Prší vůbec někde????

pořád slibují Pardubicku pořádnej slejvák a nikde nic
prosím o report jestli někde máte štěstí a máme se tu na co těšit
16.7.2010 12:40:39

Nový Jičín
Lehký opar, v dálce se kumulují kumuly, ale na déšť to moc nevypadá...

16.7.2010 12:46:01

Praha
Včera pár kapek, jinak skoro nic. K čemu ty meteorology teda máme? :D

16.7.2010 12:46:50

Praha
Včera k ránu jsme se vzbudil, hlavu otlačenou od ASL manuálu, a zdálo se mi, jako by venku pršelo. Ale když jsme šel do práce, tak už bylo sucho a nevím, zda to nebyl jen důsledek četby o bahnitém terénu a jeho vlivu na kouřový granát :)

16.7.2010 12:48:18

vasekre
Ha, takže se mi to nezdálo?

16.7.2010 12:48:39

...
Praha: včera to vypadalo na bouřku, nakonec jen taková přeprška
Tábor: včera dopo sprchlo
Lomnice nad Popelkou: večer čelní střet dvou bouřek, prý docela pršelo

16.7.2010 12:52:55

a nezaprší
a nezaprší! Nejhorší je, že v tom vedru se nedá vůbec nic dělat... ani hrát hry :-)







16.7.2010 12:54:49

...
mamka říkala, že v Šumperku taky včera sprchlo, tak snad se dočkáme

16.7.2010 12:55:22

ta"jemná"
právě, včera jsem se pokoušela o solovku agricoly a málem jsem se uvařila (zítra mě čeká agricola v praxi - seno brrr)

16.7.2010 12:56:23

jizni morava
vcera se blyskalo ale nakonec spadlo jen par kapek... jedine co se da delat je hledat dalsi vhodne hospody kde by se potencialne daly hrat deskovky:)

16.7.2010 13:00:20

jižní morava
tak tam bych neuvažovala a zalezla s deskovkama do sklípku

16.7.2010 13:01:09

Havířov
už asi týden nebo dva vedro jako v pr**li, ani kapka nespadla

16.7.2010 13:08:47

PJ

Plzeň(-sko)
Včera tu asi v půl páté ráno circa třičtvrtě hodiny celkem prudce lilo. Ale když jsem šel do práce, také už to nebylo poznat, takže sydo, můžeš si oddychnout - nehalucinuješ :o)

16.7.2010 13:12:09

copak hry
na ty se zaleze na zahrádku u vody, ale sport je v rici, tuhle jsem byl běhat a i v půl 10 večer jsem myslel, že to nepřežiju.

16.7.2010 13:15:23

sport
včera jsem zjistila, že i vytírání podlahy je jen pro vrcholové sportovce, natož žehlení
takže dobrovolně se teď hýbat, tak maximálně, když půjdu k vodě

16.7.2010 13:22:42

sport a hry ve vedru
To mně a mé svěřence nějaké hice nezastaví :)
Včera jsme po úterních výbězích do kopce běhali opakované úseky na dráze a bylo to super :))) Večer jsme pak s děcurami dali AoEIII, co víc si přát :)

O víkendu budu makat na baráku, to už bude horší :(((

16.7.2010 13:44:40

Bohužel...
Sis nevšimla? Koukáš vůbec na zprávy?! Hele, jako nevím, ale ten déšť minulej tejden se fakt snad nedal přehlídnout... ;-)

10.8.2010 23:51:19

ipetrk
A ty, koukáš vůbec na datum příspěvků?

10.8.2010 23:56:26

==>Beholder
Jasný! Mně právě přišlo vtipný, jak se to teď sešlo (bez ohledu na to, že povodně vtipný nejsou, aby si to někdo blbě nevyložil...)

12.8.2010 11:19:26

Už je to tu zase
Prší...už 24 hodin a má pršet ještě celý den...je to strašně deprimující, když bydlíte 5 m od koryta řeky a její hukot je stále silnější...několikrát za noc kontrolujete stav vody...a když víte, co se všechno může stát, to se pak bojíte každé přeháňky...nemám rád déšť...a vítr...

1.9.2010 06:43:39

==> The Hammer
Držím palce!

Obecně mi uniká lidská touha stavět si příbytky blízko vody, zvlášť, když je známo, že tam prostě jednou za čas voda teče (to není na Tebe Hammere. Obecně, vždyť kolik nových baráků vyrostlo v zátopových oblastech po minulé "stoleté vodě").

Každopádně nevěřím, že bude zase povodeň - snad maximálně pár sklepů s vodou, ale nic zásadního. Fandím Vám!

1.9.2010 08:28:42

rbx

Ipetrk
Z historickeho hlediska je ta snaha zrejma, reky byly dulezite dopravni tepny a v pristavech se obchodovalo a tudiz tam vznikaly prvni mesta, pamatujes na Havranpirka, Veverici a Jirku Bartosku? :-)
Takze v tomto pripade je to proste drzeni se historickych souvislosti.
Kazdopadne tez nechapu lidi, co si v zatopovych oblastech postavili nove domy, nemyslim tim ty, co jim voda dum zbourala a oni si ho na stejnem miste postavili znovu, tam je situace o dost slozitejsi, ale ty, co prisli na takova mista kvuli cene pozemku jako novousedlici. Tyto lidi nechapu. Pokud uz si nekdo na takovemto miste dum postavi, tak by si ho mel ale postavit tak, aby mu voda domem protekla, zaplavila max sklep a tim to skoncilo.
Ja bydlim cca 3km od Berounky a fakt vidim na mistech, kde byla v roce 2002 povoden, stat fungl nove baraky.

Kazdopadne tez drzim Hammerovi palce, velka voda je svinstvo a pokud prijde v zime, tak je to tuplovane svinstvo :-(((

1.9.2010 08:39:30

PJ

ipetrk
Neříkám, že to dává smysl, ale nemyslím si, že s tím má co dělat nějaká touha. Když dojde k větší záplavě a statik pak nařídí stržení poškozených staveb, obec prostě nemusí mít pozemky/domy na kopci, takže nové domy vyrostou u vody zase. Jiná věc je, že už se má v projektu počítat s protipovodňovými opatřeními.

Hammere, držím palce.

1.9.2010 08:39:33

rbx

PJ
Ja myslim, ze mu spis jde o novousedliky, nez o jiz vytopene a znovu na stejnem miste postavene domy.

1.9.2010 08:54:11

==>rbx, PJ
Přesně, jak říká rbx. Pokud má někdo ve vesnici 100 let starej barák, žila tam jeho celá jeho rodina, předci, tak chápu, že obětuje co se dá, aby opravil / znovu postavil barák na stejnym místě. Nejde tam ani tak o tu hmotnou hodnotu, jako spíš duševní. Nebo když to jsou starší lidi.
Ale nechápu lidi, co si tam kupujou nový baráky. Jo, developery chápu. Vědí, že krutě pod cenou koupěj pozemky, nechaj je rok vyschnout, pak kolem nahrnou (v lepším případě) tak 75cm val, který ponese označení protipovodňová hráz, postavěj baráky a pak prodaj s marží jako kráva (protože protipovodňová hráz). Když přijde voda, tak to tu hráz rozemele natotata.
Obecně dost humus...

1.9.2010 09:09:33

Díky za podporu
Jsou lidi na tom mnohem hůře než já...náš barák je z r. 1924 a za těch více než 50 let, co v něm naše rodina přebývá, byla do r.1997 velká voda jen jednou...od té doby je to skoro furt...nejhorší to bylo právě v tom r.97 kdy jsme měli obrovské štěstí v tom, že se voda vylila na druhý břeh a odnesla si pouze cestu, která tam vedla...jde hlavně o ten psychický pocit, když člověk vidí, co všechno se může stát a voda mu olizuje plot...

1.9.2010 09:10:03

Vybíráme z Bazaru

Gloom od Kilforth vo fólii
Gloom od Kilforth vo fólii
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas