Zombie hra

Ahoj všichni, pomalu se blíží Vánoce a všiml jsem si, že mi ve sbírce chybí nějaká pořádná Zombie hra... A tak se obracím o pomoc s výběrem: co je podle vás nejlepší zombie hra?
19.12.2012 09:53:29

zombie hra
Zombíci jsou sice styloví spíš na velikonoce, každopádně s mrkni na Last Night on Earth.

19.12.2012 10:21:11

zombie párty hra
resp. se víc blíží party hře než regulerní kooperativce/semikooperativce popřípadě čemukoli vážnějšímu na téma zombíci - city of horror

19.12.2012 11:41:35

Zombie hra
Aktuálně mám v oblibě Zombicide a City of Horror.

19.12.2012 11:50:40

re
Zombicide ani City of Horror jsem nehrál, ale mám rád Last Night on Earth. Co rozhodně nedoporučuju je The Walking Dead: The Boardgame (exuistuje ještě The Walking Dead Board Game, kterou neznám, ale prý nic moc)
Pak ještě kostková záležitost do hospody na pár minut: Zombie dice
Poměrně povedená strategie Zombie State
Docela origináklní deckbuilding Eaten by Zombies

19.12.2012 12:33:48

Zombicide
Alebo LNOE, ale tam bude musiet niekto hrat za walkerov, kdezto v Zombicide hrate vsetci za hrdinov. V LNOE je kopa kariet v anglictine a more FAQ a nejasnosti, v Zombicide je minimu textu iba na kaqrtach vybav. U mna je Zombicide jasna jednicka, mrkni na BGG.

19.12.2012 12:39:44

Díky moc
Díky všem za tipy. LNOE mám v hledáčku, ale na Zombicide se ještě kouknu...

19.12.2012 12:53:44

byť jsem všechny nehrál tak:
Kostkovky:
Zombies!!! (a všechny odnože včetně MidEvil) - takové atmosférické člověče nezlob se s akčními kartami
Zombie in my pocket - velmi jednoduché, náhodné, rychle ohratelné
Zombie dice - kostková hříčka do hospody, se zombie hrou nemá moc společného
LNOE - sofistikovanější člověče nezlob se, krásně udělané, trochu složitější, se spostou FAQ
Zombie State - strategická, atmosférická - můj typ pro tebe
Zombicide - nejhezčí a nejpropracovanější kostkovka z výše uvedených, poměrně drahá
The Walking Dead: The Board Game (od Z-man games)- údajně úplná hovadina
The Walking Dead Board games (Cryptozoic Entertainment) - hovadina, takové zombie Monopoly

Deck building
Eaten by Zombies - zajímavý princip, pro nehráče může být příliš depresivní - všichni jdou postupně do kopru, vyhrává ten, kdo jde do kopru jako poslední
Resident Evil - hezky zpracováné karty, atmosférické, dost náhodné (náhodné odkrývání příšer)

Nezařaditelné
City of Horror - originální, ale doporučené až od 4 hráčů

19.12.2012 13:35:38

LNOE
Vynikající hra, zejména díky "flavoru".

Zajímavé je třeba, jak zombíci ze zásady žerou přednostně středoškolačky..

20.12.2012 03:12:43

rbx

...
Hmmm, panzer to shrnul docela poctivě. Ja za sebe doporučuju Zombie State jakožto strategii a LNOE jako kostkovou řachandu. Nejhezčí je Zombicide, ale ještě jsem nehrál. A maly filler je Zombie Dice, to je super.

20.12.2012 19:04:49

Vybíráme z Bazaru

Firefly - Holographic Big Damn Hero Cards
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas