som
som - avatar

Zatrolené hry a homemade hry

Zdravím všechny (teda hlavně božstvo & spol, ale nechci to psát tak otevřeně, ať nevypadám jako vlezdoprdelka) a zároveň bych chtěl položit dotaz:

Mám homemade verzi hry (konkrétně je to Balloon cup) a chtěl bych ji nabídnout i ostatním. Nejdřív se ale chci zeptat, jak se tady díváme na podobné aktivity - BGG s tím evidentně problém nemá, ale tady zkrátka nevím). Materiály jsou kompletně přepracované a mnou vytvořené, žádné scany.

Ještě bych chtěl poznamenat, že toto není dotaz do pléna (rozuměj - nejedná se o diskusi mezi námi obyčejnými smrtelníky), ale dotaz přímo na vedení. Do diskuzí to dávám jen proto, že by i ostatní mohlo zajímat, jak se k této problematice stavíme a podobně jako já nenašli ve fóru odpověď. Prosím jen o kompetentní reakce - úvahy jak by to asi mělo být nebo jak si to kdo představuje se tu řešili už mockrát, ale bez výsledku...

PS: Vím, že to vždycky můžu nahrát na rapid atp. a sem dát jen dotaz, ale opravdu mě zajímá postoj vedení.
A pokud už tu někde odpověď je, pošlete mi plz odkaz a nekamenujte mne - opravdu jsem hledal.
18.1.2012 22:13:22

PJ

som
Pošli SZ přímo Diovi v kopii na caulyho.
Za mě OK.

18.1.2012 22:21:47

Za mě taky v pohodě...
Jen hry přidává Cauly, takže je to na něm, aby přidal :-)

21.1.2012 11:36:33

Modifikace
Mě by zajímalo zda je vhodné třeba přidávat do souborů i vymyšlené modifikace her? Vztáhnu to na svůj případ. Ve hře citadela jsme vymysleli systém kdy originální pravidla říkají, že ve hře 4 hráčů má každý hráč v ruce jednu kartu, nicméně mírnou úpravou pravidel můžou hrát i čtyři hráči s dvěma kartami. Přičemž z vlastní zkušenosti se neztrácí na taktice a vyváženost vypadá taky v pohodě. Tak by mě zajímalo jak se k tomu staví ostatní.

24.1.2012 11:00:16

PJ

BMAJTZ
Za mě: sem s tím! Myslím, že právě v souborech je na to ideální místo a je tam snad i třída "úpravy pravidel".

Já sám už jsem pár podobných souborů nahrál, např. modifikaci na Carolus Magnus (ani si už nedovedu představit hru bez této hráčské úpravy).

24.1.2012 17:53:05

homemade hry
mám 8 ks 6d kociek a stiahnuté pravidlá - mám už hru Desaťboj , alebo si musím kúpiť originál ? Takto mám spracované cant stop, zombie in my pocket, stratené mestá, button men, najnovšie alien frontiers. Samozrejme, že všetko pre to , že je to pomerne jednoduché vyrobiť , resp. si to vyrobiť podľa svojej predstavy /pozmeniť grafiku, komponenty a pod.- zrovna alien frontiers sa mi farebnost nepáčila, tak som si zaobstaral sady kociek podľa svojej predstavy a doladil aj spracovanie ostatných komponentov / - stále som ale na pochybách, či mám uvádzať - hru mám ... /prízvukujem, že tu nejde o šetrenie, ale chuť si tú hru vyrobiť po svojom/

21.2.2012 19:38:27 | Upraveno autorem (porovnej)

re
To uz si skoro zada vlastni sekci na foru - Homemade :)

19.3.2012 13:45:32

Vybíráme z Bazaru

Hospodský kvíz
Hospodský kvíz
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas