Apel na hráče deskových her

Navzdory vládním opatřením se stále pořádají deskoherní seance, kde se scházejí lidé, kteří nejsou členy jedné rodiny. Je to vaše věc, ale prosím uvědomte si, že s ohledem na současnou situaci a šílené každodenní nárůsty počtu nakažených, je tohle vrchol nezodpovědnosti a hlavně bezohlednosti. Bezohlednosti vůči všem zdravotníkům, kteří mají díky takovémuto přístupu práce nad hlavu a hlavně bezohlednosti vůči svým spoluobčanům.

Pokud nemáte v rodině žádné spoluhráče, zkuste si zahrát něco sólo, stáhněte si nějakou deskovku do mobilu či tabletu nebo si zahrajte na tabletopii nebo board game aréně. Nebo se na nějakou dobu věnujte nějakému jinému koníčku. Tohle píšu jako člověk, kterého se to bezprostředně týká, protože v rodině žádné spoluhráče nemám.

Začněme se už konečně chovat zodpovědně a ohleduplně. A přestaňme stavět svoji zábavu nad zdraví a životy svých spoluobčanů.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
26.10.2020 05:42:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus
Die, absolutně s tebou souhlasím, hlavně s tím, jak moc jsme rozdělená společnost. Jakoby nám nestačilo hádat se kvůli politice a fotbalu...
Moc dobře jsi to shrnul!

23.3.2021 20:32:54

Drussbarb
však většina této diskuze je o různosti politických názorů a u těch, kteří se neshodnou v něčem jiném by se jistě potvrdilo, že jen fandí jiným fotbalovým klubům a to je celé :-)

Ivo

23.3.2021 20:50:44

Iwen
K Tvemu dodrzovani:

1/2 chodi do prace s priznaky
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cesi-vlade-neveri-polovina-jich-chodi-do-prace-i-s-priznaky-40350554

Každý sedmý zaměstnanec uvedl, že jej zaměstnavatel či nadřízený vyzýval k porušování pravidel v testování a trasování.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prijdte-do-prace-i-v-karantene-lide-popsali-chovani-nekterych-zamestnavatelu-40353307

Lidé porušují karanténu. V lednu ji nedodržela třetina z pěti set kontrolovaných
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/karantenu-porusila-v-lednu-tretina-kontrolovanych/r~c369cbde66f711eb842f0cc47ab5f122/

Karantena se nekontroluje:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/dodrzovani-karanteny-se-nekontroluje-nejsou-sily-40339907

Lide nechodi na testy
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-v-cesku-lide-nechodi-na-testy-chytra-karantena-lhani-lekari.A201012_103337_domaci_chtl

Domnivam se, ze kazdy si dokaze udelat obrazek sam, co je za pricinou dnesniho stavu.

23.3.2021 21:57:43

Situace
Pracuji jako doručovatel pro českou poštu a velice rád se podělím se současnou situací u nás na poště Kokodák virus jsem si sám prodělal v prosinci a s lehkými příznaky, předpokládám že jsem to někde chytl u klientů i přes nošení respirátoru. V současné době máme podstav a díky testování máme o další doručovatele méně na stále více práce. Zajímavé je že nikdo z nás kdo se stýkal s nově pozitivními nejde do karantény. Když je jeden pozitivní test u přepážkových pracovníků jdou všichni přepážkoví pracovnící do karantény. U nás doručovatelů se tohle nedělá... A to se stýkáme spolu stejně jako ti od přepážek. Výsledek je hrozivý, vracíme se v šest někdy i v sedm hodin domů KAŽDÝ DEN (děláme od 6.30). Práce máme nad hlavu, jsme už všichni vyčerpaní a s tím i klesá imunita. Vedení pošty (republikovému ne lokálnímu) je to jedno i když díky tomu můžeme přenést virus na ohrožené skupiny obyvatel (důchodci starobní i invalidní). upřímně řečeno bojím se zítřku, protože jdeme zase na testy. A samosebou opět někdo bude pozitivní a opět tu poštu rozdělíme mezi stále se tenčící počet doručovatelů. Dlouho to nevydržíme, mějte s námi pochopení a prosím prosím moc vás všechny za sebe a kolegy prosím omezte zásilky na nejnutnější minimum. Aliexpres ani wish Vám neuteče... (jen pro představu dnes přišlo na můj rajón něco přes 150 zásilek z číny z toho třetina byla na podpis tzn. doporučeně. Včera 210. Je to šílený)

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.
Zatím jsem přeložil: Mini Dungeon Adventures, Farmers Finances, Mini Rogue, A4 quest

23.3.2021 22:22:22

Ohlédnutí
Přístup držte se doma, chraňte se a pod jsem měla naposledy před rokem, kdy nikdo nevěděl, co nás čeká...

Na přelomu září/října jsem viděla, jak si covid projel jednou sborovnou bez toho, aniž by to kdokoliv řešil - postupně onemocnělo tuším 8 učitelů během 2 měsíců, vždy 5-7 dní po sobě. Trasování, testování NULA. Hygiena naprostý nezájem.

Ještě k té poště - nic proti doručovatelům, ale mě už rok nikdo nenosí ani oznámení a chodím se ptát na přepážku. Klidně bych omezila, ale když nemám jak koupit dětem pero, sešity nebo pravítko, tak se bez pošty neobejdu.

Od minulého března jsem na různé úrovni home office (od část týdne, aby nás nebylo v kanceláři 8, přes 1x týdně v kanceláři max. 1-2 až po střídání 2x týdně 1 za pět týdnů a s nikým se nepotkat). Děti jsou doma, muž je doma. O víkendy se vídáme s podobně izolovanýma kamarádama, protože jinak by nám asi hráblo. A ještě to máme vychytané tak, že občas se odizoluju od zbytku rodiny já, občas muž, a jsme s někým úplně jiným. Protože na rok se zavřít ve 4 lidech v panelákovém bytě s učením dvou dětí, každý se svou prací a totální izolací, tak minimálně mě hrábne.

23.3.2021 23:35:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlasim se vsemi

Ryba smrdi od hlavy. Poslouchat “rozkazovani” te arogntni kreatury ( ta co nikdy neodstoupi), ktera uz x let neverejne a 8 let verejne porusuje kde co mi prijde na hlavu. Na druhou stranu jsem jeste neprisel o mozek, takze se snazim chovat zodpovedne.

Nejvetsi koncentrace lidi je ted v obchodech. Tak proc se tam na me vsichni tak lepi ... I ted, behem tech 3 tydnu jsem si udelal vylet do prirody. To misto jsem vybral tak, ze jsme behem 4 hodin jednou potkaly 3 kluky na kroskach a podruhy 3 lidi.

Je fajn ze se tady tato diskuze zase rozbehla. Myslim, ze se vsichni obohatime.
Budte negativni a myslete pozitivne.

24.3.2021 08:01:20

iwen

Za čechy jasně mluví výsledky, to jsou fakta, která stojí proti tvé víře.

24.3.2021 14:27:01

WraithCz
to byl tedy argument pane Prchal...
ony ty Covid křivky teď vyběhnou i v jiných státech (s poslušnými občany bez Čechů), kde zase tolik Čechů není... já jen říkám, že lockdowny a nesmyslná opatření nejsou řešení, země, kde jsou opatření mnohdy mírnější a racionální jsou na tom podstatně lépe... ostatně na zdraví obyvatel se podílí i jejich psychosomatická pohoda - špatná nálada daná tragikomickou politickou situací / restrikce poškozující ekonomiku s významným dopadem na finanční nejistoty obyvatel / odkládání jiných zdravotních zákroků a vyšetření / omezení pohybu a možnosti setkávat se s lidmi / nejisté vyhlídky do dalších měsíců to vše poškozuje zdraví samo o sobě a ta Tvá čísla, která mluví sama za sebe to jistě ovlivňuje - holistické nečernobílé vidění je mi bližší...
I.

24.3.2021 16:09:17

iwen

Ano, to je neprůstřelný argument, pane Ovčáčku.

Schopnost společnosti zvládnout krizi je přímo úměrná stavu morálky v této společnosti. O stavu morálky české společnosti hovoří naše ubohé výsledky. A to díky egoistickým slabochům, kteří se psychicky hroutí už při zmínce o omezení. A svoji neschopnost si racionalizují vymýšlením milionů důvodů, proč je to špatně a proč to oni dělat nemusí. A tak jsme dopadli jak jsme dopadli.

25.3.2021 08:22:12

Bez osobních útoků
Zkuste prosím pokračovat bez Ovčáčků a Prchalů a osobních útoků obecně, díky.

25.3.2021 09:05:15

.

Jestli koukate na cisla, tak vas musela zaujmout jedna kombinace, ktera se neuvadi a ve ktery si nevedeme vubec spatne.
Je to pocet umrti na pocet nakazenych. Ja vim, ze mame skvely zdravotnictvi, ale nerikejte mi, ze je to pouze tim...

25.3.2021 09:24:49

Toneckrmelec
domnívám se, že je to díky systému plošného testování, kdy dokážeme odchytit mnohem víc pozitivních než řada jiných zemí - a řada pozitivně testovaných prodělá nemoc bez příznaků a tím se nakonec alespoň tato statistika vylepšuje (v kombinaci s naším zdravotním systémem, který má opravdu v počtu JIP lůžek na obyvatele jedny z nej parametrů na světě)

25.3.2021 09:58:33

překvapen
přiznám se, že já jsem situací a postojem lidí, velice překvapen

očekával jsem, že daleko více lidí si uchová zdravý rozum

25.3.2021 10:03:18

tondakolik
Divil by ses, kolik různých "zdravých rozumů" existuje a ten nejzdravější má vždycky ten, kdo se na něj odvolává.

V tomto případě se jedni budou zaklínat tím, že dá zdravý rozum, že nosíš všude respirátor, protože tím chráníš sebe a ostatní, druhým jejich zdravý rozum říká, že dýchat celý den do respirátoru ti na zdraví rozhodně nepřidá. A čí zdravý rozum je ten správný? Ty si můžeš vybrat, stejně tak já a kdokoliv jiný, ale nedá se objektivně říct, kdo má ten správný zdravý rozum.

25.3.2021 11:11:07

život s COVIDem
Nějak nerozumím lidem, co si myslí, že s COVIDem se musíme naučit žít? Jako jak? Nedávat lidi do nemocnic a nechat je umírat doma nebo jak?
Kvůli vyšší nakažlivosti se šíří populací mnohem rychleji než chřipka a je smrtelnější. Z toho plyne, že dokáže přetížit zdravotnický systém jakékoli země, když se to nechá volně probíhat. To znamená žádné neakutní operace, vyčerpaní zdravotníci, atd. Imunita se zdá, že vydrží aspoň 8 měsíců, ale někdo si ji po prodělání nevytvoří vůbec, dále mutace to mohou rozbít úplně. Takže se cyklus bude opakovat... A to nemluvím o možných dlouhodobých následcích (google long-covid).
Jinak ohánět se Švédskem - volnější režim (ale rozhodně nic, co by chtěli natrvalo) -> 13357 mrtvých se zalidněním 25 lidí/km2 (hodně nerovnoměrné, efektivně vyšší).
V porovnání s Dánskem - přísný režim -> 2405 mrtvých, zalidnění 137/km2.
Je vidět, že opatření fungují i v Evropě (Asie je jasný důkaz už dlouho).

25.3.2021 11:12:51

Asie je jasný důkaz
Myslíš Čínu se 165 aktivními případy nákazy Covidem?

https://www.worldometers.info/coronavirus/

25.3.2021 11:30:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Iwen a Hike

Ale tohodle pomeru jsem si vsiml jiz driv ( 2vlna na podzim), kdy se tak masivne netestovalo.

Datum z komunisticke ciny bych moc neveril. Doporucuji si poslechnout rozhovor s Tomasem Etzlerem (prez 8 let zpravodajem pro CT v cine) na radiozurnalu.

25.3.2021 14:33:13

Hike
A Jižní Koreu. Austrálii, Nový Zéland, Singapur, Japonsko, Malajsii.

25.3.2021 22:53:44

Zdravý rozum
To jako ten zdravý rozum, co máme v nezměněné podobě už tisíce let a co naprosto neumí zacházet se statistikou a velkými čísly? :-)

26.3.2021 01:50:12

statistika
když si koupíš zmrzlinu a budeš ji lízat přes igelitový pytlík, díky statistice víš, že je vanilková

26.3.2021 06:38:48

Umma - Švédsko
85 % Švédů (tedy 8,5 milionu) žije na jihu v okolí Stockholmu - zde je hustota obyvatel 220 / km2 a ukazují, že žít se s Covidem dá, myslím, že naše společnost nepřijala stín - i smrt k životu patří - za mě si má každý posilovat imunitu (k ní patří pohyb, společnost, pracovní jistota atd.) stát má pak nastavit systém smysluplných opatření, který neparalizuje společnost a zabrání kolapsu zdravotního systému, ale zároveň nebude dlouhodobě odkládat ostatní lékařskou péči, takže za mě kombinace vakcinace a postupného promoření je jediná šance - střídat lockdowny s lockdownama brzy zajistí finanční kolaps řady firem, domácností, státu a zdravotního systému spolu s ním...

26.3.2021 07:29:54

Zdravý rozum 3.0
Zavřít hranice, armádu do ulic, zákaz vycházení, potravinové balíčky ke dveřím a za měsíc jsme čistí.
Bohužel, dokud to neudělá celý svět, není možné hranice otevřít.....

Momentálně pouze velmi draze brzdíme celkové promoření populace.

26.3.2021 10:20:40

...
Opravte mě, ale čím víc bude nekontrolované šíření (ala nechme promořit celou populaci), tím víc se objeví mutací. V Brazílii přirozené promoření nezabralo (nyní tam řádí jiná mutace). Omezení se mi také moc nelíbí, ale nenapadá mě jiné řešení. Vezměte si že i teď si někteří jedinci neodpustí dovolenou v Zanzibaru a šíří nám sem jihoafrickou mutaci. A kdyby žádná omezení neexistovala, tak si vůbec nedělám iluze o zdravém rozumu velké části populace. Když jsou již teď omezeny některé zdravotnické operace, myslíte si, že by nějaké vůbec byly kdyby zdravotnictví kolabovalo ? Na psychosomatické pohodě by to podle mě moc nepřidalo.
Ještě k těm mutacím - u Španělské chřipky byla nejvíce devastující až právě její mutace, která rok po prvním výskytu začala kosit mladé a zdravé jedince se silnou imunitou (tzv. cytokinová bouře).

26.3.2021 10:58:27

iwen

Ve Švédsku žije můj bratr, ve Švédsku se opatření dodržují mnohem poctivěji než u nás. My si to děláme sami svou nepoctivostí, snahou všechno obejít, naší nízkou morálkou. A proto jsme na tom ve výsledku nejhůř ve všech směrech.

26.3.2021 11:21:00

Zdravý rozum - zamyšlení
Poslední dobou se všude všichni ohánějí zdravým rozumem, ale proč si všichni myslí, že jejich zdravý rozum říká pravdu.
Hodně lidem zdravý rozum říká, že země je placatá, nebo pobíjet nevěřící je správná věc. Mají pravdu? No z jejich pohledu si myslí, že to dá zdravý rozum.

Obecně nemám rád, když někdo v článku nebo videu zmiňuje: "Lidi, používejte zdravý rozum" a pak spustí svoje názory.
V podstatě říká, kdokoliv si nemyslí toto, nemá zdravý rozum.

26.3.2021 11:58:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

1942 USS Yorktown
1942 USS Yorktown
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas