Bazar, zrušení příhozu, posun dne, nefér jednání?

Může mě někdo vysvětlit tyto aukce na které jsem měl přihozen 17.5.2016 nejvyšší příhoz a včera 17.5.2016 přihodí panmrkef, aukce se o den prodlouží a jeho příhoz je za pár chvil zrušen. Posun dne ale samozřejmě zůstal !!! No a dnes 18.5.2016, opět panmrkef přihodil.

Tohle je tady normální nebo je zatím nějaká trotlovina??? Co myslíte?

http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/33118/
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/33114/

Zdeněk
17.5.2016 22:20:34

posun
Ahoj,

Posun o den - když je poslední den aukce, tak se po příhozu vždy posune aukce o 1 den (dělá to i v případě kdy ještě nikdo nic nenabídl a tvá nabídka je tak 1 a jediná), pokud se příhoz zrušil tak už to systém asi nehlídá a nechá prodlouženo

Proč to tak dělá - těžko říct, ono by to bylo hodně divné kdyby pak hned nepřihodil, takhle to vypadá, že dal jenom "špatnou" částku, zkusil bych poslat dotaz na toho co to draží a uvidíš co ti napíše.

Michal

23.5.2016 14:33:44

panmrkef
No, vypadá to dost podezřele, obzvlášť když se ta samá situace opakovala ve dvou různých aukcích se stejným prodejcem. Působí to na mě, jako že se prodejci moc nelíbila konečná cena, tak buď nějaký jeho alterego nebo kamarád uměle prodlužujou aukci a snaží se navýšit cenu (což se jim nakonec povedlo).

24.5.2016 12:29:45

ruy

viem
ze to situaciu neriesi, ani nevysvetluje, ale mam svojich osvedcenych predajcov
vela napovie nielen, hodnotenie predajcu, ale aj jeho prispevky

24.5.2016 14:04:57

Joe

ruy
Na nasom malom trhu so stolnymi hrami sa vsak tazko mozes orientovat podla prispevkov predajcu na stranke, lebo casto su to novi uzivatelia, ktori chcu konkretnu hru predat a na Zatrolenky neprispievaju.

No a v Bazari nie je na kazdu predavanu hru viacero moznosti (skoro nikdy), takze si nie je v podstate ani z coho vyberat. A to hovorim o ceskej sekcii, tych slovenskych predajov (v EUR) je fakt len troska.

24.5.2016 14:23:07

bohužel
Joe má pravdu. I když "bohužel"? Přece jen je to bazar, když si chce člověk koupit novou hru, pořád je docela dost možností co se týče obchodů.
Každopádně nejjednodušší je na danou aukci a jejího vystavovatele se vykašlat, případně sem hodit info pro ostatní, aby si taky dávali bacha, sice takhle vystavovateli nepřibude hodnocení přímo do profilu, ale pořád to bude mít aspoň nějaký výsledek.

24.5.2016 14:26:23

Asi tomu nerozumím.
Z uvedených linků na aukce je sice zřejmé, že došlo k nějakým zrušeným příhozům, ale dotyčný pak ještě přihazoval. A konečná cena je jednoznačně rozhodnutím výherce.
Prodejce má 81 v zelených.

Fakt tomu nerozumím.

24.5.2016 15:03:33

Vysvětlení situace
Ahoj,
rád bych to tady jako prodejce trochu uvedl na pravou míru. Uživatel panmrkef přihodil na mou vypsanou aukci, ale bohužel nevěděl, že se aukce posune o jeden den. Požádal mě tedy poté o zrušení svého příhozu. To, že přihodil druhý den, tomu jsem moc taky nerozuměl, ale už jsme si to vyříkali. Obě uvedené aukce nakonec vydražil MarshalX k naší oboustranné spokojenosti. Rozhodně nepatřím k těm, kteří si tu vytvářejí nějaké alter ego...

24.5.2016 17:52:01

.
tak aspoň vlákno posloužilo účelu a situace se vyřešila :)

24.5.2016 18:19:09

Joe

mitogar
Chýbajú tu palce nahor :)

24.5.2016 18:46:22

domněnka
Taky by to mohlo bejt tím, že si Spliga našel na nějakym e-shopu, tak zrušil příhoz. A pak mu z E-shopu napsali, že Splig není a jen tak nebude. Tak přihodil znovu

25.5.2016 10:49:19

pitvání bazaru
Já nevím proč v poslední době pořád každý pitvá, že někdo něco udělal v bazaru, proč to udělal a proč to neudělal jinak, co tím myslel nebo nemyslel, jaké k tomu měl nebo neměl důvody, kdo to je a jestli to není vlastně někdo jiný, ....................................... kolik má dětí, kde žije kdy si naposled myl ruce a jak často si stříhá nehty. Nechápu.

25.5.2016 12:31:06

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

25.5.2016 12:53:16

:-)
Ja som s Bazárom spokojný. Lepší som nenašiel :-)

25.5.2016 14:29:13 | Upraveno autorem (porovnej)

OK
Zdejší bazar podle mě funguje dobře... Bohužel je to vždycky o lidech, můžete mít sebelepší systém a stejně se najde někdo, kdo ho "přečůrá", bude-li chtít. Systémově nejde ohlídat všechno.

Na druhou stranu musím říct, že pár aukcí jsem tu už vyhrál a vždy jsem byl spokojen. Dokonce poslední vyhraná aukce nedopadla podle mých představ - vydražené hry neodpovídaly tak úplně popisu a nebyly kompletní. S prodejcem jsme se domluvily naprosto bez problémů a situaci vyřešili během pár dnů...

Netvrdím, že tu jsou jen slušní prodejci/kupci, zatím nemám negativní zkušenost, ale taky bych za vším asi nehledal nekalé úmysly :)

25.5.2016 15:02:27

ad Behe
Mám úplně stejný názor jako Behe. Za mne trošku mé osobní statistiky:
Podle výpisu jsem tady jako prodejce měl 62 aukcí nebo přímých prodejů z toho asi 15 zůstalo bez odezvy nebo se hra prodala až v druhé nebo třetí aukci. jako kupující jsem vyhrál aukci nebo nakoupil tipnu (statistika na rozdíl od prodeje tady není dostupná) asi tak 20 her.

Ani JEDNOU JEDINKRÁT jsem nenarazil na jakýkoli problém ať už s penězi, hrou nebo pozdní dodávkou či vůbec nedodáním. Pokud někdo ruší nabídku nebo přihazuje na svou vlastní nabídku pod jiným nickem, tak je to sice nefér, já osobně to nedělám, ale netrápí mne to, beru to jako fakt a aféru z toho nedělám. Život jde dál a buď hru koupím nebo ne, ale každopádně se rozhodnu sám a nemám potřebu tady nad tím plakat. Jak napsal Behe: Bohužel je to vždy o lidech a sebelepší systém s tím nic nenadělá, tak proč pořád skuhrat.

25.5.2016 15:32:59 | Upraveno autorem (porovnej)

krene
absolutně nechápu tvůj příspěvek do diskuze. Od toho, aby se diskutovalo, tu slouží disuze, ne? A to, že něco tebe absolutně nepálí a nikdy jsi s tím neměl problém, to je sice fajn, ale zkus pochopit, že druhýho to třeba pálí a problém s tím z nějakého důvodu má. Anebo potom zkus navrhnout témata, nad kterýma se dle tvého názoru zde diskutovat může a má...

25.5.2016 15:45:46

to tajemná
1) Nikde jsem nepsal, že se o tom nemá diskutovat
2) Vyjádřil jsem názor, že s diskuzemi o bazaru, které omílají pořád to samé a stejně se nic nevyřeší, se v poslední době roztrhl pytel.
3) Když někdo napíše, že má s něčím problém a proč, tak můžu i já k tomuto tématu napsat, že já s tím problém nemám - sama říkáš, že diskuze slouží k tomu, aby se diskutovalo. Tak já jen vyjadřuji svůj názor, že když někdo zruší příhoz a pak zas znovu přihodí mne tedy vůbec netrápí, protože k ničemu hroznému nedošlo a vyvolat o tom flame nestojí za to.

Kdybych napsal ano on je tedy hrozný, že něco takového udělal, tak to bys mne nesprdla? Já zas nechápu tvoji kritiku na moji osobu. O té mojí statistice a zkušenostech s bazarem jsem napsal jako reakci na sprostý pesimistický názor Onase, aby z jeho příspěvku a celkové atmosféry poslední doby s házením špíny na bazar neměli nově příchozí dojem, že je zdejší bazar na houby a že je riziko se ho zúčastňovat - to je hlavní důvod mých příspěvků - že bazar je fajn a problémy jsou ojedinělé než by se mohlo ze zdejších diskuzí o bazaru zdát.

25.5.2016 16:07:16

kren
"..... kolik má dětí, kde žije kdy si naposled myl ruce a jak často si stříhá nehty. Nechápu." Tohle tady snad nikdo neřeší, anebo máš pocit, že ano? Nic podobného jsem tu neviděla, mimo té tvé přepjaté reakce...

ad BAZAR
ano, souhlas, bazar tu funguje poměrně dost dobře. Moje zkušenost je cca 99% pozitivní a to jsem toho celkem dost koupila i prodala, takže nějaká vysoká koncentrace podvodníků tu, myslím, není. Mimo to se hodně lidí zná osobně a možnost prohlédnout si hodnocení kupujícího/prodávajícího je dobrá věc.

25.5.2016 16:18:01 | Upraveno autorem (porovnej)

to tajemná
Víš co v literatuře, respektive psaném textu znamená a jaký má význam hyperbola?

25.5.2016 16:27:35

křene,
tady nejsme v literatuře, ale na prachobyčejným diskuzním fóru o deskovkách...

25.5.2016 16:30:02

to tajemná
... a z toho plyne co? Že je v diskuzním fóru zakázáno používat nadsázku ;)?

25.5.2016 16:35:50

nehádajte sa
ja som tu "nově příchozí" a veľmi Vám všetkým ďakujem za super stránku, všetky komentáre a obrovskú pomoc v zorientovaní sa v krásnom svete deskových hier :D
nech žije bazár!

25.5.2016 19:55:13

ta jemná
jo, nechápeš nadsázku?

Ach Křene, fakt se ti už musim smát :D

25.5.2016 23:47:13

Moje příspěvky
Zapojil jsem se jen proto, že v posledních měsících je tady hromada příspěvků, které hodnotí negativně úmysly přihazujících aniž by si dotyčný zjistil skutečnost, a člověk by mohl nabýt dojmu, že s bazarem je něco v nepořádku. On ale není v nepořádku. Jen se rozrostl do větších rozměrů a tím samozřejmě přibyla potenciální možnost, že se někdo spálí.

26.5.2016 11:05:28

respekt
prosil bych o vzájemný respekt a snahu o pochopení než dokolečka opakování svých významů a chytání se za slovíčka v komunikaci druhého. Já tu Křenovu nadsázku pochopil. Copak se vám nestalo, že jste v písemné komunikaci byli nepřesní ve vyznění? Stačí napsat, chápu jak to myslíš, na věc mám jiný názor. Moc nerozumím tomu, že to jde do útoků v osobní rovině ... howgh

26.5.2016 13:57:29

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions set- 4x pack
Marvel champions set- 4x pack
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas