Hitlera
Akt. cena: 910 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas