RPG

A co RPG? Hrajete? ;-)
My dlouhodobě hrajem DRD+ na Asterionu, škoda že není víc času, takovej Shadowrun byl taky super... A to nemluvím tom, jak mě lákají GURPS, World of Darkness, Call of Cthulhu a spousta jiných... Každopádně mám teď silný a čerstvý zážitek, dali jsme one-session hry "Časy se mění". Jde o vyprávěcí hru (minimum pravidel) o sovětských agentech, kteří jsou vysláni do minulosti, aby napravili chyby, které napáchali imperialističtí agenti. Hráli jsme v pěti + vypravěč, byl to fakt úlet a vřele doporučuji.
Hra "Časy se mění" v původní verzi a fórum k ní:
http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=237&t=6789&start=15&st=0&sk=t&sd=a

Aktualizovaná verze hry vyšla v říjnové Pevnosti.

Jen jedna scéna pro vykreslení atmosféry, postavy se přibližují k osadě, Jižní Morava, okolo r. 1420:
"Soudruh Akakijevič v mnišské kutně se blíží k jakési nuzné vísce, aby zjistil směr cesty. Ostatní soudruzi i soudružka Veronikovovová ho kryjí. V ústrety Akakijevičovi vybíhá jakýsi pomatený tlouštík v rouše Adamově. Vrhá se na Akakijeviče, vroucně ho líbaje. Vykřikuje divoce, aby Akakijevič odhodil své roucho a nechal se 'spasit láskou'. Z osady začínají vybíhat další a další poloodění a neodění nuzáci i nuzačky, někteří evidentně nakažení nějakou velmi ošklivou chorobou. Na vzniklou situaci reaguje soudruh Stavrovski frenetickou střelbou z krácené verze automatu Ak-47. Soudruh Denisenko neopouští svůj úkryt v křoví, pouze řve příkazy do vysílačky a ze zlosti, že ho ostatní soudruzi neposlouchají, píše káravé poznámky o prohřešcích soudruhů do svého bločku. Soudružka Veronikovovová sice střílí nazdařbůh ze svého minirevolveru, ale daleko intenzivněji než na střelbu myslí na to, s kterým soudruhem se večer po svazácku sblíží a dovolí mu, aby ji důvěrně oslovoval 'Tami'...."


21.10.2009 14:27:40

RPG
Už dlouho nneí čas, ale dřív jsme hrávali D&D ve Forgotten Realms a pak Vampire: the Masquerade. Shadowrun jsme také jednu dobu zkoušeli, ale Vampire ho vystřídal.

21.10.2009 14:42:25

RPG
Je to zvláštní, ale deskové RPG mě skoro vůbec nelákají. Přitom na počítači hraju především (řekl bych tak z 80%) RPG (abych to ještě víc upřesnil, tak jen ty do roku 2001). Možná to je tím, že v počítačové podobě za mě kompjůrtr spočítáv vše potřebné a já se tím nemusím zdržovat :) Fakt nevím.

21.10.2009 15:05:19

Richmond
Ono asi jde o to, co hledáš. Pokud ti jde o levelování a kombení postavy, tak je asi dříve Diablo a teď WoW jasnou volbou. Já ale v RPG hledám právě to RP, hraní postavy, sžívání se s ní a fantazii. To ti prostě PC dát nemůže :-)

21.10.2009 15:24:15

all
chtěl jem taky založit diskuzičku o RPG, a už je tu :-)
začínal jsem na DrD, asi jako většina v čechách, pak zkoušeli Shadowrun, protože byl taky česky. Ten se mi líbil pravidlově víc, ale nějak se to po chvilce rozpadlo
No a teď hrajeme na střídačku několik RPG i když ty první dvě zmíněné jsme hráli naposledy tak před 8 lety.
D&D z 19.stol. tuším Maska rudé smrti. Je to fakt dlouho. Hezké příběhy ala Sherlock Holmes. Magie tam byla dosti vzácná.
Dead Land, nebo tak nějak. RPG z divokého západu, asi zajímavější pro amíky:-) ale jinak zajímavé. Bohužel nám odpadl PJ tak jsme toho moc nenahráli.
Call of Cthulhu. 20. léta 20. stol. Kututulhu a vše co k němu patří. Magie ještě vzácnější a okultističtější. Super věc, doporučuju.
Warhammer: srdcová věc pro všech sedm hráčů, spíš období renesance než středověk, nádherný background, asi znáte. Hrajeme ho stále na střídačku s Dark Heresy (warhammer 40k) jen odpadli dva lidé, kteří neskousnou sci-fi nádech.

a naprostý souhlas s Eyronem. RPG považuju za vrchol herní zábavy. Problém je s časem, nejkratší kampaně trvají čistého času +-16 hodin, tzn. tak čtyři sehrávky.
čistý romantický středověk (DrD, D&D Forgoten realm, apod.)už nehrajeme víc se nám líbí střet civilizací- ve Warhammeru se všichni nenávidí a inkvizice všechny upaluje:-) nebo střet magie a techniky, nejlépe magie a předsudků:-)

21.10.2009 15:48:07

Eyron
to zní celkem dobře! Nevím jestli ovšem najdu dostatek sebezapření k tomu abych si koupil Pevnost :)
Minimum pravidel znamená co? Za jak dlouho je dokážeš např. vysvětlit?

21.10.2009 15:52:49

Eyron
My se teď chystáme vyzkoušet Střepy snů. Příběhová česká RPG. Tak jsem svědavej. S tímle konkétním typem her zatím zkušenosti nemám. Typuji, že bude hodně záležet na lidech, aby se do toho pořádně vžili a pak to může být skvělý.

S Dračím doupětem ve své původní podobě jsem se na základce a na střední vyřádil až, až. Do DrD+ už jsem se nepouštel, hlavně kvůli času a nechtělo se mi učit dalších X-knih pravidel.

Pak jsme ještě zkoušeli Shodowrun, ale v naší skupině se moc nechyt.

A ještě si vzpomínám, že jsme hráli Pána prstenů. Pravidla sice nebyla moc promakaná, ale to nám nevadilo. Dodělali jsme si spoustu pravidel vlastních. Tenkrát se hrálo na PC ufo a tak se náš PJ nechal inspirovat. No prostě zprznili jsme Středozem vším možným i nemožným, ale to nám tenkrát bylo tak 12,13.

21.10.2009 15:55:34

a ještě já :-)
při hledání tajemných artefaktů, díky kterým se prý vyvolávají zvrácení démoni, jsme narazili na čarodějku, jenž se nebála tyto artefakty použít ve svůj prospěch. Důkazy byly nepřímé, schválená čarodějka je něco jako šlechtic, v dalším pátrání nám mohla svými kontakty pomoci, démonologie se nikdy nikomu nevyplatila. Soudy by ji možná osvobodili, inkvizice určitě upálila. Celou jednu sehrávku jsme řešili co s ní, když klečela u pentagramu ve svém sklepě vydána na milost naivním novopečeným čarodějům vzešlých ze všech společenských poměrů. Zapomněl jsem na jednoho mladého templáře Bílého vlka.

tohle PC nikdy nedokáže, a myslím, že ani přes netové spojení to nikdy nebude ono, kvůli soustředěnosti hráčů.

21.10.2009 16:02:22

střepy snů
Zkoušel jsem lite verzi ze netu. Byli jsme na to tři a nebyla nejlepší nálada, takže to skončilo tragicky. Není podle mne tou hrou. Ale jinak to má zajímavý nápad. To bezesporu. Když by ste hledali parťáka tak bych se možná přihlásil. Ale jako vypravěč asi ne.

21.10.2009 17:32:08

Eyron
myslim ze Richmond rozhodne nemel na mysli Diablo, a ja osobne Diablo za RPG nepovazuji.

21.10.2009 18:29:57

Ringo
Nezačínej zas :D

21.10.2009 20:41:09

sydo
počkej já řeknu Drussbarbovi...

21.10.2009 20:56:51

Eyron
No potěš, tos mi dal :)) Diablo...Ale ne nechci začínat žádný flame. Budeš se mi divit, ale když jsem hrával takové Wizardry 7, byl jsem po těch desítkách hodin s postavami hodně sžitý. Proto jsem ale zmiňoval tu hranici přelomu století, protože do té doby crpg hry nabízely roleplaying, dnes to je v drtivé většině o něčem jiném.

Bohužel pro mě nevýhodou deskových RPG by asi byla časová náročnost a pochopitelně i nalezení spoluhráčů. To už je prostě pro "mladý" :) Já mám rád, když se do 15 minut začne hrát hra :)

21.10.2009 21:08:10

CRPG
Wizardry 7, Ultima 6, 7, Dark Sun 1, 2, Ambermoon, Albion, Ultima Underworld 1, 2, serie Realms of Arkania, Might and Magic...troufam si rici, ze zadnemu hraci stolnich RPG by v techto hrach nechybelo opravdu nic. Naopak pro me jsou tyhle hry vyhodou, protoze ke stolnim nesezenu hrace, nesezenu tvurce dohbrodruzstvi a na PC mam i vs hrou nejaky vizualni kontakt, tak mam i pocit, ze se pohybuji po nejakych konkretnich lokacich.

21.10.2009 22:19:02

RPG
Začalo to prvními nesmělými krůčky na základní škole s ošoupanou knížkou DrD 1.0 (nebo to tehdy bylo dokonce ještě bez verze?). A pak se to rozjelo: Pán prstenů (možná jednoduchá, ovšem výborně zpracovaná věc, jak člověka uvést do základů RPG, rozhodně lepší než Výprava do Bílého hradu, co býval v DrD), Shadowrun (měly jsme na to tuny compendií), AD&D...
Pak už na střední nebylo tolik času ani spoluhráčů (s těma je dycky problém).
A na vejšce to už bylo naprd úplně, tak už jsem si jenom pročítal pravidla V:tM, GURPS, D&D3ed, Fate, Window, World of Darkness, DrD+


až bych slzu zamáčkl... holt nejsou lidi (a málo času, i když to by se taky dalo nějak zmáknout)

22.10.2009 07:43:47

RPG
Taky jsem kdysi měl v rukou DrD 1,5 .. ale nebyli lidi. Po letech jsme s kamarádem začali Warhammer RPG a byla to paráda.
Člověk může a musí použít svou vlastní fantazii a to je na tom to skvělé. Ale chce to lidi a těch je s časem nedostatek.

22.10.2009 08:18:28

Elenistar
Uvidime jak to s tim dopadne. Ja jsem uz v dracaku delal vypravece, takze tuhle roli bych na sebe vzal ja. My jsme mysleli zkusit to tak ve 4 lidech. Ale souhlasim s tim, ze hodne zalezi na tom jaka se sejde parta lidi. To je stejne u vsech kecacich her. Vsimnul jsem si toho uz kdyz jsme hrali mestecko Palermo. Ze zacatku jsem nevedel co delat a pak kdyz mi to docvaklo tak to bylo super. Ale zaroven dodavam, ze se tenkrat sesla hodne dobra parta lidi.

22.10.2009 08:53:25

re
Richmond: Hluboce se omlouvám, Wizardry 7 rules :-)
kandelabr: Ta hra je udělaná tak, aby se během jednoho sezení hráči zároveň seznámili s hrou a pravidly,vytvořili postavy, vymysels se příběh a zápletky... Jediná příprava je v tom, že si Vypravěč celý text přečte dopředu (asi 10 A4), je to jednoduché a přitom funkční a zábavné...

22.10.2009 09:10:59

ringo
realms of arkania... bohužel jen stíny nad rivou. Hrál jsem je snad 4* a nikdy neomrzely. Asi nejpropracovanější příběh co jsem hrál. V moderních pc rpg, jsem byl podobně nadšen ze Zaklínače. A v časech nedávných jsem zbožňoval Baldurs Gate. Proto se teď moc těším na Dragon Age.

22.10.2009 09:45:09

Elenistar
me se minuly tyden na eBayi podarilo ulovit krabicovou origosku Shodow over Riva, fungl novou ve folii, udelalo mi to fakt radost:-) Jinak predchozi dva dily, Blade of Destiny a Star Trail byly sice promakane, ale podle me nehratelne. Placeni v jednicce za save expama bylo prehnane a system cestovani v Star Trailu byl tak neprehledny,ze jsem to musel prestat hrat.

22.10.2009 14:25:58

jinak nejpropracovanejsi pribeh na PC
nepocitam ted japonske RPG na kopnzolich, tak ten bych videl jednoznacne v Ultime 7, Dark Sun 1 a Albionu a taky Betrayal at Krondor, ale tma je to dost dano tim, ze v tom ma prsty Feist.

22.10.2009 14:27:11

RPG
RPGčka jsou nejlepší a strategie taky :-D

15.12.2009 16:35:44

Vargen
A 2d click-point adventury! :)

15.12.2009 16:41:28

Drd
S kamarády jsme hráli klasické Drd, poté jsme konvertovali na Drd+
a nemůžeme si ho vynachválit, akorát mi upřednostňujeme vlastní svět před nějakými moduly typu Asterion. Jednak je to pro mě jakožto Pj mnohem větší zábava a navíc se ve svých vlastních představách dobře orientuji .)

15.12.2009 16:46:42

prior
vytvářet vlastní dobrodružství je sice super, ale jak jsem zestárli, není čas. Takže kupjeme. Ale na Warhammera a Call of Ctulhu vycházejí dobrá dobroružství

15.12.2009 21:56:44

A Fallout nic ? :)
Před cca pěti lety jsem aktivně hrával Fallout Pen and Paper se spolužáky :) Jó, to byly časy. Z jistého úhlu pohledu považuju Fallout PnP (a podobné, třeba i fantasy DnD) za hru nadřazenou všem deskovkám i elektronickým hrám...

15.12.2009 22:23:43

Vybíráme z Bazaru

Legendy země Euthie - Limitovaná edice
Legendy země Euthie - Limitovaná edice
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas