Doporučte mi PC hru

Potřebuji pomoc. Po dlouhé době jsem měl čas si něco pořádně zahrát na PC.... a ono vyjma DoTy nebylo co (tu hraju celkem pravidelně). Nějaké doporučení? Stýská se mi po strategiích. Ideálně turn-based. Něco ve stylu stařičkého Panzer/Allied Generala nebo série X-Com/Jagged Alliance.
Kuji předem :)
26.9.2011 12:40:03

...
Silent Storm - tahová RPG strategie
Spellcross - geniální česká tahová strategie
Incubation

26.9.2011 12:50:36

Frozen Synapse
Zkus to, je to geniální taktika: http://www.frozensynapse.com/

26.9.2011 13:16:45

Něco ve stylu
Panzer Corps
MILITARY HISTORY™ Commander Europe at War

Jukni na

http://www.matrixgames.com/
http://www.slitherine.com/

26.9.2011 13:28:25

King's bounty: Legend
Pokud ti nevadí fantasy prostředí, tak bych zkusil tuto hru. Je asi 2-3 roky stará, vyšel k ní i datadisk Armored princess (obojí je počeštěné).

Jsou to taktickké boje ve stylu Heroes + RPG příběh hlavního hrdiny (válečník/paladin/kouzelník), který si postupně vylepšuje schopnosti a učí se nová a silnější kouzla.

Už jsem oboje dohrál a moc se mi líbily.

26.9.2011 19:57:52

...
Sci-fi: Fallen Heaven
Fantasy: Battle for Wesnoth

Kings Bounty je fajn, ale po pár hodinách omrzí, je to pořád to samé dokola, prostě jen jdeš, porubeš co můžeš, naverbuješ nové jednotky a zase jdeš a porubeš co můžeš... strategie bych tomu neříkal... defakto tam nemáš protivníky, kteří by nějak hráli proti tobě, ale jen hromadu potvor, které se jakože pohybují po mapě

30.9.2011 18:52:29

Settlers
cela serie, specialne druhy dil a jeho reedice po deseti letech (i kdyz to neni turn-based, ale RTS). Jinak z tahovek urco taky doporucim Spellcross, akorat na to bude asi potreba nejaky DOS emulator.
A dotu hrajes na garene? jaky nick pripadne? kdysi jsem tam taky hraval...

edit: Ted koukam, ze hledas spis valecnejsi veci, to k Settlers zas tak nesedi. Ale presto - dej jim sanci ;)))

30.9.2011 19:32:34 | Upraveno autorem (porovnej)

matrix games
obdoba gmt ve světě pc problém je pokud cheš originál že musíš platit kartou do zahraničí zatím se nenašel distributor pro čechy (nejspíš nikdy nenajde

5.10.2011 09:50:45

to permonick
ad King's bounty...

Je fakt, že je to taktika a ne strategie. Ale když jsem to hraju na vyšší obtížnost, tak už je to docela záhul a musíš fest přemýšlet, jak svýho hrdinu rozvíjet a vybavit, abys měl šanci postupovat. Navíc pokud má nepřátelská jednotka hrdinu, který může kouzlit, nebo při bojích proti bossům (hlavně těm datadiskovým) už se člověk zapotí.

5.10.2011 12:59:19

Tahovky
Civilization 3, 4, Alpha centauri, Master of Orion 2, Galactic Civilization 2 a samozrejme Space Empires IV:-)

No a par nesmrtelnych vykpavecek: Battle Isle 2, 3, Master of Magic, Master of Orion 1, Civilization 2, Ufo Enemy Unknown, Jagged Alliance 1, 2, Heroes of Might and Magic 1, 2, 3

5.10.2011 13:10:47

Vybíráme z Bazaru

Insula - CBG, anglická verze
Insula - CBG, anglická verze
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas