divadlo

Právě jsem přiběhl z představení Stráže!Stráže! Hráli to u nás v Kobylisích u salesiánů. A hrajou to začátkem ledna ještě jednou. Fanoušci Terryho Prattchetta, rozhodně se běžte podívat. Stojí to za to.
http://straze-straze.blogspot.com/
18.11.2010 22:34:31

PJ

Divadlo?
Moc pěkné vlákno :-)
Věnuje se někdo ze Zatrolenců divadlu nějak aktivně? Vím zrovna o Elenistarovi, který tohle vlákno zakládal :-) a díky za tip, rád bych to zkoukl :-)

18.11.2010 23:40:32

Divadlo
jo divadlo ja rad i kdyz chodim sporadicky. Jinak kdyz pratchett tak take samozrejmne v Dlouhe :) ale ot uz je hodne proflakle.
Jinak mam rad treba farmu v jeskyni, i kdyz to neni klasicke divadlo. Nicmene ochutnavka:
http://www.youtube.com/user/FarmInTheCave#p/a/u/1/LJp_6KHoolY

(jinak jsou v zasade pod svandovo divadlem kdyz hraji u nas)

18.11.2010 23:53:40

divadlo
mám rád, ale též se tam dostanu tak dvakrát do roka
bavjej mě komédie, ale kdybych měl něco vypíchnout tak by to byl Calligula v Divadle pod palmovkou s J. Langmajerem. Naprosto úžasně zahrané
No a pak Rozbitý džbán s P. Nárožným kdy jsem řval smíchy od začátku do konce
Jo a pak mě napadá Caveman, kterého jsem chytil s J. Duškem a doporučuju pro všechny páry. Prej je to pěkný i s jeho pokračovatelem.

19.11.2010 06:51:46

Stráže!
Elenistare, koukám na to divadlo a v předprodeji mi to nabíží pouze 1.12.2010. To je pro nás velice nevhodný datum a tak jestli někde vidíš přístup na rezervaci v lednu, tak mi prosím otevři oči. Díky, lístky bych přibalil ještě pod stomeček.

19.11.2010 07:49:56

divadlo
Nikdo ještě nezmínil Žižkovské divadlo Járy Cimrmana? To se divím. Měl jste už někdo štěstí podívat se na České nebe? :)
Nejlepší věc, co jsem kdy viděl, bylo v Dlouhé U Hitlerů v kuchyni od Arnošta Goldflama. Komicky pojatá hra je rozdělená na kratší úseky, kde se každý posunuje dál v čase a v každém úseku Hitlera hraje někdo jiný z poměrně malého množství učinkujících herců. Neubránil jsem se slzám smíchu, když přisla na řadu malá a energická herečka cca 160 cm (Magdalena Zimová) s knírkem a seřvávala chlapy o dvě hlavy větší :D Kolem minulých vánoc běžela i televizní inscenace a já všechny připravil na famózní podívanou a že to nikdo nesmí prošvihnout. Inscenace byla z brněnského Hadivadla a bylo to naprosto příšerné. Vůbec to nemělo ten šmrc a tu lehkost, co jsem zažil. Televizi jsem uraženě vypnul asi po 10 minutách a ospravedlňoval se všem, kterým jsem to dporučil. Tímto tedy volám hanba Hadivadlu!
Jinak u mě vede jednoznačně Vinohradské divadlo a Vladimír Dlouhý. Budiž mu země lehká.

19.11.2010 07:55:57

PJ
Já se věnuju velice aktivně a to jako hodně aktivní divák :)

19.11.2010 08:05:52

cholerus
Někdo si jich na jejich blogu ptal, jestli budou hrat i v lednu. Rikali, že by rádi, ale jeste nevedi pevný termin. A jestli to budou zase hrat u nas, tak dam vedet. :)

19.11.2010 09:07:15

Elenistar
Díky, pokud bys to později někde zahlédl tak mi pls písni SZ. THX

19.11.2010 09:14:58

divadlo
taky mam rad ale bohuzel se moc nedostanu, kazdopaadne pokud jste nekdo z Brna tak moc doporucuju v mestskem divadle predstaveni Dokonala svatba, dusil sem se smichy:)

19.11.2010 09:22:27

divadlo
Asi jsem kulturní barbar, ale mě divadlo absolutně nebere. Zkoušel jsem to ikskrát a pokaždé jsem si připadal trapně - přijde mi, že herci přehrávají (chápu, že je divadlo jiné, než film a je třeba ty emoce zdůraznit) a celkově mi to nesedlo. Obzvlášť Nosferatu v divadle Komedie byl utrpení. Světlou výjimkou je PJova sebranka Improverti, kterým tímto udělám reklamu. Válel jsem se smíchy a všem doporučuji.

19.11.2010 09:58:29

sydo
Připomínáš mi kamaráda, který divadlo nesnese, protože se prý herci všelijak "pitvoří" a podobně. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že si nedělá srandu a vysvětlila mu, že to je tak nějak podstata divadla, narozdíl od filmu, se tak nějak pitvořit :)
Nicméně nejsem příznivcem divadelního mainstreamu a večer u nějaké známé komedie ve známém divadle bývá pro mě taky utrpením.
Člověk prostě musí dobře vybírat a sám vidíš, že někteří fakt pobavit umí :)

19.11.2010 10:32:15

ikri
Jo, o tom mluvím. Chápu, že to jinak nejde, ale prostě mi to nesedne. Ovšem v dnešní době říkat, že nemám rád divadlo, je společenská sebevražda :)

19.11.2010 10:35:21

sydo
Tak kulturní barbar jsi, ale kdo tady není. Já nemusím třeba balet a ačkoli mám divadlo rád, a trošku se tím zaobírám, nechodím nijak často. Tohle byla spontanní akce, protože jsem se oblíkl a za dvacet vteřin jsem byl v divadle. Bydlím totiž o patro nad ním. :) Jinak mám rád hlavně činohry a konkrátně komedie. Takže bych to jako sebevraždu neviděl, ty zkrátka raději knihu. :)

19.11.2010 10:38:27

Elenistar
Ano, píseň "Kup mi knihu" od slovenského barda a estéta Mekyho je mou hymnou :) Rád se u ní mrskám šlauchem.

19.11.2010 10:40:55

sydo
Já myslím, že vše je otázka výběru. Snad každý má rád nějakou hudbu, ale co se líbí jednomu, nelíbí se druhému. I já mám ráda hudbu, ale třeba to, čím se nechá polovina národa denně masírovat v rádiu, to většinou nesnesu. A podobné je to s divadlem,máloco má úroveň. A stejně tak jako dobří a horší zpěváci jsou i dobří a horší herci.
Byla jsem na tom podobně jako ty před pár lety a divadlo mě nezajímalo. Ale jedna konkrétní hra a jeden soubor mi otevřel oči a od té doby na ně nedám dopustit a díky nim jsem pak zabrousila i do jiných vod.

Ale předtím jsem stejně jako ty taky prošla většinou přehlídkou trapnosti.
Škoda, že už nehrají geniální hru Vzducholoď, za to ti ručím, že by ses nasmál :)

A třeba ti Cimrmani, o kterých taky byla řeč, to je taky důkaz, že i pitvoření může být inteligentní a vtipné

19.11.2010 10:56:56 | Upraveno autorem (porovnej)

já a divadlo...
K divadlu mám asi zvláštní vztah... říkám že ho nesnáším a to si aji myslím... vidím to trošku podobně jak tu psal sydo, že je to jakýsi přehnaný, zbytečně přetažený, nepřirozený atd...

Ale... byl sem vlastně donucen (těžkým nasílím) jít do divadla 3x a ač to dělám nerad, přiznávám, že 2x z toho sem se tam náramně pobavil... :D (nebylo to teda žádný hardcore divadlo, tzn. žádná klasika, opera nebo tak něco) jednou to bylo takový malý divadýlko v kavárně (Brejle) a jednou to bylo teda normálně v obleku ve velikým pěkným divadle (Městský divadlo v Brně - Parazit))(obojí komedie)! Jenom jednou sem se teda v divadle nudil a nebavil (Monology vagíny)(ale všem ostatním se to líbilo náramně)!

Divadlo Járy Cimrmana a Divadlo Sklep (Bible FTW) mám hrozně rád, ale nikdy sem na žádným jejich představení nebyl... ale jít večer spát a nepustit si ke spaní Cimrmana, to si neumím představit!

Tak já nevím... kecám když všude říkám že divadlo je fuj a nesnáším ho? :D

19.11.2010 17:27:05 | Upraveno autorem (porovnej)

M.N.
Rozhodně kecáš! To je jako kdybys říkal že nesnášíš televizi, když se nudíš u Ordinace v růžové zahradě. Každý si přece vybírá.

19.11.2010 17:34:04

...
jeden čas jsem chodila do Stavovskýho na činohru.
Pamatuju se, že nejvíc se mi tam líbila Romance pro křídlovku a Mistr a Markétka.
Zítra jdu do Divadla u hasičů na dopolední Tobogan s Alešem Cibulkou, tam chodím celkem často :-) a vždycky se náramně bavím.

19.11.2010 17:36:07

Otázka výběru
Já osobně do dovadla chodím moc rád, ale jak již tu padlo, je to otázka výběru. V současné době jsou v kurzu hlavně komedie nejrůznější úrovně, ale myslím, že některé z nich by dokázaly přesvědčit i odpůrce divadelního umění. Například Donutilův Sluha dvou pánů stojí za hřích. Nebo kdysi jsem shlédl v ABC Jak jsem vyhrál válku s Janem Hrušínským - tak nějak se mu povedlo Goodbodyho šmrcnout švejkovinou jak ji známe v podání jeho (Honzova) otce. Nebo letní Shakespearovské slavnosti na Pražském hradu také bývají příjemnou záležitostí. Nebo již zde zmíněný Caveman s Duškem - parádní kousek.
Jinak mám rád spíš menší a nezávislá divadla. Moje naprosto nejoblíbenější seskupení byl spolek CD 94, hrával v Divadle v Celetné. Viděl jsem všechny jejich hry, některé i vícekrát (např. Cestu kolem světa). Řada her pocházela z jejich vlastní dílny a opravdu byli dost vtipní.

ikri: Můžeš se,prosím, podělit o to co Tobě otevřelo oči? Inspirace není nikdy dost.

20.11.2010 17:17:00 | Upraveno autorem (porovnej)

jsem barbar
naposledy jsem byla na Zvobokosech v nějakém alernativním divadle v praze na ženských domovech, kde všechno hráli chlapy, super zábava

20.11.2010 17:59:29

Micc
Ráda udělám reklamu. Je to Divadlo Aqualung, které momentálně ponejvíce působí na Lodi Tajemství v Praze. http://www.divadloaqualung.cz/
A Cestu kolem světa náhodu hrají taky :) Dřív byli Divadlo Nablízko a hráli skvělé věci jako V Melounovém cukru, Tracyho tygra, Cyrana, Vzducholoď... posledně jmenovaná byla fakt pro všechny a na lodi měla neopakovatelnou atmosféru. Dneska hrají dost různorodé věci a je třeba si správně vybrat, aspoň podle mého názoru. ALe myslím, že místním by se mohl líbit Pán času, je to takový scifi komiks a přestože tenhle žánr nemusím, tak "Raker" - figura v kostýmu raka, který má za pasem místo bambitek zahnuté krevety - a podobné obludy dostaly i mně :-D
A pokud se na ně zajde na loď, tak někdy při představení loď pluje a můžete se pak ještě pokochat

21.11.2010 08:36:17 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
Děkuji za info, mrknul jsem na jejich stránky a nadšeně doma zahlásil, že mám prima tip na tak trochu jiné divadlo. Manželka sice poznamenala, že je to divadlo bratří Formanů a zná ho jíž dávno, jenom mě o něm neříkala protože si myslela že by mi na lodi bylo špatně (nevím kde na to přišla), ale že půjde moc ráda. Takže ikri, máš v sezoně na svědomí minimálně jeden náš večer :-) (ten Nick Carter nevypadá špatně).

21.11.2010 10:27:10

Micc
Tak to mě těší :) Formanům patří jen ta loď, jinak jde o zcela jiné divadlo.Pro případ, že by se někomu dělalo na lodi špatně, tak si může vybrat představení, při kterém se nepluje.Pluje se jen v pátek a při premiéře :)
A v sezóně se tam střídají i další divadla,koncerty a jiné zajímavosti!
Hezkou zábavu!

21.11.2010 11:23:25

PJ

Odpůrcům divadla...
...můžu vzkázat a zopakovat jen to, co tady už padlo. Je to jako zatracovat film, protože ve vašem multikině dávají jeden americký škvár za druhým.

Pravdou je, že u "klasických" divadel jsem také na štíru. Jakkoliv mohou být různé klasické hry nesmrtelné, příliš mě neoslovují, případně mně zkazí dojem moderní režie a dramaturgie.

Mám rád spíš současné a alternativní hry. Ikri doporučuje pěkné kousky. Mě z novot nejvíc dostala (největší emoce vybudila) hra norway.today (ano, malá písmena a tečka uprostřed jsou správně). Divadelní příběhy obyčejného šílenství byly pěkné, Spamalot se dal přestát :o) samozřejmě Caveman a Dušek, což už je hodně vlastní alternativa. Cimrmani a Sklep jsou tak výrazné divadelní entity, že jsou na samostatné vlákno :o) Jo a spousta pěkných věcí se dá vidět na fesťácích.

A asi vůbec nejlepší je stát na jevišti, chytit dobrou slinu a rozbalit to... dokázat, že v šoku zmlknou desítky lidí či se naopak rozesmějí nebo roztleskají, to je (bohužel vzácný) úžasný pocit...
Jen je blbý, když divák rozesměje herce (který notabene hraje v daném okamžiku mrtvolu a smát by se fakt neměl).
Viď, sydo ;-)

21.11.2010 22:21:37

PJ
No jo, ale tohle si herec zavinil hláškou přesně cílenou na daného diváka :)

22.11.2010 09:59:33

Vybíráme z Bazaru

Cesty osudu - Destinies ENG
Cesty osudu - Destinies ENG
Akt. cena: 340 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas