LIMBO

Tuhle hru jsem si rozehrál na mnohá doporučení a musím říct, že se mi už dlouho nestalo, abych se nedokázal od hraní odtrhnout. Černá, bílá a spousta odstínů šedé, jednoduché ovládání, neustálé umírání hlavního hrdiny a někde mezi tím vším úžasný pocit dokonalosti.
Noirová plošinovka se spoustou puzzlů pro pozdně noční hraní.
Vřele doporučuju
http://www.youtube.com/watch?v=t1vexQzA9Vk
30.8.2011 03:07:44

PJ

Jednoznačně doporučuju!
Krystalický minimalismus, atmosféra hutná jak chleba s česnekovou pomazánkou zapadlý měsíc za postelí, elegantní a nenásilné puzzly, příběh, nad kterým si budete lámat hlavu a přemýšlet nad symbolikou a hloubkou hry... zkrátka, takové malé umělecké dílko. Další PC hra která to dokázala (bohužel jsem ještě neviděl žádnou deskovku, o které bych byl s to prohlásit, že je artová nebo má nějakou myšlenkovou hloubku, byť mělkou... ale to už je jiná věc...).

Jediná větší výtka k Limbu je kratší doba hry a vyšší cena (mám ovšem smutný pocit, že cena je asi většině lidí u nás putna a není to z právě z důvodu, že mají dost peněz)... Na druhou stranu je ta hra tak výjimečná a zážitkově i příběhově silná, že těch peněz nelituji (cca 10 € / cca 4 hodiny herní čas). V noci se sluchátky je to skoro na pořízení bezpečnostních hnědých trenclí...

30.8.2011 07:55:25

Limbo
Taktéž dopopručuji. Tohle snad nemůže zklamat. Dohrál jsem hned jak vyšla na XBLA a mám v plánu zopakovat si PC verzi. Opravdu nezapomenutelná hra.

30.8.2011 09:27:56

Limbo
Video je velmi zajímavé, díky za tip, rozhodně to prozkoumám. Nevím, proč jsem si při sledování upoutávky vzpomněl na mé oblíbené PSdvojkové Ico.

30.8.2011 09:44:36

wow
To vypada moc zajimave, diky za tip.

30.8.2011 10:00:49

limbo
o tehle hre mi psal nedavno kamarad, ale jest jsem nemel cas se k tomu dostat abych to nejak resil. Pry je to hra puvodem z XBOXu, byla predelana i na PS3, kde se stala velkym hitem a ted to vyslo na PC. Nevite nekdo, kde se to da koupit (na PC)?

30.8.2011 13:54:56 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Ringo
Já ji koupil na Steamu:

http://store.steampowered.com/

Myslím, že jinak se na PC sehnat legálně nedá.

30.8.2011 14:44:34

...
Já to hrál už onehdá na xboxu... ze začátku je to spíš jen o atmosféře, ale ke konci se přitvrdí(hrátky s gravitací) a hra je dost výzva a získává na zábavnosti:)

30.8.2011 14:53:01

PJ
aha, diky, nezbyva nez to vzit tam:-) Jinak me to pripomina taky jedno dle meho nazoru umelecke dilko. Another World.

30.8.2011 14:55:41

rbx

fiiha
diky za tip! Paradni hra, ta by mohla brzy vyjit na iPhone ci iPad. Uz se tesim.

30.8.2011 15:04:06

plošinovky
Díky bohu za indie scénu, která je plná velmi kvalitních plošinovek...Braid, Limbo, VVVVV, Super Meat Boy atd...kdo si myslí, že má dobrý nervy a je šikovnej plošinovkář, tak ať zkusí Super Meat Boye...pro mě další klenot;)

30.8.2011 15:11:20

PJ

rbx
Jestli to na iTelefon vyjde, tak to bude nehratelné. Zejména ke konci je to velmi náročné na rychlou a přesnou koordinaci povelů z klávesnice a absolutně si nedovedu představit to hrát na dotykáči. Nehledě na to, že malá obrazovka zmrší tu hutnou atmosféru... (OK, iPad možná není tak malý, ale proti 27" monitoru je to pořád prcek).

30.8.2011 22:37:51 | Upraveno autorem (porovnej)

dík
za tip... stáhnuto a paráda

30.8.2011 22:54:20

som

LIMBO
tuhle hru jsem měl dlouho v hledáčku a netrpělivě vyhlížel její vydání. Jenže pak hledáček zapadl prachem a na Limbo sem si už nevzpoměl, takže díky za připomenutí :)

to Elenistar: budem na tom asi podobně, ale v době, kdy probíhají krvavé přestřelky v diskusi "mravní kodex uživatele ZH" je taková poznámka téměř hazard se životem :-))))

31.8.2011 06:41:42

som
Vzhledem k tomu, že je Limbo distribuovaný přes steam, je Elenistar naprosto v pohodě a ani snad jinou možnost jak hru získat než stahnout nemá - stažení je zde zde zcela legální - ať už zdarma demo, nebo za úhradu plná verze :-)

31.8.2011 07:43:12

som

Micc
Ups ...

31.8.2011 08:21:07

micc a som
Díky náčelníku, že jsi se mne zastal. Na obhajobu soma, se přiznám, že jsem se opět čirou nááhoudou a "nevědomky" stal obětí pirátství. "Opravdu jsem byl přesvědčen," že odkaz na stránce Wupload je legální a jedná se o dceřinou firmu steam. Opět, jsem byl napálen a pořídil si do počítače nelegální software. Kdo se má v tom dnešním světě vyznat. ;)

31.8.2011 08:51:16

PJ

Elenistar, Micc
Nechci tady dělat křena, pánové, ale osobně se držím hesla: kdo chce žrát, nemusel by u toho aspoň toho mlaskat. Zrovna Limbo je záležitost, která by si zasloužila aspoň drobnou úlitbu směrem k autorům.

31.8.2011 10:18:24 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
Chápu, že si mi za mé poslední řádky vysměješ, ale mám menší zákys s výtahem. A netuším ještě k čemu jsou ty věcičky co vždycky rozšlápnu.

31.8.2011 10:21:30

PJ

Elenistar
Nevysměju, svůj názor už jsem Ti sdělil.

Se zákysem nicméně nepomůžu, protože jeho popis je zoufale nekonkrétní. Těch výtahů je tam vícero... Doporučuju tytrubko, kde jsou videa s postupem.

Ty rozšlápnuté věcičky jsou achievmenty. V upirátěné verzi samozřejmě k ničemu...

edit: tytrubko = YouTube

31.8.2011 10:46:17 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

PJ
to by ses divil, jaka dokazali vymyslet ruzna ovladani ke hram na dotykaci. Takze nechme se prekvapit.

31.8.2011 15:07:34

PJ

rbx
Já ale dotykáč mám a pár her jsem si na něm taky zahrál... i proto mně připadá případná konverze nerealizovatelná, nebo realizovatelná, ale za cenu kompromisů a ústupků.
Hlavně nevím, jaký by taková konverze měla smysl, přidanou hodnotu. Je to jako mít možnost jízdy v Passatu a přitom se těšit, jak se bude cpát pět lidí do třídvéřového Fiata... Nikomu zálibu v těchto zařízeních neberu, ale můj šálek to není....

31.8.2011 15:24:38

rbx

PJ
na pracovni pocitac hry neinstaluju, jiny nemam a hraju na XBOXU, nebo na iPadu ci iPhonu. Jelikoz nejak nevim, jak se nakupuje na XBOX Live Arcade, protoze v dobe porizeni meho XBOXU to bylo slozite a muselo se pres UK ucty, tak jsem to radeji nezkousel. Tudiz nemam jinou sanci si to zahrat a priotom bych rad. Takze pro lidi, jako jsem ja, by ta uprava na dotykac prinesla sve ovoce, i kdyz to mozna ztrati neco ze sve atmosfery.

31.8.2011 15:51:28

PJ

rbx
Jasně, chápu. Přesto bych zkusil ten XBOX. Určitě se dá metoda nákupu dohledat na diskuzních fórech...

31.8.2011 16:43:38

ad Limbo
Na hru jsem se těšil, když oznámili její předělávku na PS3, ale demo mě nějak extra nenadchlo. Ale bylo to asi tím, že nebylo nic moc udělané (dost jednotvárné) a bylo dost krátké. Demo mě má přesvědčit, že si mám hru koupit, ale tohle mě k tomu nepřesvědčilo, tak se neodvažuju. Možná jednou vyjde zadarmo na PS Plus :-)

1.9.2011 14:46:11

uááá
Skvělá hra. Škoda jen, že víckrát se to hrát nedá.

29.9.2011 19:40:54

Vybíráme z Bazaru

Mazescape: Ariadna
Mazescape: Ariadna
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas