Inkarnace Nesmrtelnosti - Piers Anthony

Četl jste někdo tuhle sérii? Mě se to před lety moc líbilo, hlavně svou originalitou a netradičním pojetím. Pro ty kdo nečetli, tak jenom krátké info. Jednalo se o sérii 5 knih a každá byla věnována jednomu vtělení smrt, čas, osud, válka a příroda. pointou bylo, že každé vtělení byl v podstatě úřad, který zastávali lidé. A na pozadí toho se odvíjel souboj dobra se zlem.

Nejvíc se mi líbil první díl "Na bledém oři". Úřad smrti přebíral ten, kdo zabil smrt - tedy svého předchůdce v úřadu smrti. :-)

Teď jsem se k tomu vrátil a zjistil jsem, že P. Anthony napsal celkem 8 knih, které patří do této série a že do češtiny bylo přeloženo pouze prvních 5. Důvody neznám. Nicméně trochu jsem zabrouzdal po netu a z toho co jsem se dočetl mi přišlo, že zbylé tři knihy se věnují vtělením, které stojí na straně zla.

Šestá kniha se jmenuje "For love of evil" a mělo by se jednat přímo o Satana.

Sedmá kniha se jmenuje "And Eternity" tedy Věčnost.

Poslední osmá kniha se jmenuje "Under Velvet Cloak". Tady jsem úplně nepochopil o jaké vtělení se má jednat.

Celkově mi z popisu přišlo, že první knihy spolu více či méně souvisí. Hlavně propojením hlavních hrdinů. Zatímco poslední tři jsou jiné. Odehrávají se v jiné době. Víc nevím.

V každém případě mě zajímají názory a tak všeobecně kolem.
28.10.2012 09:36:14

Parxel
Vida vida, to jsou mi věci, myslel jsem, že je jich opravdu jen pět. A nenarazil jsem zatím na moc lidí, kteří je četli. Piers Anthony je můj oblíbený spisovatel ,právě díky tomu, že jeho knihy, které jsou šmrcnuté fantasy mají svůj originální přístup. Inkarnace nesmrtelnosti jsem přečetl jedním dechem a rád se k nim čas od času vracím, škoda jen, že Náruč zelené matky má tak chatrnou vazbu, že už ji mám po pár přečteních rozpadlou téměř na jednotlivé stránky.
Od Pierse se mi líbí i jiné kousky - trilogie o Modrém Adeptovi, nebo romány ze světa Xanth (u nás snad ale vyšly jen 2 díly).

28.10.2012 10:53:44

Parxel
Ja som citala len Naruc zelene matky, ostatne cakajuv Kindlovy kym bude cas na citanie. A az doteraz som si myslela, ze cakaju len 4 :-).

28.10.2012 10:56:11

PJ

Přečetl jsem to celé...
...tedy všech pět dílů a zpětně nic moc. V pubertě mě to bavilo, teď už bych to nečetl. První díl OK, dál už mi to přišlo trochu jako natahovaná kaše a později spíš už jako nekonzistentní patlanina, ve které nemá jasno ani sám autor, zejména ke konci. Celkově ta myšlenka "úřadů" mi přijde sice originální, ale tak nějak přitažená za vlasy a spíš preferuji prattchet/gaimanův styl o antropomorfních personifikacích vzniklých na základě víry.

28.10.2012 11:02:09

četl
také jsem kdysi přečetl cellou serii, ale musím souhlasit s PJem - Na bledém oři bylo povedené a zábavné, ostatní díly už ale navázat nedokázaly a pro mě byly i celkem nudné. Škoda, 1. díl mě tenkrát navnadil opravdu hodně.

28.10.2012 12:09:26

také četl
Ještě na vejšce a bavilo mne to. Užý několikrát jsem si říkal, že bych to zkusil znovu. Půjčí mi to někdo?
Třeba to dopadne jako u Dharmových tuláků, kteří mi po letech přišli dost bídní.
Co humor a fantasy Asprina? Pratchet, se nedá číst moc knih za sebou, pak je ten humor moc stejný a nebere mne tolik, jako když si to dávkuji jen občas.

28.10.2012 19:09:02

už je to dlouho ...
mě se to líbilo, kromě smrti i ten princ berserk a dočetl jsem to celý ...

30.10.2012 16:58:27

hvar
A o čem jsou ty poslední tři díly? Jestli si ještě vzpomínáš a můžeš nám to trochu přiblížit.

31.10.2012 13:21:22

Vybíráme z Bazaru

Kdo to byl?
Kdo to byl?
Akt. cena: 95 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas