Česká Akademie her ?

Myslíte si že to má nějakou váhu či smysluplnost ?
Jestli jsem to podle stránek dobře pochopila, tak je to pár lidí z Mindoku a Albi (+ lidi z klubů které Mindok sponzoruje ).
Nemáte pocit, že je to spíš marketingový tah ?
Nebylo by lepší vytvořit nějakou novou nezávislou Akademii - lidi z herních klubů,
velké hráče (viz odehrané hry ) , lidi z herních obchodů atd.. ?


17.10.2011 12:47:00

Naty
Nema, ale pro me by asi nemela smysl ani v jakemkoli jinem slozeni. Pri vyberu her se ridim radou veci, ne jen doporucenimi. A herni trh je v CR porad tak maly, ze je podobna instituce zbytecna. Lide v obchodech na neco podobneho podle me dlabou a Zatrolenci atd tez, i kdyz z jinych duvodu.

17.10.2011 12:53:59

to Naty
Pokud vím, tak složení akademie je takové proto, že nikdo jiný to nechce dělat, nebo nepovažuje za smysluplné se tam účastnit. Na druhou stranu většinu lidí tam znám a můžu s klidným svědomím říct, že to nejsou lidi , kteří by měli jakýkoli zájem protěžovat nějakou konkrétní firmu.

Možná, že jsi tam také neoddělil tzv. "pozorovatele" od kmenových členů akademie. Pokud jsem si přečetl, tak členem akademie je jen jeden zaměstnanec herního vydavatelství - zdůrazňuji zaměstnanec a ne spolumajitel. Takže celkem nevím, kde jsi vzal, že je to pár lidí od Mindoku a Albi.

Co se týče sponzoringu deskovkářského klubu, tak mi najdi nějaký, který čeští vydavatelé nesponzorují. To by museli být v tom klubu blázni, aby nevyužili nabídek mít zdarma nebo levněji vzorky her pro svůj klub.

17.10.2011 13:37:33

PJ

Nemá...
...a už jen nabubřelé označení "akademie" působí přinejmenším úsměvně :-)

Souhlasím se sydem, lidi v hračkářstvích a supermarketech na to asi moc nedají (někteří třeba ano) a lidi, kteří se o dění kolem her aktivně zajímají, to nemá šanci zaujmout. Mně osobně na tom vadí protěžování eurovek (stejně jako mi trolovi vadí protěžování treše) a skutenost, že cenu už několik let dostává hra, které bych osobně žádné ocenění nikdy nedal (to samé platí i pro německé ceny Hra roku).

23.10.2011 01:20:16 | Upraveno autorem (porovnej)

ZH a protěžování trashe?
Souhlasím, že se o ameritrashi na ZH píše více, ale podle mého to neznamená, že by Eurohry měli na ZH méně prostoru. Mají ho stejně a je to jen o tom, kdo je na ZH aktivní a jaké jsou jeho osobní preference.

A to, že se trashi věnuji v novinkách je opět dáno mými osobními preferencemi, nicméně nikomu nebráním, aby napsal (nejenom) z Essenu novinku/novinky o hrách, o kterých já nepíši. Ale čistě díky tomu, že mne tolik nezaujmou.

Takže souhlas, píše se tu o Euru méně, ale nesouhlas s "protěžováním" (pokud tedy po mne nechcete, aby se mi líbilo vše ;-).

23.10.2011 10:05:01

PJ

Zeus
OK, možná, že výraz "protěžování" nebyl nejšťastněji zvolen - ale v důsledku (ve výsledku) je to jedno, jaká je příčina (zda nevůlí většiny uživatelů či chybějícím prostorem, který zde samozřejmě nechybí, všichni to víme a jsme za to rádi).

Na co jsem ale vysloveně alergický, jsou pořád ty stejné výkřiky "euro is dead". Je to pořád dokola a je to hrozně unavující. Ale přijde mi, že právě tenhle flame je specialita ZH. Třeba na "hrajeme" jsem nic podobného nezaznamenal...

A je to přesně totéž, co mně vadí na té samozvané "akadémii" a češtích vydavatelích - ignorace treše. Možná Vám to bude znít schizofrenně, ale přál bych si, aby bylo více otevřenosti a tolerance na obou stranách. Oba ty herní směry jsou zajímavé, oba mají něco do sebe, ale stále nechápu, proč má neustále někdo neúavnou potřebu obhajovat ten druhý...

Pardon za OT, ale částečně je to k věci....

23.10.2011 12:30:09

to PJ
Abych pravdu řekl, tak tě vůbec nechápu. Když budu nadšený cyklista, tak budu obhajovat ježdění na kole. Když budu rybář, tak budu obhajovat sezení u rybníka. Sem tam bude i vášnivý cyklista chytat ryby. Ale takoví univerzální fandové budou v menšině. Proč bych měl rybářovi vyčítat, že obhajuje své zapálení pro chytání ryb a cyklistovi zanícení pro ježdění na kole. Na hrajeme je uživatelská skupina taková, že o nějkém AT z valné většiny nemá ani ánung, tak se není co divit, že se tam takové diskuze nevedou. A abych pravdu řekl, tak se tam nevedou diskuze vůbec.

Mne zase vadí označování té tzv. akademie za samozvanou bez toho aby někdo navrhl a nejenom aby navrhl, ale aby se taky zapojil do organizace nějakého lepšího způsobu než je ten "samozvaný". A abych pravdu řekl, tak si nedovedu představit, kde bych já, kdybych chtěl něco jiného zorganizovat, měl začít, aby opět někdo jiný zase nenazval, za samozvaného zase mě.

S oceňováním her od akademií, nebo různých národních cen můžu nesouhlasit, můžu mít proti tomu nějaké výhrady, to je ale tak všechno, co proti romu můžu dělat. Jsou to vesměs skupiny nadšenců (ano možná i s komerčními tykadly), kteří dělají svou práci, podle svých představ. Nikdo nikomu nebrání, aby založil jinou akademii, podle jiných představ, když se mu něco nelíbí a nebo lze také takové veškeré aktivity ignorovat. Někdo je považuje za prospěšné, někdo ne a někdo je ignoruje, ale to už tak na světě chodí, že nespokojenci vždy budou a nelze se zavděčit všem.

23.10.2011 13:08:37

Akademie - převlečená miss?
Výběr "odborníků" mě nechává v klidu. Ocenění nesleduji u ničeho - nesleduji miss, nezajímá mě kdo získal anděla - slavíka, oskara nebo jiné nesmyslné ocenění. Každý má svůj vlastní vkus a to že někdo, kdo si říká akademie vybere "vítěze" je v podstatě důležité a relevantní jako velbloudí pšouk na poušti.

Výsledek jakéhokoliv ocenění odborníků je štempl na krabici - vítěz, nominováno a tak dále, což je je marketingový trik. V době internetu je tu skvělá možnost přečíst si hodnocení mnoha a mnoha hráčů a vybrat si podle toho co hledám. Tak nějak vím co chci a "odborníci" mě nechávají klidným :-)

23.10.2011 13:19:42

PJ

kren
Tak teď jsi na to kápl. Mě chápe málokdo ;-)

23.10.2011 13:39:54

to PJ
Chtěl bys ideální svět, kde by bylo všechno dokonalé, vyrovnané, v rovnováze, kde spolu v jednom pelíšku žijí lvi a tygři spolu s laňkami a mezi nimi láskyplně procházejí usmívající se lidé, kteří jsou se všemi v láskyplném vztahu a všichni se mají rádi a mají dokonalé vyrovnané zájmy. To bych ti poradil. Zajdi za takovými těmi co občas zvoní u dveří a nebo stojí někde na rohu s brožurkou Strážní věž v ruce. :D.

23.10.2011 20:30:10

Myslím že
Euro is dead:-)

23.10.2011 22:17:26

Já myslím, že Euro is not dead :-)
A vycházím při tom z chumlů lidí v posledních 2 dnů (tedy víkendových) Essenu. Lze očekávat, že v těchto víkendových dnech se výrazně zvýšil poměr domácí návštěvníci (tedy němečtí) vs. cizinci. A chumly se chumlovaly hlavně v halách s Eurohrami a u typických Eurovydavatelů jako Queen Games a tak... Takže si myslím, že tu s námi Euro ještě dlouho bude. A i když ho ve své podstatě nemám rád, jsem rád, že tu bude, protože mne i z této škatulky semo tamo nějaká hra zaujme.

24.10.2011 08:13:39

ad Zeus a joke of Ringo
Podle mne tyhle debaty jsou stejně nesmyslné jako kdyby někdo vykřikoval, že klasické knihy jsou mrtvé. Jsou to dvě oblasti her, které se prolínají a jak Zeus správně napsal vždycky tady budou.

Navíc si myslím, že tady na Trolovi se nikdy nevedla nějaká tvrdě nepřátelská debata Euro versus AT a že to vždycky bylo v poloze popichování a žertu, stejně jako byl teď ten poslední Ringův příspěvek. Možná, že to citlivějším lidem vadí, ale na to je pro ně jednoduchý lék - takových debat se nezúčastňovat a druhá strana by zase tydle lidi jako je třeba PJ neměla popichovat, když jim to vadí.

24.10.2011 08:46:53

Cena
V Cechach nema zas takovou vahu, ale treba v sousednim Nemecku ma obrovskou. Co jsem se bavil s nemeckymi vydavateli, tak nemecke oceneni pry garantuje prodej hry v radech stotisicu kusu... A to nemusi by buhvijaka, viz Keltis...

24.10.2011 09:00:17

ringo
Euro is dead?Ha ha!

24.10.2011 17:09:12

Euro is dead
Jak čtu Diův příspěvek z Essenu o Grave Business, tak to spíše vidím tak, že Euro is undead :-)

24.10.2011 17:54:28

křen 24.10.2011 08:46:53
Děkuji, přesně takhle jsem to drobné popichnutí myslel, PJ mě yloženě inspiroval ten post napsat, byť to koukám někteří prostě nepoberou, jak tak koukám:-)

24.10.2011 18:18:12

Vybíráme z Bazaru

Poslední zpráva
Poslední zpráva
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas