Apple hračky (iPhone, iPod, iPad)

pokec, tipy na aplikace, atd...
24.7.2012 12:00:16

Gev
Hmm, tak to je divné. Karta musi fungovat na online transakce když jsem s ní doteď na applestore platil a stahoval aplikace. Najednou mi to nejde. Mám Visa kartu od České spořitelny, studentské konto.

12.11.2012 16:01:47

DD

Zablokovani
Obchodnik ci lepe provozovatel platebniho portalu muze kartu zablokovat nezavisle na bance. Takze ano je mozne ze ti apple zablokoval kartu, kdyz si nemohl nautorizovat nejakou castku. Zkusil bych apple support ceskej. Jsou celkem schopni problemy resit.

12.11.2012 18:32:43

apple
zatím jsem applu nepřišel na chuť mne vadí že ho mají takový ty manažeři jen na maily, ale co jsem viděl na videa, obrázky a hudbu je to dobrý, jestli máte někdo něco jinýho než telefon někdy vemte, zatím jsem něměl potřebu užívat věci od jablka

12.11.2012 18:41:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Zablokovani
Tak problém se vyřešil sám. Najednou mi to začlo kartu zase přijímat :). Je to sice super, ale nevím čím to bylo a to mě bude chvilku trápit (než na to přestanu myslet) :). Budu předpokládat, že to bylo nedostatkem peněz na účtu, což se dnes změnilo a budu si (možná naivně) myslet, že to ČS s apple storem během dnešního dne nějak ošéfovala (dala znamení, že už jsou peníze a budu platit, kartu můžete zase uvolnit). Snad to tak bylo :)

13.11.2012 18:34:25 | Upraveno autorem (porovnej)

hvar
já jsem velký fanoušel apple věcí (bohužel jsem student a nemůžu si je všechny zatím dovolit). Mám starší iPod (2nd generation) a nedávno jsem si pořídil iPad (3rd generation), který můžu už nazvat taky starý, protože už bude 4th generation (po půl roce, hajzlíci). A jsem za něj rád.

Serfuju na něm ve škole a v restauračních zařízeních (mnohem kompaktnější než noťas a startuje za půl vteřiny narozdíl od noťasu). Takže klasické věci jako na PC (mail, zprávy, novinky, RSS zprávy apod.). Slouží mi jako diář, kalendář, poznámkovník. Přehrávač videí (youtube, bohužel to neumí flash), prohlížeč fotek, na hudbu používám iPod, občas i něco vyfotím, když si vzpomenu, že to vlastně umí fotit :), čtu si na něm časopis (který mám za dobré peníze měsíčně předplacen), v posteli s ním můžu skypovat, pouštím si přes to čt24ku a 4ku...

Existuje na to hromada aplikací z nichž některé jsou užitečné a hafo jich je useless, ale s tím se musí člověk smířit. Samozřejmě jsou na tom hry (dokonce i různé auta nebo fifa), ale ty moc nehraju.

Vydrží to 10 hodin a krásně vypadá :). Existují samozřejmě levnější varianty tabletů než od Apple. Ale proti tomu se těžko racionálně argumentuje. Apple je prostě Apple, někdo jej miluje, někdo nenávidí, nic mezi tím.

EDIT: Zapomněl jsem na retina displej, který je vynikající.

A abych jen nechválil, tak mi vadí výše zmíněná absence flash, poměrně velké zahřívání a když jsem v místnosti se zářivkami nad hlavou, tak je nepříjemný odlesk na lesklém displeji.

13.11.2012 18:47:50 | Upraveno autorem (porovnej)

hvar
Moje sestra je aktivním uživatelem MacBooku. Musím říct, že po tom, co jsem viděl jak jednoduše se dá připojit kamera a zeditovat domácí video na DVD, bez toho aniž bych se otravoval s nastavováním x fíčurek abych obešel nějaký bug v Pinnaclu jsem po Applu těžce zatoužil a od koupě mě odrazuje jen cena.

13.11.2012 18:53:10

Beholder
Na flash používám Photon Flash Video Player & Private Web Browser for Ipad.:) Zatím vše zkousnul.

Jinak mám taky Ipad 3. cca od května a nemůžu si vynachválit.:) Pořídil jsem k tomu takovej ten polohovatelnej "futrál" a nemá to chybu a případné zahřívání už nevnímám.

13.11.2012 22:38:47

Odulin
Aha, díky za tip kouknu na to.

Já právě nechtěl žádný "futrál", který by jakkoliv zakryl ten design :). Původně jsem plánoval klávesnici od Logitechu (je to teď novinka, je tenká stejně jako iPad a má magnetický klip, slouží tedy podobně jako smart cover), ale pak jsem si říkal, že za ty prachy to nemá cenu a těch pár poznámek doklepu ve škole ručně (v podstatě za pár týdnů končím :) ). Mám tedy nějaký neoprénový case logic jen pro přepravu a ochranu a když mám iPad položený na něm, tak mi teplo celkem nevadí (i když on tomu zahřívání ještě pomáhá), ale když ho mám v ruce tak jo.

13.11.2012 22:56:55

...
To na mne iPad čeká na poště:)

jaký deskovky mi na to doporučíte? zatím mám zálusk na summoner wars a ascension...

13.11.2012 23:21:45

Pjenkava
Nechci tě nějak poučovat, ale měl jsi počkat na tu 4ku. Bude stát stejně a má to (prý) 2x větší výkon a rychlejší wi-fi.

13.11.2012 23:39:48

Beholder
já pořizoval jenom dvojku, použitou...

primárně to kupuji kvůli japonskému slovníku, který je databázemi srovnatelný s elektronickými slovníky za pět tisíc, že na tom navíc budu moct koukat na seriály, číst knížky a hrát deskovky je jen příjemný bonus:)

13.11.2012 23:44:46

Pjenkava
ok

jinak koukám, že jsem malinko pozadu. Ona se ta 4ka už prodává a je dokonce o pětikilo dražší, což přisuzuji obchodníkům, protože Cook na keynote tvrdil, že to bude stát stejně.

13.11.2012 23:46:45

...
taky jsem se teďka koukal, že už je v prodeji. měl jsem za to, že to vyjde až na jaře, rok po třetí generaci... s tímhle chrlením na trh po půl roce už pomalu ztácí smysl jaký model člověk má, když je jasné, že stejně za půl roku bude nějaký lepší...

a možná naivní dotaz, k čemu je potřeba větší výkon? graficky náročné na iPadu můžou být snad jen hry a kdo by se chtěl s něčím komplexnějším šmrdlat na displeji? na ty je přeci gauč, telka a xko:)

13.11.2012 23:50:48

iTunes nebere platební kartu
Už to tu jednou řešil Beholder, ale tomu se to "spravilo" samo, tak zkusím také vznést dotaz - konečně jsem se odhodlal pořídit iPad a hned jsem na něj chtěl stáhnout Eclipse za 6$. Ale ouha, iTunes mi neberou kartu, kterou jinak normálně online platím(PayPal, Android market atd.). Pořád mi hlásí chybovou hlášku: "Your payment method was declained. Please enter valid payment method information."

Zadával jsem všechny možné formáty jména a adresy(s diakritikou, bez ní...), číslo účtu i security kód jsem kontroloval 100x a nic, na účtu je peněz rozhodně dostatek.

Volal jsem do Appleu, u nich by problém prý být neměl, volal jsem do banky, tam je vše ok. Tak já vážně nevím. Samozřejmě jsem i googlil, ten problém se vyskytuje celkem často, ale nějaké řešení jsem nenašel, resp. žádné nefungovalo - vymazání údajů, uložení a opětovné vložení, změny přes iTunes v PC atd.

Nesetkal jste se s tím někdo, neporadíte co s tím?

Ještě doplním, že mi to kartu nevezme ani u starého účtu co jsem zakládal někdy před x lety, když jsem měl krátce iPhone, ani u účtu úplně nového co jsem zkoušel založit.Jinak banku mám GE Money, karta je MasterCard.

Předem díky za jakýkoliv nápad, protože já už jsem docela zoufalej:(

5.6.2013 20:50:17

Vybíráme z Bazaru

Šílenej prófa
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas